Pirmīt jau teicu, ka no senā cietokšņa līdz mūsdienām nekas nav saglabājies un tā vietā tagad atrodas pilsētas kvartāli un ielas. Pie tam vēl varu piebilsts, ka kārtīgi papētot vēsturiskus materiālus un kartes secināju, ka bijušais cietoksnis patiesībā atradās nedaudz tālāk- vietā, kur tagad atrodas tā saucamais „Brīvības laukums (площадь Свободы)”. Šajā laukumā pēc kāda brīža es vēl nonākšu, bet tagad apjožu cietokšņa mūra imitāciju un gar Terekas upi dodos ziemeļu virzienā. Te pat aiz kvartāla stūra jau iepriekš pamanīju nākošo ievērības cienīgo Vladikaukāzas apskates objektu.
Armēņi un armēņu pareizticīgo baznīca Vladikaukāzā.
Protams! Ja ceļojat pa Krieviju un tās republikām, tad gribat vai negribat, jūs nevarēsiet izvairīties no baznīcām, mošejām vai cita veida reliģiskiem objektiem. Vienu no tādiem tikko jau apskatīju un par to jau stāstīju. Tā bija sunītu mošeja. Tagad esmu nonācis līdz kristiešu baznīcai. Precīzāk sakot tā ir armēņu pareizticīgo baznīca.
Svētā Georgija (Jura) armēņu pareizticīgo baznīca Vladikaukāzā tika uzcelta 1868.gadā. Jau tajos laikos armēņi sastādīja būtisku daļu no Vladikaukāzas iedzīvotāju skaita, tādēļ arī šeit tika uzbūvēta baznīca, kurā dievkalpojumus varēja noturēt armēņu pareizticīgo baznīcas piekritēji. Arī šodien armēņu diaspora Vladikaukāzā un Ziemeļosetijā ir salīdzinoši liela. Armēņi patiesībā ir trešā lielākā etniskā kopiena Vladikaukāzā, aiz osetīniem un krieviem. Šodien Vladikaukāzā dzīvo vairāk kā 10 000 armēņu. Savukārt, ja skatās uz Vladikaukāzas iedzīvotāju reliģisko sastāvu, tad ir zināms, ka armēņu pareizticīgo baznīcas piekritēji sastāda ceturto lielāko reliģisko kopienu pilsētā (lielākas ir tikai Osetīnu pareizticīgās baznīcas, Islāma un Krievu pareizticīgo baznīcas piekritēju kopienas).