9. Triumfa laukums, 10. Alkazāra, 11. Alkazāras dārzi, 12. Kalifu pirtis, 13. piemineklis Averoesam, 14. San Bazilio kvartāls, 15. Seviļas vārti, 16. Sv. Rafaēla tilts, 17. Albolafijas ūdens dzirnavām (ūdens rats), 18. Tilta vārti, 19. Romiešu tilts, 20. Kalaorras tornis, 21. Svētā Antonija dzirnavas, 22. Miraflores tilts. H-viesnīca Pension Trinidad.
Rīta pastaiga pa Kordovas vecpilsētas austrumu daļu.
Ir jauks otrdienas rīts Kordovā un tiko esmu pamodies. Tā kā varētu pagulēt ilgāk pēc vakardienas flamenko nakts, bet viesnīcas pasāžā iekļuvušie putni tik skaļi čivina, ka aizmigt vairs nav iespējams. Labi zinu arī to, ka jau pavisam drīz diena kļūs visai karsta, tadēļ nolemju vien slieties augšā un doties rīta pastaigā pa Kordovu. Vakar izstaigāju vecpilsētas rietumu daļu un izmetu īsu loku Gvadalkivīras upes pretējā krastā.
Varētu padomāt, ka izcilākos apskates objektus jau esu apguvis, bet patiesībā tā nemaz nav! Arī šajā pilsētas daļā ir ļoti daudz intersanta ko apskatīt. Pie kam, pašu galveno Kordovas „pērli” mēs apskatīsimies tieši šodien!
Ieturu pavisam vieglas brokastis viesnīcas pasāžā un sarunāju ar viesnīcas darbinieci, ka viesnīcas nummuriņu atstāšu velāk, kā 12.00. Dodos ceļā Miraflores tilta virzienā, kur es vakar vakarā noslēdzu savu pastaigu. Tieši blakus kafejnīcai, kur vakar satiku savus jaunos draugus no Ukrainas un no kuras devamies uz Flamenko, atrodas laukumiņš. Tas ir Porto (Place de Porto) laukums, kurā atrodas divi Kordovas muzeji. Viens no tiem ir Tēlotāju mākslas muzejs (Museo de Bellas Artes). Tas šeit izveidots 1862. gadā, bet lielāko daļu kolekcijas šeit nonāk 19. g.s pēc masveida klosteru likvidācijas Spānijā. Lielākā daļa eksponātu ir protams sakrālās mākslas darbi, kuri tapuši renesanses un barokko periodā. Šeit izstādīti tādu mākslinieku, kā Pedro de Kordoba, Perdo Romāna, darbi. Tāpat šeit apskatāmi ir Spānijas jauno laiku mākslas darbi un savdabīga Grafikas ekspozīcija, kurā iekļauti arī daži De Goijas darbi.