11 «Disneja» multfilmu kļūdas, kas tika speciāli pieļautas10
Lai gan mēs esam raduši meklēt kļūdas un neprecizitātes, lai pierādītu to, ka filmu un multfilmu veidotāji ir nolažojuši, tomēr ir reizes, kad tieši viņi ir tie, kuri ir pieņēmuši lēmumu speciāli nedarīt tā, kā vajag, lai viss atbilstu laikam. Iemesli mēdz būt dažādi, bet par pieļauto kļūdu «Ledus sirdī» es 100% piekrītu - tā vajadzēja!

Pokahontai un Džonam Smitam nebija romantisku attiecību.
Tad, kad Džons Smits un citi angļu kolonisti ieradās, Pokahonta bija tikai 11 gadus veca, bet Smits bija 27 gadus vecs. Džonu Smitu sagūstīja indiāņi, bet pēc laika viņu palaida brīvībā. Lai arī Smits pavadīja laiku kopā ar Pokahontu, tomēr viņu starpā neuzplaiksnīja nekādas jūtas. Viņi vienkārši viens otram mācīja savas valodas.

Pokahonta vēlāk apprecēja angļu vīru, bet viņa vārds bija Džons Rolfs, un tā kļuva par pirmo laulību starp eiropieti un indiānieti. Pokahonta, kuras īstais vārds bija Matoaka pēc kāzām pievērsās kristietībai un nomainīja vārdu uz Rebeka.

Mulanas vecāki atbalstīja viņas plānu pievienoties armijai un neviens nezināja, ka viņa ir sieviete.
Šī multfilma ir balstīta uz patiesiem notikumiem. Mulana pievienojās armijā, jo viņas tēvs bija vecs un vājš, bet viņas brālis bija pārāk maziņš. Ņemot vērā to, ka viņa prata cīnīties jau kopš bērna kājas, tikt armijai viņai nesagadāja nekādas problēmas. Viņai nebija jābēg prom no mājām, lai pievienotos armijai, jo viņas vecāki atbalstīja savas meitas plānu.

Mulana dienēja armijā 12 gadus un saņēma vairākus apbalvojumus, bet visus tos gadus tā arī neviens neatklāja to, ka viņa ir sieviete. Tikai tad, kad viņa atgriezās mājās, cilvēki saprata, ka viņa ir sieviete, jo redzēja viņu sieviešu apģērbā.

Ja tu pievērsi uzmanību tekstam, tad pamanīji, ka Mulanai bija mazs brālītis. Arī mutlfilmā viņš parādās, bet tikai mazliet citā veidolā - kā sunītis, kura vārds ir Mazais Brālis.

«Ledus sirds» tēliem zobenu vietā būtu bijis jābūt ieročiem.
Ņemot vērā to, ka multfilmas varoņi dzīvo 1839. gadā, kas nozīmē to, ka jau tad zobenus ir nomainījuši ieroči, tad multfilmā attēlotais laiks ir neprecīzs, bet kurš gan viņus varētu vainot? Ja multfilmā figurētu ieroči, tad visu iecienītā Elza tiktu nogalināta.

Izmirušie dzīvnieki multfilmā «Atlantis: The Lost Empire» tiek parādīti ar iepriekšēju nodomu.
Multfilmā tiek atainota dzīve 1914. gadā. Akvārijā ir redzami koelakanti - lielas zivis, kuras tolaik tika atzītas par izmirušām, bet 1938. gadā brīnumainā kārtā šī suga atkal tika pamanīta ūdeņos. Šī situācija lieliski saskan ar mītu par pazudušo pilsētu Atlantīdu, vai ne?

Tiana nevarēja atvērt savu restorānu vai apprecēt Navīnu.
Tā kā visi notikumi norisinās 1900. gadu sākumā Ņūorleānā - laikā, kad pilnā sparā darbojās Džima Krova rasu nošķiršana - tas vien norāda uz to, ka viņa nebūtu varējusi atvērt pati savu restorānu. Kā arī laulība starp tumšādaino sievieti (Tianu) un Navīnu nebūtu bijusi iespējama, jo tajos laikos nebija atļauts precēties ar ne savas rases pārstāvi.

Nepiedienīgā Auroras un Felipes dejošana.
Tu noteikti atceries beigas slavenajai multfilmai par Apburto princesi, kad pirms nodzīvot savu mūžu laimīgi, viņi metas trakoti skaistā dejā. Felipe uzliek roku uz Auroras muguras, bet izrādās, ka 14. gadsimtā tas it nemaz nebija pieņemami. Tajā laikā bija pieņemami dejas laikā saskarties tikai ar rokām.

Jasmīnes apģērbs it nemaz neatbilst laikam, kas tiek atspoguļots multfilmā.
Šķiet, ka pat mūsdienās daži labi arābi saķer galvu, kad ierauga to, cik ļoti knapā apģērbā ir attēlota princese Jasmīne. Izrādās, ka no 4. - 7. gadsimtam arābu jaunkundzes ģērbās ļoti pat nosegti - atsegtas bija tikai viņu acis.