Šeit Alkazāras dārzā šēžot un mielojoties ar nočieptajām ogām, pārlasu sekojošo informāciju par Kordovu. No pils man paredzets doties uz tur pat balkus esošajām Kalifu pirtīm, bet pirms to darītu man nedaudz atkal jāuzmet neliels vēstures apskats. Kā nekā jānonāk līdz Kalifāta vēstures posmam.
Kordovas Kalifāts, lielais kultūras uzplaukums un ziedu laiki.
Un tātad turpinot vēsturi. Līdz ar Romas impērijas pagrimumu 3. G.s. tas sākas arī Kordovā. Pilsēta zaudē provinces galvaspilsētas statusu, sākas pagrimums un pavisam drīz tā slīgst nabadzībā, kas izraisa vairākkārtējus nemierus. Šo vājuma mirkli izmanto ilgstošie Romas ienaidnieki vīsgoti, jeb vandāļi. 5. g.s. tie pakļāuj lielo daļu bijušo Romas valdījumu, tajā skaita Kordovu un nodibina šeit savas vasaļu karaļvalstis. Vīsgoti ar lielām grūtībām pārvaldīja savus iekarotos valdījumus jo tiem trūka cilvēku resursu un tie nespēja pilnīgi kontrolēt vietējos pamat iedzīvotājus.
Lielā mērā kontrole tika panākta ar teroru un iebiedēšanas metodēm. Attiecīgi kad 552. gadā Kordovā iebrūk Bizantijas karaspēks un kordovieši to uzņem kā atbrīvotājus. Bizantiešiem gan neizdodas ilgi noturēt pilsētu un to savā kontrolē atgūst vīsgotu karalis Leovigilds, kurš atriebjoties par atbalstu bizantiešiem veic masveida slepkavošanu pilsētā, pec kuras notiek vissa veida degradācija sabiedrībā. Pieaug naids pret vīsgotu vietvalžiem un kad šeit ierodas pirmie arābu un berberu karotāji, Kordovieši labprāt tos uzņem, kā atbrīvotājus. Sekojoši no 711. līdz 718. gadam, pa visam mazajai Arābu armijai izdodas sakaut vīsgotus un padzīt tos gandrīz no visas Spānijas teritorijas, kuras attiecīgi nonāca Arābu-musulmaņu kontrolē.