Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
26
2563

Šodien aprit precīzi 2 gadi, kopš es esmu reģistrējies šajā portālā, tā kā šis ir mans jubilejas raksts. Esmu rakstījis par dažādām dīvainībām, kuras vēl šodien ir grūti izskaidrot (http://www.spoki.lv/mistika/5-noslepumi-kas-panemti-kapa/462402, http://www.spoki.lv/mistika/Aizvesturisks-sakaru-tikls/492071, un citi), bet šis raksts ir veltīts dažādām nepatiesībām, kas, par spīti mūsu zinātnes un tehnoloģiju attīstībai, izveidojušās pavisam nesen, apmuļķojot lielāko daļu cilvēku. Daži no šiem mītiem ir izplatīti neapzināti, daži speciāli, lai manipulētu ar cilvēkiem.

Mēs izmantojam tikai 10... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
1.

Mēs izmantojam tikai 10% smadzeņu   

Šo mītu mēs esam dzirdējuši jau no bērnības, bieži vien paši skolotāji mēģinājuši mums to iestāstīt, lai mēs izpildītu vēl vienu matemātikas uzdevumu. Vēl nesen man kāds cilvēks bārā stāstīja, ka mēs izmantojam tikai 10% smadzeņu, un cik forši būtu izmantot visus 100%. 

Kāpēc tas ir mīts? 
Cik ātri Tu lasi? Iedomāsimies, ka mēs tiešām izmantojam 10% smadzeņu. Pamēģini lasīt šo rakstu 10 reizes ātrāk! Nesanāk? Pareizi. Tas ir tāpēc, ka Tu nevari veltīt pārējos 90% smadzeņu vienai konkrētai lietai. Katra smadzeņu daļa ir atbildīga par konkrētu funkciju, tāpēc visu smadzeņu pielietošana vienlaicīgi nepadarīs Tevi gudrāku. Tas ir tas pats, kas mēģināt kļūt par labāku mūziķi, izmantojot visas skaņas vienlaicīgi, vai arī labāku rakstnieku, izmantojot visus burtus vienā teikumā.
Tātad, tā smadzeņu daļa, kas šobrīd atbild par šī raksta lasīšanu, nebūs tā pati, kas atbildēs par piedzeršanos ar skolas biedriem 3. septembrī. 
Kas aizsāka šo mītu? 
Pēdējos 100 gados ir veikti vairāki eksperimenti, lai pārbaudītu, cik procenti smadzeņu ir vajadzīgi, lai izdzīvotu, un zinātnieki nonāca pie slēdziena, ka cilvēkam var izgriezt 90% smadzeņu, un tik un tā tas paliks dzīvs. 
Pēc kāda laika kāds "ģēnijs" pārprata šos pētījumus, domājot, ka mēs izmantojam tikai 10% smadzeņu.
Un tā dzima mīts, kuram vēl šodien tic ne tikai parastie cilvēki, bet arī, piemēram, dažādu žurnālu izdevēji, kuri bieži vien uztaisa kādu nepārdomātu rakstu.

Ūdens kas tiek pārdots... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
2.

Ūdens, kas tiek pārdots veikalos, ir veselīgāks par ūdeni no krāna


Šis mīts sabiedrībā ir izplatījies diez gan neapzināti, un pie vainas ir divi faktori - skaistās reklāmas ar ūdeni no ūdenskritumiem, pazemes avotiem vai sniegotiem kalniem un cilvēku neuzticība autoritātēm.


Kāpēc tas ir mīts?


Krāna ūdens vairākkārt tiek stingri un precīzi pārbaudīts, pirms nonāk līdz patērētājam, turpretīm ūdens, kas tiek pārdots veikalos, iziet tikai vienu, dažreiz pat nevienu pārbaudi, pirms nonāk veikalos, nemaz nerunājot par plastmasas pudelēm, kuras ir toksiskas un no kurām izdalās kancerogēni. Šī ūdens lietošana ne tikai kaitē patērētāja veselībai, bet arī dabai, jo ap 80% plastmatas pudeļu nonāk izgāztuvēs.
Pudeļu ūdens parasti nāk no ezeriem, upēm un citām ūdenstilpnēm, no kurienes mēs arī iegūstam ūdeni centralizētajā ūdensvada sadales tīklā, kas nozīmē, ka krāna ūdens ir daudz labāks dzeršanai, nekā veikalā pirktais.

Kamenes pārkāpj... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
3.

Kamenes pārkāpj aerodinamikas likumus

Droši vien esat dzirdējuši iedvesmojošo runu par kameni, kura pēc visiem fizikas likumiem nav spējīga lidot, bet viņa to nezin un turpina lidot. Kā reiz teicis Laodzi: "Patiesie vārdi nav patīkami, patīkamie vārdi nav patiesi."

Mīts radās kādas vācu koledžas studentu vakariņās Getingenē, kur, protams, tika pasniegts arī alus. Kā tas parasti notiek, dzērumā sākās gudrās runas, un viens aerodinamiķis nolēma izstrādāt kamenes lidojuma principus kā savu nākamo ballīšu triku. Tā viņš uz ātro sarēķināja, ka kamenes spārniem nav tik daudz spēka, lai tā lidotu.

Nākamajā rītā, kad bija izgājis dzērums, šis zinātnieks saprata savu kļūdu, bet nu jau bija par vēlu, jo šī ideja ātri vien izplatījās, un tāpēc mums visos svētkos šīs stulbības ir jāklausās.

Kāpēc tas ir mīts?

Ir taisnība tajā, ka salīdzinot ar putniem, kamenēm tiešām nevajadzētu lidot, bet kamenes nav putni. Kamenes, līdzīgi kā helikopteri, izmanto savus spārnus kā propellerus.

Stulbākais ir tas, ka fiziķi jau pirms 80 gadiem izdomāja, kā kamenes spēj lidot, un saprata, ka tajā nav nekā īpaša, un turpināja strādāt pie citām lietām, kamēr mīts turpināja izplatīties. Pēc 50 gadiem tik un tā bija pietiekami daudz cilvēku, kas ticēja šīm muļķībām, tāpēc fiziķiem atkal nācās visiem skaidrot, ka kamenes spārni rada zema spiediena virpuļus, kas spēj pacelt tās ķermeni.

Astroloģija un horoskopiDiez... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
4.

Astroloģija un horoskopi

Diez gan daudzi Latvijas iedzīvotāji lasa horoskopus un veic svarīgus lēmumus, vadoties pēc šiem pareģojumiem, lai gan šai pseidozinātnei nav nekāda pamata. Horoskopi darbojās pēc principa "visi cilvēki ir vienādi, un tava dzīve ir tik nožēlojami garlaicīga, ka mēs par to varam pastāstīt 2 teikumos", piemēram, šonedēļ tvnet par auniem saka: "Nedēļu vēlams sākt uz nedaudz filozofiskas nots, tāpēc pārlieku nesteidzies ar lēmumu pieņemšanu, kā arī ar reliģisku uzskatu apspriešanu. Dienas otrajā pusē ir vērt ieskatīties drukās preses anālēs!Šis ieteikums varētu attiekties uz jebkuru cilvēku uz šīs planētas. 

Mūsdienu astroloģija radusies 1. gadsimtā p.m.ē., un galvenokārt tiek uzskatīta par rūpīgi izstrādātu māņticību, un nejauciet astroloģiju ar astronomiju. Astroloģija pret astronomiju ir tas pats, kas saentoloģija pret zinātni. Kamēr astronomija cenšās izskaidrot to, kā radies mūsu Visums, no kā veidotas zvaigznes un planētas, un aprēķina to kustību, tikmēr astroloģija cenšās noskaidrot, kā planētas miljoniem kilometru no Zemes iespaido to, cik sūdīgi Tu jutīsies, kad ēdīsi vakariņas, skatoties kārtējo Ugunsgrēka sēriju.

Kāpēc tie ir meli?

Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka šis ir tikai mīts un to var apgāzt no jebkuras puses, piemēram, astrologi savos aprēķinos (pareģojumos) izmanto Plutonu, ko nesen zinātnieki izņēma no Saules sistēmas planētu saraksta savu mazo izmēru dēļ, jo mūsu sistēmā mētājās daži labi akmeņi, kas būtu pat lielāki par šo planētu. Saturna pavadoņi arī netiek ņemti vērā šajos pareģojumos. Ja katrs no tiem cilvēkiem, kas seko līdzi horoskopiem, nedaudz padomātu, varētu atrast vēl vairāk nepilnību.

Tiesu ekspertīžu zinātne ir... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
5.

Tiesu ekspertīžu zinātne ir kā maģija

Tipisks scenārijs:

Ir notikusi slepkavība. Kamēr parastie policisti tērē laiku, runājot par lieciniekiem, motīviem un pierādījumiem, CSI komanda ierodās nozieguma vietā un visu atrisina. Dažās sekundēs viņi atrod vienu matu, noskanē viņu ar zaļu lāzeru un noskaidro slepkavas identitāti, izglābjot nevainīgus cilvēkus ar savu ģeniālo maģisko zinātni. Viņi pat paši aizies arestēt vainīgo.

Kāpēc tas ir mīts?

Pirmkārt, vai Tev ir nojausma, cik daudz dažādu cilvēku DNS Tu pārnēsā? Mati no draugiem, paziņām, garāmgājējiem, kas nejauši uzskrējuši virsū, DNS no kožļājamās gumijas, uz kuras uzkāpi, ejot cauri tunelim pie Origo, DNS no spļāvieniem pie spēļu zāles kādā no Rīgas mikrorajoniem, un nezināmas izcelsmes sperma kaut kur pa vidu... Un tāds Tu ieej nozieguma vietā.

Lai veiktu šīs ekspertīzes, dažreiz ir vajadzīgi pat vairāki mēneši, un kad tas ir izdarīts, analīžu rezultāti ir tikpat skaidri kā Rīgas kanāla ūdens. Un, pat ja kaut kādīgi tiek dabūts labs DNS paraugs, reti ir iespējas ar kādu salīdzināt. Pat ASV, kur uzņemti šie seriāli, tikai 1/10 no noziedziniekiem ir DNS datubāzē, Latvijas DNS datu bāzē ir tikai 30 000 personu.

Zvanītāja atrascaronanās... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
6.

Zvanītāja atrašanās vietas noteikšana

Nākamais mīts arī nāk no dažādām filmām un seriāliem par noziedziniekiem, kuros ļaundaris izmanto mobīlo telefonu, lai sazvanītu nolaupītā cilvēka radiniekus un izspiestu pēc iespējas lielāku izpirkuma maksu, tikmēr fonā policisti cenšās noteikt šī cilvēka atrašanās vietu, kas parasti prasa 30 sekundes, tāpēc policisti liek runātājam novilcināt laiku.

Patiesībā mobīlā telefona atrašanās vietu policisti var noteikt momentāli un tam pat nav vajadzīgs zvans. Pietiek, ja telefons ir ieslēgts. Policija var noklausīties Tevi pat tad, kad zvans netiek veikts, un telefons ir Tavā kabatā, izmantojot Tavu telefonu kā noklausīšanās ierīci.

Latvijā visas telefonsarunas tiek ierakstītas un saglabātas 18 mēnešus, un tām var piekļūt tikai ar prokurora atļauju.

Maiji ir paredzējuscaroni... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
7.

Maiji ir paredzējuši Pasaules galu 

Šis ir pēdējā laikā visbiežāk apspriestais temats. Ir dzirdētas visādas trakās teorijas par šī gada 21. decembri, daudzas ir redzētas šajā portālā. Viena no interesantākajām teorijām, ko esmu šeit lasījis, ir Treisera rakstā http://www.spoki.lv/vesture/Parmainas-Visuma/339686 .

Kāpēc tas ir mīts?

Paši maiji, kas izveidojuši šo kalendāru, nekad nav teikuši, ka būs Pasaules gals. Tā pat kā mums pēc 31. decembra seko 1. janvāris, tā pat maiju kalendārā pēc 12.19.19.17.19 sekos 13.0.0.0.0., un tas ir viss, kas mums jāzin.

Vangas pareģojumiDaudzi no... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
8.

Vangas pareģojumi

Daudzi no jums noteikti ir lasījuši šos pareģojumus, ja nē, tad šeit var izlasīt - http://www.spoki.lv/vesture/Vangas-paregojumi-no-2010-lidz/436914

 

Kāpēc tie ir meli?

Var strīdēties par to, vai cilvēkiem piemīt šādas pārdabiskas spējas, vai nē, bet šajā gadījumā tas nav svarīgi, jo Vangas pareģojumi ir viltojums. 

Vangas pareģojumi pirmo reizi parādījās Krievijas dzelteni dzeltenās preses izdevumā Pravda, kas nešķiet diez ko ticams avots. 2010. gadā tika intervēti Vangas radinieki un kaimiņi. Tika noskaidrots, ka Vanga nekad nav paredzējusi nevienu no notikumiem, kas tika publicēti Pravdā - ne atomzemūdenes "Kursk" nogrimšanu, ne pirmo melnādaino ASV prezidentu, ne 3. Pasaules karu. Tas bija kārtējais krievu dzeltenās preses "Attention whore" izgājiens, tikai šoreiz viņiem izdevās izplatīt šos melus pa visu pasauli.

Skūscaronanās ietekmē matu... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
9.

Skūšanās ietekmē matu augšanas ātrumu

Patiesībā matu augšanas ātrumu un matu biezumu nosaka folikulas zem ādas, kuras skūšanās nekādīgi neietekmē. Ja tā tiešām būtu patiesība, tad 40 gadu vecumā bārda būtu zīmuļa biezumā un dažās sekundēs izaugtu līdz zemei.

Marihuāna iznīcina smadzeņu... Autors: komunists 10 mūsdienu mīti un meli
10.

Marihuāna iznīcina smadzeņu šūnas

Šis mīts radās pēc ASV valdības finansētā eksperimenta 1974. gadā, kura detaļas tika atklātas pavisam nesen. Šis eksperiments tika veikts, uzliekot pērtiķiem gāzmaskas un 5 minūtēs liekot ielpot dūmus no 63 marihuānas cigaretēm. Tas nav nekāds jaunums, ka skābekļa trūkums nogalina smadzeņu šūnas. 

Lai gan marihuāna neiznīcina parastās smadzeņu šūnas, tomēr ir šūnas, ko marihuāna nogalina. Nesenie pētījumi pierāda, ka marihuāna spēj iznīcināt smadzeņu vēža šūnas.

26
2563
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [203]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Xinjsh avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Xinjsh 29.08.12 13:55
 
125
3

Ļoti labs raksts!

Pluss godam nopelnīts.

Pārcilvēks avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Teamwork
  Pārcilvēks 29.08.12 19:29
 
118
10

Kaut kā negribas ticēt, ka telefonsarunas ieraksta 18 mēnešus. Ņemsim palīgā elementāru loģiku. Latvijā ~2 miljoni iedzīvotāju, katrs runā ~10min katru dienu(tik daudz laika vajag kaut vai, lai noklausītos Bites un Viasat piedāvājumus :D)= 20000000min dienā. Nezinu cik varētu aizņemt šāda veida audio fails, bet pusmegabaits uz 1 min drošvien būs= 10000000mb dienā= 100000gb(jā, zinu, ka vienā GB ir 1024mb, bet ne jau tas šoreiz galvenais)= 100tb dienā(tgd ņemam kalkulatorus)*30dienas*18 mēneši= 54000tb/18 mēnešiem. Šaubos, ka kādam (piem. Kalvītim) pagrabā ir superdators, lai glabātu tādu datu apjomu. Ticu, ka sarunas var noklausīties un ierakstīt, taču neticu, ka katra mirstīgā sarunas, par to, kādu desu ņemt Maximā ieraksta, tas ir vnk pārāk dārgi.

P.S. Jā, dadz skaitļi, taču tie, kas gribēs izlasīs.

P.S.S. Mans subjektīvais viedoklis, labojiet, ja kaut kur kaut kas galīgi sviestaini :D

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 29.08.12 13:53
 
52
5

Sākums- cerīgs, vidus- nu tā, bet nobeigums - lielisks.

vārna avatars
Medaļa FukušimaMedaļa RūdisMedaļa Sertificēts spoks
  vārna 29.08.12 15:52
 
51
11

Nu par astroloģiju ir tā- astroloģija nav māņticība vai krāpnieku zinātne. Tas, ka ikdienas horoskopi 90% gadījumu ir pilnīgs buļļa mēsls, piekrītu. Jo astroloģijā svarīgākais ir uzzināt precīzu cilvēka dzimšanas datumu un laiku, tad astroloģija var pateikt ļoti daudz par cilvēku, par viņa raksturu utt.

miervalds avatars
Medaļa DeputātsMedaļa KomiķisMedaļa Rainis
  miervalds 29.08.12 22:55
 
34
0

8. Pēc tiem Vangas pareģojumiem ,tagad vajadzētu būt pasaules karam

ČOPERS avatars
Medaļa SuperautorsMedaļa CūceneMedaļa Uberdraugs
  ČOPERS 30.08.12 13:38
 
24
0

Paldies, tev Buda!

jaanis85 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Riesta laiks
  jaanis85 29.08.12 14:14
 
22
1
Tad kad pirmo reizi dzirdēju par to Maiju kalendāru TĀ rēcu! Nu c'mon kkāds kalendārs beidzas tāpec visi mirsim? Bullshit!
reflexxxx avatars
Medaļa TulpīteMedaļa Seko Facebook 8000Medaļa Recidīvists
  reflexxxx 29.08.12 18:48
 
19
0

karoči telefonu sviežu ārā :D

komunists avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Admins iesaka
  komunists 01.09.12 13:02
 
19
0

atbildot uz Pārcilvēks komentāru " Kaut kā negribas ticēt, ka telefon... "

 

 

 

Tikko pats sarēķināju. 1 minūtes ieraksts uz zemākās man pieejamās kvalitātes sony sound forge aizņem 50kb, un tik un tā visu skaidri var saprast, tā kā noteikti ir iespējams vēl samazināt kvalitāti, kas būtu ap 25kb par sarunas minūti. Pēc Tele2 datiem, viens Latvijas iedzīvotājs vidēji norunā 220 minūtes, kas būtu 5,5mb mēnesī un 99mb 18 mēnešos. Pieņemsim, ka visiem 2 miljoniem Latvijas iedzīvotājiem ir telefons (kas diez vai atbilst patiesībai), tad visas telefonsarunas aizņemtu 200Tb, kas ietilptu 24 serveru cietajos diskos, un, visticamāk, aizņemtu tikpat daudz cik drēbju skapis.

Un tas tikai rupji sarēķinot. Es, piemēram, mēnesī norunāju kādas 10 minūtes, pusotrā gadā tās būtu 180 minūtes, un uz servera es aizņemtu 4,5mb, kas nav vairāk par manām bildēm draugiem.lv

Hellsing avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa MaskaMedaļa Žurnālists
  Hellsing 29.08.12 17:08
 
18
0

par tām smadzenēm... šjā ten Mythbusters arī šo mītu pārbaudīja.. pat cilvēks būdams miegā izmanto 25-35% no savām smadzenēm..

mizantrops avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa RecidīvistsMedaļa Zebra
  mizantrops 30.08.12 19:51
 
13
2

atbildot uz vārna komentāru " Nu par astroloģiju ir tā- astroloģ... "

 

'tad astroloģija var pateikt ļoti daudz par cilvēku, par viņa raksturu utt.'

 

Iesaku apskatīties, kas ir Barnum statements. Ticēt, ka planētas vai numeroloģija (dzimšanas datums) ietekmē cilvēka personību, ir muļķīgi. Nesaprotu, kā ko tik vienkāršu nevar aptvert.

Knoppers avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Knoppers 30.08.12 02:15
 
10
0
LoL par to smadzeņu darbību, nezinu, kā jūs bet es lasīju ātrāk, bet tas nenozīmē ka izmantoju vairāk procentus no smadzenēm
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.08.12 15:55
 
9
0

atbildot uz Edzulis15 komentāru "bet tā ir man klasē gāja pacans kuram bija saug... " Njā, kam lai tagad tic.

Jo arī mana bārda sāka augt ātrāk, kad skuvos. :D

SuicideBunny avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa PamatskolnieksMedaļa Dienas joks
  SuicideBunny 31.08.12 16:27
 
8
0

atbildot uz vārna komentāru " Nu par astroloģiju ir tā- astroloģ... "  

Nu neturi sveci zem pūra - pastāsti sīkāk kā tieši milzīgas gāzu lodes atrašanās punkts pie debess manā dzimšanas brīdi varēja ietekmēt manu tagadējo raksturu

TGhood avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa FukušimaMedaļa Dienas doma
  TGhood 31.08.12 15:26
 
8
0

1. Mīts radās no pareģiem, kas pasaulei stāstija, ka cilvēks izmanto tikai 10% no savām smadzenēm, jo kad izmantos vairāk, cilvēks spēs izmantot smadzenes pārdabiskām iespējām.

10. Marihuāna ir klasificēta kā narkotika, tā pat kā alkohols un tabakas cigaretes, to klasificējuši zinātnieki un visas narkotiskās vielas ir diezgan kaitīgas organismam. Nav tāda narkotika, kas ir labvēlīga. Kpc tabaka un alkohols nav aizliegts ? Secinājums skaidrs un vienkāršs, brīvajā tirgū šīs lietās piesaistīs vairāk naudu.

Ieviiii avatars
Medaļa Kapteinis HuksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Sviestmaize
  Ieviiii 29.08.12 23:30
 
11
4

Astroloģija- protams, tas sviests, ko mēs saucam par dienas horoskopu, ir muļķības. Bet aizej kādreiz pie īsta atsrologa un paklausies, ko viņš tev pastāstīs par tevi pašu. ;) Vanga- tik nu cik es esmu lasījusi viņas pareģojumus, tie ir bijuši tādi paši kā Nostradamusam. Bet vispār interesanti. +

killjase avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  killjase 29.10.12 02:20
 
7
0

@Pārcilvēks Sarunu ieraksti piemēram ASV darbojas uz dažādām frāzēm visas sarunas iet caur datubāzi un ja parādās kāda frāze (nogalināt prezidentu, terorisms u.c.) tad tikai aktivizējas ierakstīšana. (reāli lai pārbaidītu tūkstošiem sarunu vienlaikus pietiek ar vienkāršu datoru un vieglu programmu, kuru paskālā kaut var uztaisīt).

P.S. Protams tas viss ir bulšits un mīts, neesiet klauni un neceļat brēku par lietām, kuras izdomā sazvēristības teoriju vērpēji....

thesunyray avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesaka
  thesunyray 29.08.12 15:28
 
8
2

beidzot spokos labs raksts...

Adnil avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesaka
  Adnil 31.08.12 22:06
 
6
0

pat nepabeidzu lasīt Nr.1, kad jau sapratu, ka man tev kaut kas jāpaskaidro  (atvaino) Mīts: cilvēks izmanto 10% smadzeņu

Oriģinālā tēze: cilvēks izmanto 10% smadzeņu POTENCIĀLA!! ar domu, ka smadzeņu kapacitāte ir krietni jaudīgāka, kā to izmantojam.

Kojotsuns avatars
Medaļa MaskaMedaļa CacansMedaļa Dienas joks
  Kojotsuns 30.08.12 14:11
 
5
0

atbildot uz migelitto komentāru " Damn. Man gan šķiet, ka par skūšan... " bet tā ir man klasē gāja pacans kuram bija saugušas uzacis pēc pāris 10 noskūšanām viņam tur jau auga bārda :D

« 1  2  3  4  5 »