Par Krievijas ekspansiju Kaukāzā un tai sekojošajām soda ekspedīcijām es vēl pastāstīšu nākamajā stāsta daļā, bet tagad pametam Arzi un dodamies atpakaļ lejā uz Olgeti aulu. Tā kā atkal esmu aizskāris tēmu par teipiem gribu tai veltīt vēl pāris rindkopas un pabeigt to. Tātad kamēr iesim lejup, mēģināšu pastāstīt par teipu struktūru un pārvaldes īpatnībām.
Un tā! Par teipu struktūru. Struktūra ir šāda: daudzskaitlīga ģimene-dzimta (dozal), > viena pagalma vai viensētas ļaudis-dzimta(chā), > viena ceļa vai ielas ļaudis-dzimta(nekhi) > viena atzara (parasti aula, vai vairāku saimniecību grupas) ļaudis-dzimtas (gari).
Teipa iekšējās kārtības un sadzīves noteikumus (likums -adats) izstrādāja un lēmumus pieņēma teipa vecāko padome. Šāda padome formējās no dažādu, iepriekš minēto, struktūru-dzimtu locekļu izvirzītiem pārstāvjiem-vecākajiem. Vecākie tika izvēlēti uz nenoteiktu laiku. Parasti to darbība izbeidzās ar nāves vai bez spējas iestāšanos un šādā gadījumā tika izvēlēts jauns vecākais, bet nekādā gadījumā šis amats netika nodots mantojumā.