Kā jau minēju, Eivberijas ojekti, tajā skaitā Silberī hils, iespējams radīti vairāk, kā 2500 gadus pirms mūsu ēras un līdzīgi, kā Stounhendžā tie apvīti neskaitāmām leģendām un nostāstiem. Pirmie nopietnie apraksti un pētījumi Silberī hilā notiek 1760. Gadā, kad kalnrači veica vertikālas šahtas rakšanu. Šo izrakumu gaitā tā arī nekas netika atrasts. Tālāk sekoja izrakumi no 1849 līdz 1886. gadiem, kad tika veidoti tuneļi zem kalna. Arī tad neko atrast neizdevās un zinatnieki izdarīja secinājumu, ka kalns noteikti nav kalpojis apbedījumiem līdzīgi kā tas ir Ēģiptes piramīdās un vairākos kurgānos Āzijas teritorijā. Vēlāk gan šie zinatnieku raktie tuneļi un šahtas gandrīz noveda pie katastrofālām sekām, kad 2000. gadā pēc ilgstošiām lietavām notika daļēja kalna vaļņu nobrukšana. Rezultātā izcēlās skandāls, kura sekas nācās likvidet Lielbritānijas valdībai, kura izstrādāja speciālu programmu seku likvidacijai. Vairāki simti tonnu kaļķa tika izmantoti lai aizpildītu visus tuneļus un šahtas, kuras laika gaitā tika izraktas Silberī hilā.
Pētot Silberī kalnu tika secināts, ka kalnu veidojot tika izmantota vairāku plakņu metodika. Vispirms uzbēra pamatnes plakni, tad tai virsū jau plakni ar mazāku diametru un tā tālāk līdzīgi kā tortei. Katra plakne sastāvēja no radiālām sienām, kuras nostiprināja kurgāna konstrukciju. Spraugas starp šīm sienām tika aizbērtas ar kaļķa šķembām.
Garie kurgāni (Longbarrows).
Te pat netālu atrodas vēl daži savdabīgi neolīta laikmeta veidojumi. Tie ir tā saucamie (barrow), kam nav tāda īsta tulkojuma. Saukšu arī tos par kurgāniem, jo šie uzbērumi līdzīgi kā Āzijas stepēs zināmajos kurgānos kalpojuši kā apbedījuma vietas. Četri nozīmīgākie kurgāni saucās: Bekhemptonas garais kurgāns(Beckhampton Longbarrow), Soutstrītas garais kurgāns(Southstreet Long Barrow), kuri atrodas pie tā saucamās Bekhemptonas pasāžas (Bekhampton avenue) un divi, kuri atrodas pavisam netālu no Svētnīcas un Silberī hila:Austrum Kenetas garais kurgāns (East Kennet Longbarrow) un Rietum Kenetas garais kurgāns (West Kennet Longbarrow). Te nebūs arī lieki pebilst, ka Britānijas teritorijā ir uzieti vairāk kā 300 šada veida kurgānu.