Pirms šķērsotu upi,arī es iegriežos bāriņā lai remdētu slāpes un nedaudz atvēsinātos. Pēc pāris atspirdzinošiem kokteiļiem varu turpināt ceļu un dodos uz tilta. Tilta sākuma uzstādīti iespaidīgi vārti ar masīvām romiešu stila kolonnām. Tie ir Tilta vārti (Puerta del Puenta), bet dažkārt tos dēvē par Triumfa vārtiem. Varētu padomāt, ka tos šeit uzbūvējuši romieši, bet tas tā nav. Izrādās, ka šie vārti uzbūvēti krietni vēlākos laikos 1571. Gadā, par godu karaļā Filipa II vizītei Kordovā.
Uzreiz aiz arkas sākas 16 arku, 233 metrus garais tilts pār Gvadalkivīras upi- „Romiešu tilts”. Tilts šajā vietā tika uzbūvets jau romiešu laikos un tas bija slavenā Augusta ceļa, kurš veda no Romas uz Kādisu, sastāvdaļa. Ilgstošu laiku tas bija vienīgais tiltas par Gvadalkivīru un savienoja Kordovas centrālo daļu ar „Svēto mocekļu rajonu (Campo Santo de los Martires).
Vīsgotu valdīšanas laikā tilts vairākkārt tiek izpostīts un tas netiek pienācīgi uzturēts. Vēlāk kalifāta laikā uz senā romiešu tilta pamatnēm tiek uzbūvets jauns tilts, kurš kalpoja vairākus gadsimtus. Tilts tiek vairākkārt remontets un pārbūvēts līdz 20. g.s. vidū Kordova tiek pie vēl viena tilta „Svēta Rafaēla tilta”, bet ransporta kustība pa Romiešu tiltu tiek apturēta tikai 2004. gadā. Kopš tā laika tas kalpo tikai gajējiem un ir viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem Kordovā.