45

 507  3

Tas varētu izklausīties absurdi, bet runa ir par "PSRS" abreviatūrā iekļauto vārdu nozīmi un to atbilstību īstenībai. PSRS nozīmē Padomju Sociālistisko Republiku Savienība. Realitātē tā bija tikai izkārtne.

Komentāri 45

0/2000

Visgudrāk tagad spriež tie, kas paši tad nav dzīvojuši. 

 41  0 atbildēt

Tūlīt saradīsies komentāri - "mums gan dzīve nebija slikta, gaļa vienmēr mājās bija, un vecāki nebija nomenklatūras pārstāvji, bet godīgi strādāja gaļas veikalā".    Mana mamma padomju laikos strādāja par pavāru, no darba mājās nesa pārtiku. To laiku tradīcija - ja zog darba kolektīvs, tad nemaz nemēģini tajā nepiedalīties. Ja nezodz pats, tad priekšniecība iedot kukuli, lai tu klusētu. Tā arī mammas priekšniece deva šādus kukuļus pārtikas veidolā - ja nosūdzētu, tad uz pašu varētu rādīt ar pirkstiem un teikt, ka līdzdalībniece. Toties uz kā rēķina notika zagšanas ēdināšanas iestādēs - gatavojot ēdienu, uz daudz ko ekonomēja, kā arī dažādas sastāvdaļas aizstāja ar mazāk vērtīgām vai vispār kaut kādiem atlikumiem. Tāpēc pastēte ir 5% aknu un 95% mistērijas.    Manai mammai piedāvāja kļūt arī par šefpavāru, bet viņa atteicās, jo visa tā zagšanas būšana nebija simpātiska. Starp citu, par pavāru būšanu labs raksts ir intervija J. Vecbrāli, tas tā - ja neticat man un uzskatāt, ka tikai rakstu fufeli, lai tikai aptraipītu jūsu saldās atmiņas par PSRS. Ak, pareizi, teiksiet taču, ka šodien tāpat visi zog visur, kur vien var! Jāteic, tāda tradīcija tiešām pastāv, bet tai ir dziļas saknes minēto PSRS laiku kultūrā. Taču ne visi zog darba vietās, kā arī ne visās darba vietās ir iespējams zagt. Skumji, protams, bet ko varam gribēt, ja daļai ļoti gribās ievērot vecās tradīcijas?

 33  0 atbildēt

Plātīšanās (показуха) bija gan tajos laikos gan tagad!!! Analogov ņet!!! Sviests!!!

 25  0 atbildēt

Tīrākā semantika.... Valsts tāda bija, saturs, protams, bija nedaudz atšķirīgs. Bet ko autors ar to gribēja pateikt? Varētu padomāt, ka ja kaut kas ir ne-padomju, tad tas uzreiz ir bez meliem un precīzi tas, kas ir rakstīts. Nav tālu jāmeklē, kaut vai mūsu pašu Latvijā - kuras partijas nosaukums atbilst viņu darbībām? "Gods kalpot Rīgai", "Saskaņa", "Zaļie un zemnieki", "Tēvzemei un brīvībai" utt.

 20  1 atbildēt

Es tajos laikos dzīvoju normāli un arī tagad dzīvoju tīri labi un nekāda nostaļģija mani pēc vecajiem laikiem nenomāc.

Tagad jau raksta visu ko par to padomiju, bet reizēm ir tāds sviests, kaut vai par to pašu algu. 

To, ka tas režīms turējās uz meliem un represijām mēs zinām tāpat. 

Interesanti, kur tad mēs bijām, ja nekāda PSRS nebija. 

 18  1 atbildēt

Labs un kvalitatīvs raksts - viss pateikts īsi un kodolīgi!  +

 15  1 atbildēt

nu bija laiki.. bija slikti laiki.. bija ari labi laiki.. ta pat ari vel bus slikti un labi laiki..  un tā visās zemēs.. 

 11  0 atbildēt

PSRS nebija ne vainas, bērniem dzīve bija daudz brīvāka kā tagad. Nebija zemes privātīpašuma, varēja braukāt un ceļot pa visu PSRS teritoriju, uz ārzemēm gan nelaida. Tagad visur priekšā žogi un aizlieguma zīmes par privātīpašumu. Toreiz bērni ziemā slidoja, vasarā pagalmos dzenāja futbolu, bija bezmaksas pulciņi un nodarbības. Tagad bērns pēc plkst. 11:00 nedrīkst atrasties uz ielas bez vecāku pavadības, pagalmi ir tukši, jo par futbola spēlēšanu kāds noteikti ziņos policijai, kas izdzenās spēlētājus par kārtības traucēšanu. Katru nedēļu vismaz reizi bija kautiņi ar kaimiņu pagasta/kvartāla bērniem, tagad par kaušanos uzliks tādu sodu, ka dabūs bietē vēl no vecākiem, kam būs jāmaksā sods. Sporta nodarbības un nometnes par brīvu, tagad apaļas summas jāmaksā. Laukos bija militāristu nometnes vasarās, kuri bērnus vizināja ar bruņumašīnām, ļāva aplūkot ieročus un ekipējumu, bija interesanti. Par pieaugušo dzīvi neizteikšos, jo PSRS bija mans bērnības laiks. Šodienas Latvijā jūtams brīvības trūkums, salīdzinot ar PSRS laiku.

 12  3 atbildēt
Tie kas nav dzīvojuši psrs nekad nespēs saprast kā tas īsti bija.Tamdēļ tādiem ar nav jākomentē.Psrs laikā bija savi plusi un mīnusi.Tāpat kā tagad.
 7  0 atbildēt

PSRS ir augstākais krievu tautas sasniegums visā vēsturē, bet drūmākais visā mūsu vēsturē.

 6  0 atbildēt

Kamēr cilvēki plēšas, korumpēti politiķi un skopi biznesmeņi sauļojas kaut kādās salās par nodokļu maksātāju naudu.   

 6  0 atbildēt
Kāda jēga cepties par lietām, kuras sen jau vairs neeksistē?
 4  0 atbildēt

Reāls fakts no manas dzīves.LPSR vēlēšanu iecirkņi bija atvērti līdz 10 vakarā.Tā bija mana 1. reize/kā nekā 18./Bijām ar''senčiem'' aizbraukuši pie vecāsmammas,atgriezāmies ap pusdesmitiem.Kaimiņu puikas-vēlēt biji?.Nē.Tu, ko, aizej dabūsi neļķi un šokolādi.Aizgāju....paskatījās burtnīcā...Jūs jau esat nobalsojuši.Paliku bez neļķes un šokolādes.

 4  0 atbildēt

   

 1  2 atbildēt