Gaisa piesārņojums ir nopietna problēma. Tas 19 reizes pārsniedz malāriju, 9 reizes HIV/AIDS un 45 reizes alkohola izraisīto priekšlaicīgo nāvju skaitu.
Attēlā un zemāk pievienotajā video var redzēt gaisa piesārņojuma izmaiņas Eiropā pēdējo mēnešu laikā, bet tas pats ir noticis arī Ķīnā, kur dažādi ierobežojumi ir ilguši divus mēnešus.
Pēc Stenfordas universitātes vides resursu ekonomista Maršals Burka aprēķiniem gaisa kvalitātes uzlabošanās Ķīnā ir glābusi ap 4000 bērnu vecumā līdz 5 gadiem un ap 73 000 pieaugušo, kas ir vecāki par 70 gadiem. Tas ir ievērojami vairāk nekā "Covid-19" mirušo skaits.
Tas var likties pārsteidzoši, bet par gaisa kvalitātes ietekmi uz mūsu dzīves ilgumu jau ir zināms sen. Globāli gaisa piesārņojuma dēļ mūsu dzīves ilgums vidēji ir par trim gadiem mazāks.
Pievienotais video parāda slāpekļa dioksīda daudzuma izmaiņas laikā no 1. janvāra līdz 11. martam 2020. g. Īpašu uzmanību var pievērst Po upes ielejai Itālijā, kur ir pats lielākais piesārņojuma kritums.
Tas lielākoties sakrīt ar ierobežojumu ieviešanu, kas savukārt ir samazinājis autosatiksmi, kas ir galvenais slāpekļa dioksīda piesārņojuma avots.
Lai arī pandēmija ir diezgan biedējoša, tā uzskatāmi parāda, kādu ietekmi uz pasauli atstāj mūsu ikdienas paradumu izmaiņas.