Kūstošais Sibīrijas mūžīgais sasalums slēpj sevi daudzus pārsteigumus. Zinātnieki jau sen kā atrod dažādu dzīvnieku atliekas, bet nesen tika atrasta milzīga vilka galva. Kas padara šo atradumu unikālu, ir tas, ka galva saglabājusies gandrīz ideālā stāvoklī.
Sibīrijā atklātas milzīga 30 000 gadus veca vilka atliekas12
Galvu 2018. g. vasarā atrada pie Tirehtjahas upes. Tas ir pilnībā pieaudzis vilks, kura mamutam līdzīgā spalva un ilkņi ir saglabājušies neskarti. Pēc japāņu zinātnieku novērtējuma tā vecums ir ap 40 000 gadu. Tas ir nenovērtējams atradums, lai uzzinātu ko vairāk par Pleistocēna faunu. Par cik tas ir ļoti labi saglabājies, tad ir iespējams veikt DNS analīzes un salīdzināt ar mūsdienu vilkiem.
Tā galva ir ap 40 cm gara, salīdzinājumam mūsdienu vilka kopējā ķermeņa garums ir ap 90 cm.
Galvā ir saglabajušies arī mīkstie audi - smadzenes. Tas ļauj veikt papildus pētījumus, kā piemēram, noteikt kā ir darbojosies vilka oža.
Zviedrijas Dabas vēstures muzejs ir apņēmies veikt DNS analīzes. Tas ļaus labāk izprast seno vilku, no kuriem ir cēlušies suņi, izplatību.
Par šo atradumu tika paziņots Tokijā, Spalvainā Mamuta izstādes atklāšanas laikā. Šajā izstādē var apskatīt arī alu lauvas mazuļa atliekas. Tāpat kā vilka galva tas ir lieliski saglabājušies. Šī pati komanda 2015. un 2017. g. bija atradusi trīs alu lauvas.
Pleistocēna faunai bija raksturīgi milzīgi dzīvnieki, kas izmira līdz ar pēdējā leduslaikmeta iestāšanos pirms 20 000 gadu.