Ženga pirmā un otrā ekspedīcija notika no 1405-1409. gadam. To laikā tika izpētīti jau zināmi Dinviedaustrumāzijas maršruti un Indija. Tāpat kā mūsdienu Vjetnamas, Taizemes, Malaizijas un Indonēzijas teritorijas. Otrās ekspedīcijas laikā viņš iekļuva konfliktā ar Šrilankas karali, bet Žengs to beigās sagūstīja un nogādāja Ķīnā.
Trešās un ceturtās ekspedījas laikā viņš pētīja Indiju un nonāca līdz Sarkanajai jūrai. Ķīniešu misija apmeklēja Meku un devās uz Ēģipti. Pēcāk viņi nonāca līdz Kenijas un Somālijas teritorijai.
Piektā un sestā ekspedīcija bija vairāk vērsta uz dažādu zemju sūtņu nogādāšanu atpakaļ. Sestās ekspedījas laikā Žengs atgriezās Ķīnā, bet daļa no flotes turpināja pētīt Austrumāfriku.
Septītā un pēdējā ekspedīcija notika vien 1431. gadā, septiņus gadus pēc sestās ekspedīcijas, jo iepriekšejais imperators nomira 1424. gadā un jaunais imperators apturēja visas ekspedīcijas. Žengs apceļoja Āziju, Arābiju un Austrumāfriku, bet nomira 1433. gadā Kalkutā, Indijā.
Tas, kas notika pēc Ženga nāves, rada daudz jautājumu. Lai arī ekspedīcijas neradīja tirdzniecības saites ar Āfriku vai Arābiju, tas nodrošināja ķīniešu ietekmes paplašināšanos. Tomēr neskatoties uz to, flote tika iznīcināta un ekspedīcijas tika aizliegtas. Turklāt pēc imperatora pavēles Ķīna noslēdzās un pieraksti par iepriekš notikušajām ekspedīcijām tika iznīcināti.
Padomājiet, ja ķīniešu būtu paspējuši nonākt Amerikā pirms Kolumba un Ķīna būtu palikusi atvērta. Mēs dzīvotu krietni savādākā pasaulē un diez vai Amerikas runātu vien angļu, spāņu un portugāļu valodā.