152

 1359  35

Mans subjektīvais viedoklis par tā saucamajām latviešu Youtube sensācijām. Ņemšu par piemēru 5 populārākos latviešu Youtuberus pēc abonentu skaita.

1. Mums visiem vajadzētu saprast, ka termins Youtuberis radās ASV, tākā mūsu pašmāju youtuberi vairāk vai mazāk ir ietekmējušies no amerikāņiem. Tadējādi, Latvijas youtuberu darbībās bieži vien trūkst oriģinalitātes un pārāk stipri ir jūtama influence no ārzemēm.

2. Bieži vien skatoties latviešu youtuberu video, viena no lietām, kas mani tracina visvairāk ir pārspīlētā intonācija, viens no iemesliem, kāpēc man ir neiespējami noskatīties šos video līdz galam. Visiem gribas runāt gramatiski pareizi un izteiksmīgi, tomēr bieži vien ar to tiek pārspīlēts.

3. Latviešu youtuberiem, it īpaši 14 gadīgajām kosmētikas karalienēm, tādām kā Sindijalo un makeuparevelinu ir raksturīga viena problēma: viņas piesārņo latviešu valodu ar svešvārdiem angļu valodā, kuri vēl pie tam tiek izrunāti nepareizi. Manuprāt, ja tu esi latvietis tad tavam vēstījumam ir jabūt latviešu valodā, nevis jāizmanto tādi vārdi kā: actually, fail, oh my god, lol,utt. Paskatieties šo sīkaļu video tad pārliecināsieties par ko runāju.

4. Ja turpinām runāt par mazgadīgajām latviešu youtuberēm, tad ir vēl dažas lietas uz ko vēlos vērst uzmanību. Šīs meitenes ar saviem meikapa video cenšas pateikt, ka patikt sev un citiem tu vari tikai tādā gadījumā, ja tev uz sejas būs tonna kosmētikas. Ko pēc šo video noskatīšanās nodomās Anniņa, kurai varbūt nav tik daudz naudas, lai nopirktu pašu dārgāko kosmētiku? Viņai saprotams, ka radīsies kompleksi un kritīsies pašvērtējums. Šīm youtuberēm liekas, ka viņas kautkādā veidā palīdz savām vienaudzēm, lai gan patiesībā es uzskatu, ka viņas izplata nepareizu vēstījumu. Turklāt kāda velna pēc 14 gadīgām meitenēm būtu uz sejas jānēsā vesela tonna kosmētikas? Un vēl pie šī punkta, pieminēšu izlikšanos par cilvēku pazinējām un psiholoģēm, abām jau iepriekšējā punktā pieminētajām youtuberēm ir vairaki video, kur viņas ķipa dod padomus, kā būt populārām un kā nekļūt par atstumto. Lūdzu, jums pašām ir tikai 14 gadu un no dzīves neko nesaprotat, viss ko mākat ir uz sejas likt kosmētiku un montēt video, psiholoģiju atstājiet profesionāļu pārziņā un dzīves padomus sniegšanu vecāku pārziņā. Nepkaunojiet sevi, jo diezgan smieklīgi ir skatīties kā iedomīga, nomālējusies 14 gadniece savām vienaudzēm māca pareizi dzīvot.

5. Kas attiecas uz latviešu vīriešu dzimuma youtuberiem, jāsaka ka nav slikti, tomēr skumji redzēt, ka jauni, pieauguši vīrieši kameras priekšā uzvedas kā mazi bērni, te runāju par CilvēksArKameru un FunFaceTV, uzskatu ka viņu piedāvātajā saturā nekā nav, kā vien savam vecumam neatbilstoša ākstīšanās, kura nemaz nav smieklīga. Turklāt neuzskatu, ka vajadzētu reklamēt runāšanu pa telefonu sēžot pie stūres un Latvijas sabiedrības problēmas.

Tas arī viss, lūdzu jūs komentāros izteikt savu viedokli par visām šīm youtuberu padarīšanām

 1359  35 152
Ieteikt: 00

Komentāri 152

0/2000

Teikumā, par to cik slikti ir tas ka ir jūtama ietekme no ārzemēm, tiek izmantots vārds "influance".   ...   

 137  0 atbildēt

Vienīgais ko no visiem, saucamajiem "latviešu youtuberiem" var skatīties ir, - Cilvēks ar kameru. Nu labi, neteiksim, ka visus video, bet lielāko daļu. FunFaceTV ir vienkārši bērnu līmeņa kanāls. Paskatoties tos pašus "meetup" kurus taisa FunFaceTV, var redzēt, ka lielākā daļa tur ir 12-14 gadīgi bērni. Jā, tieši tā, bērni. Un tās divas meitenītes redzējis neesmu un redzēt negribu, domāju, ka tur arī nekā sakarīga nav.  FunFace, ja nu lasat šo, tad sākat piestrādāt pie tā, lai jūsu video skatītos arī normāli cilvēki, nevis tikai mazie "gameri".  Cak, turpini iesākto, viss ir labi.  Bet ja tā vispār ņem, liels + par to visiem, ka vismaz uzdrošinās, nekaunās, un cenšas kaut ko tādu darīt. Tas, vai patīk/nepatīk ir katra paša ziņā. Peace.   

 92  4 atbildēt

1. punkts "..un pārāk stipri ir jūtama influence no ārzemēm." 

Cik ironiski redzēt šādā teikumā vārdu - influence. 

 77  0 atbildēt
Jà, paskatîjos un meitenes pat nemàk salikt vienu pareizu vienkàršu teikumi. Visu laiku iesprauž angļu valodas vārdu pat īsti nevietā un domā, ka baigi gudrās un foršās. Kauns viņu vietā nemāk izteikt pat elementārus latviešu vārdus! Šausmas!
 67  0 atbildēt

Daudzu jūtuberu problēma ir viņu eksistence. Mazās šmaras neskatos, pret shitfacetv ir alerģija, CAK vismaz daži skatāmi video,visādi mazie meža dīvainīši vispār nav pieminēšanas vērti ;D

P.s. gaidu no shitface onanīmajiem faniem daudz mīnusu ^^

 55  7 atbildēt

Par tām mazajām '' Youtuberēm '' pilnībā piekrītu . Bet tā lūk saucas '' heitošana '' Vienkāršāk sakot nav manā gaumē un viss. Bet manuprāt par to jau nav jācepj uzreiz raksts

 47  1 atbildēt

Piekrītu par visu izņemot CilvēksArKameru. Ja esi redzējis tikai vienu viņa video tad nevajag daudz muldēt. 

Bet ko lai saka par FunFaceTV? Tāda herņa vien ir.

 
 41  3 atbildēt

+ pi*arson. Jag är din pi*arbror. 

Slimās kuces 100k skatījumu viņu video. Pusmūža pedofīli, kas wanko uz viņām katru dienu. 

 32  1 atbildēt
pi*dets ta SindijaLo un MakeUpArEvelinu ir tadas daunes vnk raudat gribas no vinam ka ir tik stulbas
 28  3 atbildēt

Ir redzēti daži Latviešu youtuberi, teikšu kā ir, reāli tizli.

It īpaši visi tie kas ir minēti rakstā. FunFaceTV - kaut kāds idiotisms. Divi čaļi tēlo mudakus un cer ka paveiksies kā pewdepie vai kā viņu tur bija. Reāls sviests. Ieraugot to abu purnus, vairs nemaz to video neskatos. Ok jā, vajag uzspīlēt emocijas, tas cilvēkus saista, bet nejau pārspīlēt.

Tās mazās meitenes, ir cirves. Lai jau bojā savu seju ar kosmētiku, gribēšu redzēt kāda pretīga seja viņām būs pēc 10 gadiem. Bez špakteļa vairs nesalabos.

Zinat kurš ir stilīgākais youtuberis Latvijā? Es! Un zinat kapēc? Tapēc ka vienīgie interneta meli no maniem pirkstiem tapa šīs rindkopas sākumā.

 23  1 atbildēt

1. Kādā sakarā latvietim vēstījums obligāti jānodod latviešu valodā? Kādā grib tādā nodod. YouTube ir atvērta vide, kurā katrs izpaužas kā vēlas.

2.YouTube ir tāpat kā bezmaz dessa veikalā - gribi skaties, negribi - neskaties. Gribi pērc, negribi - neppērc. Tu tak neej lielveikalā kasīties ka Tev nepatīk tā un šitā desa? 

3.Kas Tev devis tiesības kādu saukt par sīkaļu? ( protams... protams - Tu tak esi viskrutākais un sauc visus kā gribi )

4.Sak - meitenes veido raidījumus par kosmētiku un tas noteikti kādu Aniņu iedzīs stresā un bez maz liks izlēkt no pirmā stāva loga? Tad ko darīt pēterītim jo YouTube ir pilns ar Ferarri apskatiem un dārgas tehnikas apskatiem? Sanāk - ar Pēterīti ir cauri?

5.Nu protams CAK un FunFaceTV - pēc Tava teiktā - ākstīšanās. Bet varbūt pakustini smadzeņu šūnas un apjautīsi, ka vismaz FunFaceTV tieši to arī pasniedz - humoru Ja to angļu valodu Tu proti, tad vārda Fun nozīmi tak saproti  

6. Protams - Tev ir tiesības uz savu viedokli, man uz savu un Pēterītim uz savējo, tāpēc arī šis komentārs

Bet atceries - vieglāk ir kādu kritizēt, nekā kaut ko izdarīt pašam. Ja kritizē Latvijas "jūtūberus" ( cerams nedusmosies par šādu terminu ), lūdzu rādi mums savus satura bagātos un erudīcijas pilnos video!! 

Lai Laba diena visiem

 20  1 atbildēt
Bet vispār es piekrītu!
 20  1 atbildēt

Katram sava mērķauditorija. Kādam tīk mazas meitenes, kuras krāsojas, citam 30 gadīgs vecis, kurš no darba laikā starp mājām un darbu taisa bazaru par neko.  Un kamēr vien būs pieprasījums, tikmēr būs tādas turīgo tēvu meitas, kuras krāsojas.  Mani visvairāk kaitina tas provinciālisms ar kādu šos blogerus un nevis "youtuberus" (kaut kāds stulbs vārds) uztver citi mediji. Tai pašā laikā nekad netiek pieminēti tādi sevi pierādijuši projekti kā This is horosho, Nenovosti, DaiFiveTop, jā arī zhmuraTV-vienīgais auto blogs no LV.  Šos vārdus mēs nekad nelasīsim tvnet.lv vai jebkurā citā portālā. Un tikai tāpēc, ka ir krievvalodīgi. Spēlē pavisam citā līgā. Līgā, kur skatījumi un neliela reklāma ir ienākumu avots.  Un kamēr mēs te cepamies par maziem skuķiem, kuri grib būt lieli un tēviņiem bērna prātā, tikmēr tie otri kļūst labāki un labāki. Kaut arī Krievijā un priekš krievvalodīgajiem. 

 18  0 atbildēt

Un tavā rakstā nemaz nav ārzemju influences.    

 18  0 atbildēt
Ja viņš būtu sētnieks nedomāju ,ka viņam būtu dators un internets. Piedomā ko tu uzdi*s citiem ,nevis vnk bērna līmenī nosaukā cilvēku.
 16  0 atbildēt

Man nepatīk neviens no latviešu yotuberiem, Man šķiet viņi ir pārāk samāksloti, mēģina kautkam līdzināties kautko kopēt un ļoti tēlo. Tas nedabiskums gāž no kātiem  

 16  1 atbildēt
Kad kāds paņem manu kompīti un iet youtubē, pie ieteiktajiem rādās tikai tās sīkās yutuberes. māsai saku, lai neskatās, jo tajos video nekā satura nav.
 15  0 atbildēt
Vēl ir tā nebeidzamā vienveidība..mūžigie mēnēsu favorīti,dekorāciju diy utt.tā pati evelīna visu ņem no ārzemniekiem , savukārt, mazie latviešu ytberi visu špiko no evelīnas. Skumji.
 16  1 atbildēt

Ak Dievs, ko var cepties? Man arī besī tie meiteņu video, piemēram, tas sākums- Čau, te Sindija. Viņa to saka tik debīlā intonācijā, ka tālāk par šo vietu pati neesmu skatījusies. Tāpat kā tās dāvanu atpakošanas ar visām tām spiegšanām un tiem tizlajiem izsaucieniem... Draudzenei patīk, lai skatās, man netraucē tas, ka Youtube  un mana dzirde tiek piemēslota. Kamēr šīs līdz spokiem nav tikušas, tamēr pilnīgi uzpļaut. lai apkauno sevi... Būs 20 skatīsies tos video un domās, ka tizlas bijušas... Tagad, lai izpriecājās, Tev neviens sejā tos video nemet...

 15  1 atbildēt

SINDIJALO IESUKAAAAAAAAAAAA, tāpat kā tas latviešu pediņš Dāvis u,c

 13  0 atbildēt
« 1  2  3  4  5 »