Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
188

Dīvaina pasaule, vēl dīvaināki tās iemītnieki. Laikam jau. Teorija par to, ka mūsu pasaule nav īsta, bet radīta tieši tev, ir sena. Uz to balstās reliģijas.

Tikai mūsdienās šī doma ir padarīta krietni tehniskāka. Acerēsimies kaut vai filmu "Matrix"

Džordžs Hotzs 29 vecais... Autors: Lestets Slavens hakeris domā, ka dzīvojam simulācijā, grib dibināt "izlaušanās" baznīcu
Attēls no: unsplash.com
1.

Džordžs Hotzs, 29 vecais hakeris un Comma.ia (pašbraucošās mašīnas projekta) dibinātājs par savu ieceri pastāstīja SXSW festivālā Ostinā, Teksasā.

"Mēs esam simulācijā. Vai tev nav ienācis prātā, ka tas nozīmē, ka Dievs ir īsts? Velkot paralēles ar pasaulēm, ko mēs esam radījuši, no simulatora iekšpuses, kādas mums ir iespējas? Vai mēs varam izkļūt? Satikt Dievu? Nogalināt viņu?"

Šim čalim patīk skaļi apgalvojumi. Viņš kļuva pazīstams ar to, ka pirmais uzlauza iPhone jau savos pusaudža gados. Pirms trim gadiem viņš tajā pašā festivālā apgalvoja, ka pieliks punktu kapitālismam.

Lai arī cik paradoksāli neliktos, viņam nav īstu pierādījumu saviem apgalvojumiem. Kāda ir viņa argumentācija? Pietiekami nekaunīga un nepamatota

"Nav nekādu pierādijumu, ka tā nav patiesība. Ir viegli iedomāties lietas, kas ir par tevi krietni gudrākas un var uzbūvēt krātiņu, ko tu pat neatpazīsi"

Nav grūti iztēloties tādas lietas, laikam tas pat ir veselīgi, meklēt materiālās pasaules izskaidrojumu kaut kur ārpus tās. Problēma rodas, kad kāds grib uzsākt kultu, lai atrastu izeju no simulācijas. Kā jau katrs topošais kulta līderis, arī Džordžs ir izdomājis iemeslu, kāpēc ir jāmeklē izeja.

Drīz iestāšoties tehnoloģiskā singularitāte (galvenais lietot vārdus, kuru nozīmi daudzi nesaprot) un šī pasaule iešot bojā.

Tomēr visus punktus uz "i" laikam saliek šis viņa teiktais

"Vai es patiešām tam ticu? Dažās dienās, jā. Dažreiz es nezinu, kā es jūtos par kaut ko, kamēr neesmu pateicis to skaļi"

4
188
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 16.03.19 19:41
11
0

A vajag? Varbūt dvēsele šo dzīvi ir nopirkusi kā datorspēli?

spoku dienas doma

Drakonvīrs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa PandaMedaļa Patīk raksts
  Drakonvīrs 16.03.19 19:05  
6
0

Kārtējais avantūrists .. par rakstu +

Krīze avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa StudentsMedaļa Recidīvists
  Krīze 17.03.19 12:51  
4
0
Vienalga ticamāk par kristietību.
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 17.03.19 15:13
2
0

Nāve visus "izlauzīs" ārā.

index.js avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  index.js 16.03.19 21:45  
1
0
Ir teorijas par dimensijām. 4 dimensija ir laiks- visa faktiskā, īstā dzīve konkrētam objektam, cilvēkam. Ir 5.dimensija- kurā jau skatās visas iespējas, kur var aizvest laika līkne 4.dimensijas objektu, dzīves izvēles. 6.dimensija jau pēta kā var iedarboties dzīves izvēles atkarībā no citu objektu ietekmes utt. Faktiski, ko tas nozīmē- ka iespējas nav neierobežotas, un vienmēr saistīta ar iepriekšējo stāvokli,un tikai veiksme vai liktenis nosaka, kura iespēja/notikums piepildīsies. Tagad jautājums- kas dod šīs veiksmes un iespējas cilvēku dzīvē? Nav tā, ka viss ir atkarīgs tikai no tā, cik daudz cilvēks dara. Ir atkarīgs no veiksmes/neveiksmes. Manuprāt, šo veiksmi/neveiksmi arī dod konkrētajai dzīves simulācijai augstāki spēki/Dievs.
Zutēns avatars
Medaļa UberziņaMedaļa Mūsdienu domātājsMedaļa Uberziņa
  Zutēns 16.03.19 17:26
0
0

Wannabe

Anonīms
FortForRetards 17.03.19 02:23
0
0

Hah. Tad jau Elon Musk arī ir avantūrists, ne ? Viņš tic tam pašai. Varu iedot arī linku, kur viņš stāsta par to pašu, ja kāds protams netic. : )