Kartē: 15.Daut Pašā pirtis, 16.Sveti Spas baznīca, 17.Skopjes cietoksnis, 18.Mustafa Pašā mošeja, 19.Vēstures muzejs, 20.Kuršumli-an bazārs, 21.Kapan-an bazārs, 22.Suli-an bazārs, 23.Čiftes pirtis, 24.Pit Pazar tirgus, 25.Aladžas moseja, 26.Gazi Isa Beja mošeja, 27.Sultāna Murata mošeja un Pulksteņa tornis Saat kula, 28.Kirila un Metodija universitāte, 29.Nacionālā bibliotēka, 30.Svētās Dievmātes baznīca, 31.Piemineklis Skanderbegam.
To ko mēs redzam tagad, kā vecpilsētu ir neliels rajons cietokšņa pakājē, kurš saglabājies pēc 1963. gada zemestrīces. Patiesībā droši vien, ka bija iespēja toreiz saglābt ko vairāk, bet kā jau pie tā laika sociālisma iekārtas komunistu varai maz interesēja vēsturiskais mantojums. Vieglāk taču bija nolīdzināt visu līdz ar zemi un uzbūvēt no jauna! Par pilsētas vēsturi pastāstīšu pēc kāda mirkļā, bet tagad dodamies vecpilsētā.
Patiesībā lai nokļūtu vecpilsētā-Čaršijā ir jāšķērso auto maģistrāle pāri kurai ved tāds, kā tilts uz kura arī atrodas ēkas. Šeit pirms vecpilseta izveidojušies tādi, kā vārti, kurus veido vesela dažādos laikos būvētu ēku grupa, kura patiesībā ir pavisam nesaprotams un haotisks ēku kopums, kur pa starpu mūsdienu dzelzbetona monstriem un tiltam pāri auto maģistrālei vēl saglabājušās arī dažas senākas un pavisam senas celtnes. Senākā no tām droši vien ir turku piršu komplekss Daut Pašā. Šī ēka šeit tapusi 15.g.s. un tā būveta, kā turku hamams, jeb pits. Uz pirmo acu uzmetienu var padomāt, ka šajā ēkā atrodas mošeja, bet patiesībā tagad tajā ierīkota Mākslas muzeja filiāle.