Tam nevajag nekādus pētījumus, lai redzētu atšķirību starp sieviešu un vīriešu tualetes apmeklēšanu. Dodieties tikai uz kādu koncertu un pie sieviešu tualetes būs daudz lielāka rinda. Kāpēc gan tā?
Kāpēc sievietes tualetē pavada vairāk laika?4
Zinātniekus šis jautājums arī ir nodarbinājis un ir veikti daudz pētījumi par to.
Izmantojot zinātniskas metodes tika noskaidrots, ka sievietes publiskajās tualetēs pavada vidēji 178 sekundes. Vīrieši savas lietas paveic 118 sekundēs. Tāpēc sievietes tualetē ir vidēji uz pusi ilgāk nekā vīrieši, turklāt tam ir arī citi iemesli.
Vīriešu un sieviešu publiskās tualetes parasti ir vienāda izmēra. Tomēr vīriešu tualetes piedāvā par 20 līdz 30 procentiem vairāk veidu, kā atslogot ķermeni, jo tajās ir pisuāri, kas aizņem mazāk vietas un ir ātrāk lietojami.
Ja vīrietis stāv pisuāra priekšā un attaisa bikses, sievietei jāatver kabīnes durvis, jāaizslēdz tās, jānotīra brilles galds pirms apsēsties utt.
Tāpat svarīgi ir arī tas, ka sievietes daudz vairāk rūpējas par savu higiēnu. 2013. gada pētījumā atklājās, ka 15 procenti vīriešu nemazgā rokas pēc tualetes apmeklējuma, bet sievietēm šis rādītājs ir tikai 7%. No tiem vīriešiem, kuri mazgāja rokas, tikai puse lietoja ziepes. Sievietēm tāds pats rādītājs bija 78 procenti.
Papildus tam ir vēl tas, ka aptuveni puse no sievietēm ir menstruālajā vecumā. Aptuveni 20 procentiem sieviešu būs mēnešreizes, tāpēc viņas pavada vēl vairāk laika tualetē.
Kamēr vīrieši diezgan ātri pamet publisko tualeti, mājās viņi nesteidzas. Lielbritānijā veiktajā aptaujā noskaidrots, ka vīrieši mājās tualetē pavada vidēji 1 stundu un 35 minūtes nedēļā, bet sievietes tikai 55 minūtes.
Interesanti rezultāti, ne?