Un tomer, bija arī tādi albāņi, kuri atbalstīja fašistisko režīmu un jo sevišķi tie, kuri pakļāvās prpogandai kas vēstīja, ka bez Hitlera un Musolini atbalsta Lielā Albānija nekad nebūtu izveidota un nespētu pastāvēt. Tad nu no šādiem atbalstītājiem vēlāk, kad arī Lielā Albānija tika pakļauta tiešai Vācijas kontrolei, sāka formēt albāņu SS vienības, kuras iesaistītījās cīņās pret partizāniem. Šajā laikā ar šo SS vienību līdzdalību Lielās Albānijas teritorijā tika uzsākta arī etniskā tīrīšana, kuras mērķis bija atbrīvot to no cittautiešiem. Protams, ka lielākā daļa cittautiešiem bija serbi un vairums no tiem dzīvoja tieši šeit Kosovā. Rezultātā Kosovas serbiem nācās bēgt uz Vācu kontrolē esošo Serbijas protektorātu un tuvākā vieta kurp doties bija Mitrovica, un Ziemeļkosova, kuras netika iekļāutas Lielās Albānijas sastāvā. Domājams, ka šajā laikā Lielās Albānijas kontroletās Kosovas teritorijas pameta vairāk, kā 100 tūkstoš serbu tautības iedzīvotāju. Tādējādi Kosovas teritorijā albāņu tautības iedzīvotāju īpatsvars pieauga, bet serbu samazinājās un to skaits jau bija mazak kā 10% (pirms Otrā pasaules kara aptuveni 36%). Tur pretī Mitrovicas apkārtnē un Ziemeļkosovā serbu iedzīvotāju skaits pieauga uz bēgļu rēķina. Tajā pat laikā arī Mitorvicas pilsētu un Ziemeļkosovu pameta liela daļa albāņu tautības iedzīvotāju, kuri patiesībā šajās teritorijās jau pirms kara bija mazākumā. Lūk šāda vēstures notikumu gaita arī radīja priekšnosacījumus mūsdienu situācijai Kosovā.
Zvečani (Звечан).
Tagad uz īsu brīdi atkāpsimies no vēstures, jo dodamies tālāk un mūsu nākošais apskates objekts ir tepat uz ziemeļiem redzamais kalns, kurš jau ir krietni augstāks par šo, virs Mitrovicas pilsētas. Vienojamies ar Zlatko, ka viņš mūs aizvedīs līdz šim kalnam iespējami tuvāk tā virsotnei un tur mūs pagaidīs līdz mēs uzkāpsim tajā, un atgriezīsimies
Tātad kāpjam kalnā, kura virsotnē var saskatīt sena cietokšņa drupas. Kāpiens sanāk visai augsts un aizņem vismaz 15 minūtes. Tuvāk virsotnei nogāzes kļūst pavisam stāvas un brīžiem nākas krietni papūlēties kāpelējot starp klinšu bluķiem un krūmiem.