PORTĀLA SPOKI.LV LIETOŠANAS NOTEIKUMI

V 2.1, spēkā no 2013.gada 26. februāra

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Portāla spoki.lv lietošanas noteikumi (turpmāk tekstā – „Noteikumi”) nosaka portāla spoki.lv (turpmāk tekstā – „Portāls”) lietošanas kārtību. Reģistrējoties portālā lietotājs (turpmāk tekstā – „Lietotājs”) piekrīt ievērot šos Noteikumus un ir atbildīgs par portālā ievietoto saturu saskaņā ar Latvijas Republikā spēkā esošiem normatīvajiem aktiem. Lietotājs piekrīt, ka Portāls var jebkurā laikā papildināt un grozīt Noteikumus. 

1.2. Ja Lietotājs neievēro vai pārkāpj šos Noteikumus Portāla administrācija ir tiesīga dzēst Lietotāja kontu jebkurā laikā bez iepriekšēja brīdinājuma.

1.3. Jebkuri jautājumi, paziņojumi, sūdzības vai pieprasījumi par satura dzēšanu ir jāsūta uz Portāla administrācijas e-pasta adresi: spoki@spoki.lv.

1.4. Lietotājs sniedz patiesu informāciju par savu vecumu, kā arī uzņemas atbildību par šīs informācijas patiesumu.

1.5. Portāla Lietotāji, izmantojot šo Portālu, akceptē, ka SIA "TVNET GRUPA" nav atbildīga par jebkādiem zaudējumiem, kas radušies Lietotājam vai trešajām pusēm, lietojot šo Portālu vai Portāla kļūdu dēļ.

1.6. Apskatot portāla saturu, stingri aizliegts izmantot reklāmu bloķēšanas rīkus. SIA "TVNET GRUPA" nav atbildīga par jebkādiem zaudējumiem, kas radušies Lietotājam vai trešajām pusēm, izmantojot reklāmu bloķēšanas rīkus.

1.7. Portāla administrācijai, nepaskaidrojot iemeslu, ir tiesības labot vai dzēst lietotāja pievienoto saturu.

2. Satura ievietošana Portālā

2.1. Portāla administrācijai ir tiesības pievienot rakstu, kas neatbilst noteikumiem, ja tas satur Spokiem aktuālo informāciju par noteikumiem, konkursiem, aptaujām u.c.

2.2. Lietotājs, pilnā apjomā un precīzi pārpublicējot cita autora rakstu vai fotogrāfijas, “atsauces” lauciņā norāda saiti uz attiecīgo cita autora rakstu vai fotogrāfiju un pats atbild un ir saskaņojis ar autoru­ par to, ka šim autoram nav iebildumu pret viņa raksta vai fotogrāfiju pārpublicēšanu spoki.lv. Kategoriski aizliegts kopēt rakstus no portāliem: fenikssfun.com, delfi.lv, diena.lv, sportacentrs.com, fotoreceptes.lv, kasjauns.lv, nra.lv, leta.lv, starpbridis.lv, istyle.lv, epadomi.lv, stilaparks.lv, brivbridis.lv, www.tavavirtuve.lv, topraksti.lv, miljons.com, kā arī citiem portāliem bez iepriekšējas saskaņošanas un atļaujas iegūšanas no satura īpašniekiem. Lietotājs apzinas, ka Portāls var bloķēt un dzēst fotogrāfijas, kuras pārpublicētas no fotoaģentūrām, kuras nav devušas savu piekrišanu šādai pārpublicēšanai. Lietotājs apzinas, ka elektronisko parakstu noņemšana un cita veida filtru apiešana ir pārkāpums, par kuru materiāli un juridiski atbild Lietotājs.

2.3. Lietotājs apņemas nepublicēt reklāmu (Izmantojot spoki.lv ir aizliegts nosūtīt ķēdes vēstules un reklāmas, kā arī komentāros, rakstos, čatā vai savā profilā reklamēt uzņēmumus, produktus, pakalpojumus, sociālo portālu linkus u.tml.), spamu un naidīgu saturu, kā arī ievērot Latvijas likumus, kas regulē bērnu tiesības, pornogrāfijas izplatīšanu, autortiesības, personas goda un cieņas aizskaršanu, fizisko personu datu aizsardzību un citus normatīvos aktus.

2.4. Lietotājs piekrīt saņemt īpašus piedāvājumus no portāla spoki.lv un tā sadarbības partneriem.

2.5. Publicējot rakstu, Lietotājs apstiprina, ka to veic kā privātpersona pēc savas brīvas gribas ārpus jebkādām darba attiecībām ar Portāla un par rakstu publicēšanu nesaņem atlīdzību no Portāla. Labot savu pievienoto saturu lietotājs var 7(septiņu) dienu laikā, kopš publicēšanas brīža. Pēc šī termiņa beigām, labot publicēto saturu ir aizliegts.

2.6. Portāls patur tiesības ieviest izmaiņas šajos noteikumos. Lietotājs var iepazīties ar šo noteikumu jaunāko un spēkā esošo versiju adresē: http://spoki.lv/noteikumi

2.7. Raksti, kuru teksta apjoms neatbilst ievietotajam bilžu daudzumam (labojams);

Vismaz 1 bilde - 100 vārdi un vairāk;
Vismaz 3 bildes - 50 vārdi un vairāk;
Vismaz 5 bildes - 0 vārdi un vairāk;
(Teksts attēlā netiek skaitīts!) Izņēmumu sadaļas ir «Foto Spēle». «SpokiGAG», «Spoki joko» un «Melnie Rāmji», kur ir pieļaujams viens attēls bez teksta;

2.8. Privātās bildes un savu mājdzīvnieku foto jāliek privātajās galerijās. Šīs bildes ir pieļaujamas rakstā tikai tādā gadījumā, ja attēli vizuāli ataino kādu notikumu;

2.9. Rakstiem, kas tiek pacelti, iegādājoties spēju veikalā "pacelt rakstu" vai "izcelt rakstu", jāatbilst tiem noteikumiem, kas ir spēkā pacelšanas brīdī. (labojams vai atsevišķos gadījumos dzēšams)

2.10. Portāla administrācija ir tiesīga mainīt raksta sadaļu, nosaukumu un titulbildi, ja uzskata, ka tas spēj maldināt par raksta patieso saturu, kā arī labot vai dzēst rakstu, kurš pēc viņu ieskatiem neatbilst spoki.lv saturam.

2.11. Portāla administrācija ir tiesīga pēc saviem ieskatiem dzēst vai labot rakstus, kas satur rupjības vai lamuvārdus, kā arī starpnacionālo naidu kurinošus tekstus, kā arī labot vai dzēst rakstu, kurš pēc viņu ieskatiem neatbilst spoki.lv saturam. Raksta virsrakstā kategoriski aizliegts lietot lamuvārdus. Arī tekstā jāizvairās no rupju vārdu pielietošanas, tie ir atļauti tikai īpašos gadījumos, kad tiek pasniegti kā mākslinieciskās izpausmes veids, piemēram, šāds raksts.

2.12. Oriģinālraksta pievienošanas noteikumi:

Par oriģinālrakstu tiek uzskatīts raksts, kas atbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem:

2.12.1. Tas ir Tavs oriģinālteksts vai oriģināltulkojums. Minimālais teksta apjoms ir 200 vārdi.

2.12.2. Tie ir vismaz trīs Tevis fotografēti attēli, zīmējumi, vai ar programmas palīdzību veidoti attēli/zīmējumi.

2.12.3. Tas ir Tevis uzņemts vai samontēts video.

2.12.4. Autora veidotās intervijas ir oriģinālraksti

2.12.5. Tie ir vismaz 20 Tevis zīmēti komiksi vai vismaz 30 Tevis tulkoti komiksi

Svarīgi! Oriģinālrakstus ir vērts likt tikai tad, ja esi nopircis spēju „Oriģinālautors”, tikai tad tu par rakstu saņemsi 500 cepumus un par katru pozitīvo balsojumu +20. Bez šīs spējas oriģinālraksts tiek uztverts kā parasts raksts bez jebkādām privilēģijām.

2.13. SuperOriģinālraksta pievienošanas noteikumi: Par Superoriģinālrakstu tiek uzskatīts raksts, kas satur tikai oriģinālmateriālu. Tam jāatbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem:

2.13.1. Vismaz 1 Tevis fotografēts attēls, zīmējums (neatzīmēts kā titulbilde) vai ar programmas palīdzību veidots attēls/zīmējums + Tavs oriģinālteksts (NAV pieļaujams tulkots teksts) vai uzņemts, samontēts video. Minimālais teksta apjoms 200 vārdi.

2.13.2. Tevis fotografēti, zīmēti, vai ar programmas palīdzību veidoti attēli. Minimālais bilžu skaits rakstā - 5.

Svarīgi! Portāla adminstrācijai ir tiesības izvērtēt raksta kvalitāti un pēc saviem ieskatiem mainīt raksta statusu no superoriģinālraksta uz oriģinālrakstu. Melnie rāmji, Foto spēle, dzejoļi mazāk par 200 vārdiem un konkursi netiek kvalificēti kā oriģināl/superoriģinālraksti! Spēļu GamePlay video netiek kvalificēti kā superoriģinālraksti!

3. Autortiesības

3.1. spoki.lv portāla Lietotājs drīkst ievietot saturu, ieskaitot Rakstus, fotogrāfijas un komentārus (turpmāk—“Saturs”). Portāls nenodrošina Satura konfidencialitāti. Autortiesību pārkāpumi, tāpat kā jebkuri Noteikumu pārkāpumi, var būt par pamatu Satura dzēšanai un Lietotāja konta bloķēšanai.

3.2. Lietotājs ir atbildīgs par Portālā ievietoto Saturu. Lietotājs apliecina, ka Saturs ir Lietotāja īpašums un ka Lietotājam ir piešķirtas visas nepieciešamās licences, atļaujas un / vai piekrišana Satura ievietošanai Portālā. Lietotājam ir pienākums no autortiesību un citu veidu tiesību īpašniekiem saņemt atļauju pirms Satura ievietošanas Portālā.

3.3. Saturs paliek Lietotāja īpašumā. Ievietojot Saturu Portālā, Lietotājs piešķir Portālam bezmaksas, neekskluzīvu, ģeogrāfiski neierobežotu licenci izmantot un izplatīt Saturu jebkurā Portālam piederošā vai saistītā interneta vietnē un ar to saistītajos reklāmas materiālos. Tāpat Lietotājs piešķir licenci jebkuram Portāla apmeklētājam aplūkot Saturu. Šādas licences ir spēkā, kamēr Saturs ir izvietots Portālā, bet Portālam ir tiesības saglabāt informatīvu kopiju no Satura arī pēc tam, kad Lietotājs to ir izdzēsis no Portāla.

3.4. Saskaņā ar Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumu, Portāls aktīvi nemeklē faktus, kuri liecinātu par pārkāpumiem. Portāls nekavējoties reaģē uz tiesību īpašnieka iesniegumu par iespējamiem autortiesību vai cita veida tiesību pārkāpumiem. Aicinām izmantot mūsu iesnieguma veidlapu šeit.

4. Fizisko personu datu apstrāde

4.1. Reģistrējoties Portālā Lietotājs piekrīt un ir informēts par savu personas datu apstrādi. Izmantojot spoki.lv pakalpojumus, Jūs uzticat mums savu informāciju. Jūsu sniegtā informacija tiek izmantota, lai izmantotu spoki.lv Lietotājiem piešķirtās prieksrocības, t.sk., palīdzētu Jums sazināties ar spoki.lv Lietotājiem, kā arī nodrošinātu ātrāku un vienkāršāku koplietošanu ar citiem Lietotājiem un parādītu Jums atbilstošāko reklāmu.

4.2. Lietotājam reģistrējoties, t.sk., izmantojot piekļuvi ar trešo personu autentifikācijas starpniecību, piemēram, facebook.com, draugiem.lv, Portālā un lietojot to Portāls ievāc un apstrādā šādu personas datus (ja tie par tādiem tiek uzskatīti atbilstoši normatīvajiem aktiem) par Lietotāju:
4.2.1. lietotājvārds (arī vārds, uzvārds, ja reģistrēts ar tiem),
4.2.2. lietotāja e-pasts.

4.3. Kad veicat spoki.lv pakalpojumu apmaksu, SIA "TVNET GRUPA" apkopo un apstrādā informāciju par Lietotāju bankas maksājuma kontu, bankas iestādi, telefona numuru un datus par maksājumiem ar SMS.

4.4. Informāciju, ko SIA "TVNET GRUPA" apkopo no visiem spoki.lv pakalpojumiem, izmanto, lai nodrošinātu, uzturētu, aizsargātu un uzlabotu esošos pakalpojumus, lai izstrādātu jaunus pakalpojumus un, lai aizsargātu Lietotājus. Apkopotā informācija tiek arī izmantota, lai piedāvātu Lietotājiem personalizētu saturu un reklāmu.

4.5. Lietotājam ir tiesības pašam izdzēst savus personas datus, veicot profila izdzēšanu sadaļā “Lietotāja Profils”, pieeja profilam tiek bloķēta un informācija par lietotāju tiek izdzēsta no spoki.lv serveriem viena gada laikā. Minētais nogaidīšanas periods nepieciešams, lai nepieļautu nesankcionētu darbību veikšanu no trešām pusēm, izmantojot Lietotāja pieķluves datus. 

4.6. 4.5. punktā paredzētajā datu glabāšanas laikā Lietotājam ir tiesības atjaunot lietotāja profilu, ierodoties SIA "TVNET GRUPA" birojā un identificējoties kā profila īpašniekam. Personas datu atjaunošana tiek veikta ne vēlāk kā 3 (trīs) dienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas.

4.7. Spoki.lv izmanto sīkdatnes. Par to, kas ir sīkdatnes, lasi šeit.

4.8. Papildus profilu veidošana ir aizliegta. 

Fotospēles noteikumi Iet uz fotospēles noteikumiem >>Noteikumi rediģēti 2019. gada 4. februārī.