1950. gados cilvēki atklāja parabolisko lidojumu: spēju simulēt nulles gravitācijas apstākļus, izmantojot īpaši konstruētu lidmašīnu, kas strauji krit pa precīzu lidojuma trajektoriju. Līdz ar to radās velnišķīga doma. Kas notiktu ar kaķa spēju nolaisties uz kājām, ja viņi nevarētu atšķirt augšup un lejup? To nolēma noskaidrot gaišie prāti ASV Gaisa spēku Aviācijas un kosmosa medicīnas pētījumu laboratorijā.
Paraboliskais lidojums nav īsta mikrogravitācija, bet gan īsa tā iedarbība. Tāpat kā strauja nolaišanās liftā var likt jums justies vieglāk, lidmašīnās pasažieri piedzīvo bezsvara stāvokli, strauji nolaižoties no liela augstuma uz zemāku. Tas ir diezgan dezorientējošs, paraboliskais lidojums ir dota iesauka “vemšanas komēta”.
Pirmie eksperimenti tika veikti uz Convair C-131 Samaritan klāja, un jā, ir video par procesu. Līdzīgs eksperiments ietvēra baložu izlaišanu C-131 iekšpusē paraboliskā lidojuma laikā.
To ir aizraujoši skatīties. Videoklipa stāstījumā teikts, ka kaķu "automātiskā refleksā darbība ir gandrīz pilnībā zaudēta bezsvara stāvoklī". Gandrīz - bet ne gluži. Lai gan kaķi šķiet dezorientēti, viņi joprojām spēj sagrozīt un pagriezt savu ķermeni, cenšoties saprast, kur viņi nokritīs.
Tas bija tālu no eksperimentu beigām. 1957. gada raksts žurnālā "The Journal of Aviation Medicine" dokumentē eksperimentus ar astoņiem kaķēniem T-33 un F-94 lidmašīnās, kas veic paraboliskus lidojumus — "ne tikai tāpēc, lai apmierinātu mūsu pašu ziņkāri," rakstīja Zigfrīds Geratvols un Herberts Stallings no ASV gaisa spēkiem, "bet gan noskaidrot otolīta orgāna lomu bezsvara stāvoklī."
Ir arī fotogrāfijas ar ļoti neapmierināta izskata kaķēnu Lockheed F-94C Starfire kabīnē, kas uzņemtas 1958. gadā.