Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
130

Kāda ģimene Kalifornijā ir pārskaitusies par to, ka ārsts viņu padzīvojušajam radiniekam paziņoja par plaušu atteikšanos un ka viņš drīzumā mirs caur telerobotu.

Ārsts no Kaizera Permanente medicīnas centra paziņoja pacientam, ka viņš netiks uz mājām, saskaņā ar vietējo KTVU televīzijas kanālu. Pacients esot miris divas dienas pēc nonākšanas slimnīcā, bet bezpersoniskais veids, kā ārsts pavēstija pacientam un viņa ģimenei par notiekošo, ir ļoti dīvaina ilustrācija medicīnas attīstībai un automatizācijai mūsdienās.

Pacienta mazmeita esot... Autors: Lestets Ārsts pacientam paziņo par viņa nāvi caur telerobotu
1.

Pacienta mazmeita esot bijusi mirklī, kad robots esot ieradies. "Es pazaudēšu savu vecotēvu" viņa izteicās KTVU "Mēs zinājām, ka tas notiks, un to, ka viņš ir ļoti slims, taču es nedomāju, ka šādas ziņas vajag piegādāt tādā veidā. Cilvēkam vajadzēja ierasties"

Nevar nepiekrist, ka tas tiešām ir necilvēcīgs veids, kā komunicēt ar pacientiem. Lai arī Kaizera Permanente centrs paziņojumā uzņemas atbildību par notikušo, tas ir diezgan skops vārdos par apstākļiem, kādos ārsti izmanto tālvadības robotus saziņai ar pacientiem.

"Mūsu medicīnas personāls saņem plašu apmācību par telemedicīnas izmantošanu, bet video tehnoloģija netiek izmantota kā aizvietojums personīgiem izmeklējumiem un sarunās ar pacientiem" var izlasīt KTVU publicētajā paziņojumā "Šie ir ļoti neparasti apstākļi. Mēs nožēlojam par nespēju tikties ar pacientu un ģimeni šajā situācijā un mēs izmantosim šo gadījumu, lai pārskatītu mūsu aprūpes komandas praksi un standartus"

Vai patiešām caur tālvadības robotu darbojas ārsts no Indijas un uz vienkārši nav palikuši cilvēki, kas varētu ierasties un par to paziņot? Tas viss tikai tāpēc, lai optimizētu izmaksas?

Attēls no: pixabay.com
1
130
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 12.03.19 00:40  
4
0
Tas tikai liecina par attieksmi.
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 12.03.19 01:53
1
0

  

N.Ushakovs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Paciņa no ZiemeļpolaMedaļa Patīk komentārs
  N.Ushakovs 20.03.19 22:56
1
0

RAKSTS KĀ RAKSTS, BET GANDRĪZ NEKO NESAPRATU.  

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 17.04.19 00:32  
0
0
Vai pacientam kļūs labāk, ja ārsts ieradīsies fiziski un pateikts, ka pacients drīz mirs? Tu neesi vienīgais pacients un ārsta prioritāte, tomēr, ir pacienti, kurus var izglābt, nevis, kuri tūliņ nomirs. Un ģimenītei ir jāsaprot, ka ārsts nav aukle, stundām mierināt un izteikt līdzjūtību - ārstam ir jāārstē nevis jābūt tavam draugam...