Patiesībā šeit vēl jāpiebbilst, ka tieši tepat blakus jau bija uziets un daļēji izpētīts tā saucamais Daringtonas valnis (Durrington Walls). Šis valnis atrodas pāris simtu metru attālumā no Vudhendža. Tas iespējams tapis vienlaicīgi ar Stounhendžu, kad tika izveidots valnis ap ciemu jeb apmetni, kurā dzīvojuši šie mistiskie ļaudis, kuri veidojuši šos noslēpumainos brīnumus. Veicot izrakumus šeit tika uzieti dažāi senie darbarīki un priekšmeti un tika secināts, ka šeit atradušās vairākas apļa formas, no koka būvētas celtnes, kuru diametrs sasniedza piecus metrus. Patiesībā šī vaļņa kontūras kopumā iespējams apskatīt tikai no putnu lidojuma.
Pirms Daringtonas ciema, pie norādes uz Vudhendžu pagriežamies pa kreisi un esam klāt. Vudhendža atrodas tikai kādus 100 metrus no maģistrāla ceļa, bet ja par to neko nezināsiet, tad iespējams pabrauksiet tai garām to nepamanot. Patiesībā nekas diži skatāms šeit nav, ja neinteresē šī objekta vesturiskā loma. Patriez šeit apskatāms ar nelielu valnīti iezīmēts apļa veida laukums, kurā izvietoti vairāki apaļi betona stabi un nezinatājs tā arī paliks neizpratnē, kas tas ir!
Kas tad te īsti ir bijis? Arheoloģisko izrakumu laikā tika konstatēts, ka lilā loka vidū atradušies koka stabi, kuri izvietoti sešos apļos, jeb daudzstūra kontūrās. Pašu lilo loku senatnē apjozis grāvis ar valni un tā diametrs bijis tāds pats, kā Stonhendžai, tātad 85 metri. Kopumā tika uzietas 168 ligzdas, kurās konstatēti koka elementi un tiek uzskatīts, ka šajas vietās atradušies vertkāli zemē ierakti koka stabi. Zinatnieki uzskata, ka starp otro un trešo koka stabu loku iespejams bijis arī akmeņiem veidots loks, par ko liecina šeit uzietie pāris akmens mengīru. Divu metru dziļumā esot bijuši ierakti lielākie koka stabi un to augstums pēc zinatnieku aplēsēm varēja pārsniegt 7 metrus, bet svars pārsniedza 5 tonnas. Zīmīgi, ka šo lielāko stabu loks precīzi kopē Stounhendžas zilo akmeņu loka izvietojumu.