6

 229  1

2011. g. 18. aprīlī Amazon pārdošanā esošās grāmatas "The Making of a Fly" cena uzkāpa līdz pārsteidzošiem 23 698 655,33 $. Tā bija kļūda, vēlāk cena tika nomainīta uz 106 $, bet šo astronomisko summu par vienu grāmatu radīja kļūdains algoritms.

Šī acīmredzamā kļūda tika pamanīta un izlabota, bet cik ir tādu lietu, kas nav pamanāmas un saprotamas, ka tās nav kļūdas? Ja realitāte arvien vairāk ir atkarīga no mākslīgā intelekta un tā algoritmiem, tad kur paliek vieta cilvēkiem?

Komentāri 6

0/2000

biedējoši

 6  0 atbildēt
Un pasaki vēl ka nedzīvojam matricē!!!
 6  0 atbildēt

''Atliek vien atcerēties Microsoft čatbotu, kas nokļūstot Twitter kļuva par rasistisku, ar seksu apsēstu neonacistu. ''©

izklausās savā ziņā -  piedūrīgi ....   

 4  0 atbildēt

Ne, ne, nevajaga. Viss ir cilvēku programēts. Algortimi ir solis-pa-solim formula kas atkārto pati sevi un tā mācās. Lielākais mīts ko cilvēki ir izdomājuši, ir - ka algoritmi ir vainīgi. 

Viens ir tas, ka objektīvus algoritmus nav iespējams ieprogrammēt. Otrs ir tas, ka vienmēr ir ieliktas vērtības, kuras administrācija nesaka skaļi. 

Kaut vai tie paši tiesas darbi. Slavenākais piemērs bija ASV: 'bias' radās jo algoritmi bija ieprogrammēti ņemt vērā rasi, ģimenes stāvokli un reģistrēto dzīvesvietu. Kā rezultātā izrādījās, ka 'algoritmi ir rasistiski'. Līdzīgs gadījums bija par filtru ūdens krānam - kur sensors neatpazina tumšas ādas krāsas roku. 

Jautājumam vienmēr ir jābūt - kurš ir programējis. Tā cilvēka vērtības un kas ir/nav ņemts vērā. 

 2  0 atbildēt

  

 1  5 atbildēt