Pēdējā laikā mūsu uzmanību ir piesaistījis jauns vīruss, kas jau ir skāris vairākas valstis un var izraisīt pandēmiju. Kamēr tiek apspriests, ka čūsku vai sikspārņu zupas ēšana kādā Vuhaņas tirgū iespējams ir kļuvusi par avotu vīrusu izplatībai, reti kurš atcerēsies, ka Vuhaņas Nacionālās biodrošības laboratorija ir tā pati laboratorija, par kuru jau 2017. g. eksperti brīdināja, ka no tās var nejauši izkļūt vīruss. SARS vīruss ir izkļuvis jau vairākas reizes laboratorijām Ķīnā. Vai tā ir tikai sagadīšanās, ka tagad tā pati laboratorijā ir vienīga vieta pasaulē, kurā var atrast zāles pret šo vīrusu?
Reiz tika brīdināts, ka koronavīruss no Vuhaņas laboratorijas var nejauši izmukt34
Minētā laboratorija tika atklāta 2017. g., bet jau tad vairāki zinātnieki izteica savas raizes par vietas izvēli. Tā augstākā drošības līmeņa laboratorijā, kurā tiek pētīti patogēni kā Marburgas vīruss, Ebola un bakas. Turklāt Vuhaņa ar 11 miljoniem iedzīvotāju ir trešā lielākā pilsēta Ķīnā.
Tika ziņots, ka koronavīruss tika identificēts vien divas nedēļas pēc pirmo upuru atklāšanas. Tika izveidotas kopijas un vīrusa ģēnētiskais kods tika nodots citiem zinātniekiem. Kā gan tas tik ātri bija iespējams? Vai laboratorija jau zināja par to?
Tomēr, kas ir vairāk pārsteidzoši, ir tas, ka Ķīnas varasiestādes ir blokējušas Vuhaņu un vēl četras apkārt esošās pilsētas, kas ietilpst inficētajā apgabalā, lai ierobežotu slimības izplatību. Tas noteikti nebūtu iespējams tādās valstīs kā ASV, jo tas nozīmētu pilsoņu tiesību ierobežošanu, bet Ķīnā tas gluži tā nav.
Cik daudz par virusu tiek slēpts? Kamēr ārzemju eksperti nav sākuši tā pētīšanu, tas, ka karantīnai pakļautā Vuhaņas pilsēta tāpat ir vieta, kur tas pirmo reizi tika atklāts un tur ir vienīgā laboratorija, kur tiek pētīti paši nāvejošākie vīrusi, izklausās ļoti aizdomīgi.