Viduslaiki tiek uzskatīti par tumšiem laikiem. Daudzi kari, mēris un citas slimības. Higiēnas trūkums. Tomēr tas bija interesants periods. Piemēram, strīpainu drēbju nēšana bija slikta zīme, bet bruņinieki cīnījās ar gliemežiem.
Viduslaiki tiek uzskatīti par tumšiem laikiem. Daudzi kari, mēris un citas slimības. Higiēnas trūkums. Tomēr tas bija interesants periods. Piemēram, strīpainu drēbju nēšana bija slikta zīme, bet bruņinieki cīnījās ar gliemežiem.
Strīpainas drēbes bija slikta zīme
Tas nebija droši. 1310 g. kurpnieks no Roenas pat tika sodīts par to. Strīpainas drēbes varēja nesāt aktieri, mūziķi, prostitūtas, heretiķi, āksti un citi cilvēki bez noteikta statusa sabiedrībā.
Nav īstas pārliecības par to, kāpēc tā bija, bet tas varbūt ir saistīts ar strīpainu drēbju vizuālajiem efektiem.
Kāpēc mēra ārstiem bija maska ar knābi?
Tas nebija, lai biedētu cilvēkus, bet tam bija noteikts iemesls. Šajā knābī bija substances ar spēcīgām smaržām. Tas tika uzskatīts par līdzekli, lai apturētu mēra izplatību. Lai arī mēra epidēmija plosījās 14. gs. nav pārliecības, ka tādas maskas radās ātrāk par 17. gs.
Kāpēc katedrāļu sienās bija "lūramlodziņi"?
Viduslaiku katedrālēs var atrast mazus lodziņus, ko sauc par hagioskopiem. Tas bija paredzēts, lai cilvēki varētu redzēt, kas notiek iekšā. Piemēram, ar lepru slimojošajiem bija aizliegts iet iekšā. Pēc 16. gs. lielākā daļa no hagioskopiem tika aizmūrēti, jo ierobežoja lepras izplatību.
Kāpēc viduslaiku spirālveida trepes ir pulksteņrādītāja virzienā?
Tas tika darīts ar nolūku - ja pils tika ieņemta, tad tās iemītnieki varēja cīnīties ar labo roku no augšas. Savukārt uzbrucējam cīnīties ar labo roku uz augšu nav tik viegli.
Spirālveida kāpnēm ir vēl cita noderīga lieta, pakāpieniem ir atšķirīgs platums un augstums. Pils iemītniekiem tā bija papildus priekšrocība cīņā pret iebrucējiem.
Kāpēc bruņinieki cīnījās pret gliemežiem?
Šis motīvs ir bieži atrodams uz viduslaiku manuskriptiem. Tas ir simbolisks akts, pret kaitēkļiem vajag cīnīties. Pēc citiem uzskatiem tas ir kā augšāmcelšanās simbols - gliemeža izlīšana no čaulas.
Principā tā metafora, kuras nozīme laika gaitā ir zaudēta.
Bonuss - sievietes viduslaikos neizskatījās tik labi kā televizorā.
Protams, ka arī viduslaikos bija skaistas sievietes. Taču ņemiet vērā, ka sievietes skaistumu mūsdienās nodrošina kosmētika un pieejamie higiēnas līdzekļi, kas viduslaikos vienkārši neeksistēja.
Tad pastāvēja citi skaitumkopšanas līdzekļi, ko par tādiem mūsdienās neuzskatīs. Sievietes izmantoja dzīvsudrabu un citus līdzekļus, lai būtu bālas. Visas zīmes uz ādas tika uzskatītas par buršanās apliecinājumu, tāpēc no tām vajadzēja tikt vaļā.
Nu kādas troņu spēles, bļe Man kā vēstures cienītājam ieteica šo seriālu. Man pietika redzēt fragmentu ar lidojošu pūķi un man viss bija skaidrs par šo seriālu
4. Otradi ,preteji pulkstenim .Attels ar to rada .Kapjoties atpakal(augshup) labrocim zobenu bija kur atvezet un vareja gan cirst ,gan durt, bet uzbrucejam (ja vien nebija kreilis)trauceja siena.Kapnju ,,dazadajam platumam ,,te gan nebus nozimes .Gribetos ari aizstavet viduslaiku sievietes,nu neizskatijas vinjas ka ta (meslu vesanas talkas laika) tur zem uzraksta ,,patiesiba,, ... Protams ar tv uzpucetajam ,silikonizetajam musdienu dailavam varbut ari nevareja ,,sacensties,, bet tapat bija pietiekami daudz skaistu sievieshu ,lai ( ) pasaule nepaliktu tuksha Vismaz vecmeistaru gleznas to apliecina .
Neredzu objektīvu iemeslu, kāpēc pa labi norādītā sieviete nevarētu nomazgāties vismaz ar ūdeni arī viduslaikos, labi, ka vēl toletes ir atrastas, savādāk sāktu domāt, ka visi staigāja arī aptaisījušies
Par kāpnēm... Necīnījās taču tādās kāpnēs neviens ar zobeniem. Pie kam tās parasti ir PREeTĒJi pulksteņvirzienam.
Viduslaikos dzīvsudrabu labi ja kāds alķīmiķis bija redzējis, un domā ka nomazgāties var tikai ar dušas želeju?