Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
76
« 1  2  3  4  5 »

Diezgan liela zivju daudzveiba mūsu mazajā Latvijā!

Un ļoti iespējams, ka kāda varētu arī nebūt.

Kaze Pelecus cultratus... Autors: Sperovs Latvijas zivis
21. Kaze (Pelecus cultratus) Latvijā jau kopš gadsimta sākuma tiek uzskatīta par retu sugu. Pazīmes: Ķermenis samērā slaids, no sāniem saplacināts. Mute vērsta uz augšu. Mugura zilgana vai pelēcīgi zaļgana, sāni un vēders sudrabains. Krūšu spuras, vēdera spura un anālā spura var būt dzeltenīga vai sārta. Saldūdens zivs. Uzturas baros. Lielākas koncentrācijas veido nārsta laikā un izvietojoties ziemošanas bedrēs. Ziemā mazaktīva. Novērota līdz 500 km tāla migrācija.
Ķīsis Gymnocephalus cernua... Autors: Sperovs Latvijas zivis
22. Ķīsis (Gymnocephalus cernua) Izplatība Sastopams lielā daļā ezeru, arī upēs un jūrā upju grīvu tuvumā. Garums līdz 20 cm. Svars līdz 0.12 kg. Raksturīgākās pazīmes - no maza zandarta var atšķirt pēc asās muguras spuras, kas ķīsim ir attiecīgi lielāka, stagaram tādas nav vispār - tikai atsevišķi dzeloņi(adatas). Ķīsim nav sarkanu spuru kā asarim. Uzturēšanās vietas - ķīsis ir visur, arī tur kur to vismazāk gaida, piemēram seko plaužiem, cerot ko atrast to uzirdinātajās dūņās.
Lasis Salmo salar Izplatība... Autors: Sperovs Latvijas zivis
23. Lasis (Salmo salar) Izplatība Baltijas jūrā, Rīgas līcī. Nārstot iepeld upēs (Irbē, Ventā, Gaujā, Salacā). Garums līdz 150 cm. Svars līdz 34 kg. Raksturīgākās pazīmes: Salīdzinot ar taimiņu mazliet kupraināks. Melno punktu mazāk, zem sānu līnijas ļoti maz, parasti tikai tuvāk pie galvas. Augšžokļa gali sniedzas līdz acu aizmugurējās malas. Taukspura pelēka.
Lasis dažādās attīstības... Autors: Sperovs Latvijas zivis
24. Lasis dažādās attīstības stadijās: 1. Mazulis upē. 2. "Smolts" (pirms došanās uz jūru). 3. Pieaudzis lasis. 4. Lašu tēviņš nārsta laikā.
Līdaka Esox lucius Izplatība... Autors: Sperovs Latvijas zivis
25. Līdaka (Esox lucius) Izplatība Lielākajā daļā ezeru un upju, Rīgas līcī upju grīvu tuvumā. Garums līdz 105 cm. Svars līdz 15 kg. Raksturīgākās pazīmes: Torpēdveidīgs ķermenis, liela, pīles knābim līdzīga galva ar pamatīgu un zobainu muti. Vispār jau līdaku pazīst pēc "sejas". Uzturēšanās vietas: Lielākas līdakas parasti uzturas dziļākās vietās, mīl slēptuves. Upēs dziļākās atstraumēs, straujākās vietās - aiz čakārņiem un akmeņiem.
Līnis Tinca tinca Kūtra zivs... Autors: Sperovs Latvijas zivis
26. Līnis (Tinca tinca) Kūtra zivs, mīl stāvošus vai lēni tekošus, ūdenszālēm aizaugušus ūdeņus, tāpēc dzīvo ezeros, dīķos, kā arī upju līčos un attekās ar dūņainu dibenu. Pārtiek no sīkiem dzīvnieciņiem, kurus atrod dūņās, kāpuriem. Pārtikas un skābekļa ziņā līnis ir vispieticīgākā zivs, taču ļoti jūtīgs pret strauju temperatūras maiņu un miesas bojājumiem. Līņa ķermenis klāts sīkām zvīņām un biezu gļotu kārtu. Zvīņas iegarenas, dziļi iespiedušās ādā. Maza mute. Pie virslūpas mutes kaktiņos divi taustekļi. Nelielas sarkanas acis. Mugura tumši zaļa, sāni olīvzaļi ar zeltainu spīdumu, vēders pelēcīgs. Nārsto maija beigās un jūnija sākumā. Mazuļi barojas ar planktonu, pieaugušie līņi barojas ar dibena faunu- sīkiem kāpuriem, tārpiem, sīkiem vēžveidīgajiem. Četru gadu vecumā var sasniegt 1 kg svaru.
Lucītis Zoarces viviparus... Autors: Sperovs Latvijas zivis
27. Lucītis (Zoarces viviparus) Baltijas jūrā - visā tās piekrastē. Vismasveidīgākā ir tieši Rīgas līcī, kur lielākās koncentrācijas ir ziemeļu un austrumu daļās. Pazīmes: Ķermenis slaids, priekšgalā paresnināts un vienmērīgi saplacināts astes virzienā. Galva samērā liela ar plašām žaunu atverēm, kas sniedzas līdz krūšu spuru pamatnei. Augšžoklis nedaudz izvirzīts uz priekšu, lūpas biezas. Uz žokļiem nelieli koniski zobi, uz aukslējām un lemeškaula zobu nav. Muguras spura gara, tās aizmugurējā daļā pie astes rinda īsāku dzeloņveida staru. Anālā spura gara. Muguras spura un anālā spura saplūdušas ar astes spuru. Krūšu spura liela. Āda gļotaina. Zvīņas sīkas, cikloīdas, iegremdētas ādā. Krāsa mainīga, atkarīga no vides. Mugura parasti no smilšu brūnas līdz tumši brūnai ar vienu vai vairākām tumšu plankumu sērijām ķermeņa sānos un uz muguras spuras. Vēders iedzeltens. Krūšu spuru malas dzeltenīgas, dažreiz arī oranžas. Uzturas piekrastē līdz 60 m dziļumā, dodot priekšroku akmeņainām un smilšainām vietām ar jūraszāļu audzēm.
Mailīte Phoxinus phoxinus ... Autors: Sperovs Latvijas zivis
28. Mailīte (Phoxinus phoxinus) Izplatība Daudzās upēs un to pietekās. Garums līdz 8 cm. Svars līdz 8 g. Raksturīgākās pazīmes - No vīķes atšķiras ar gaiši olīvzaļu muguru, apaļāku ķermeni, nav tik spoži sāni. Uzturēšanās vietas - uzturas seklās vietās, pārvietojas baros.
Plicis mauris plīte Blicca... Autors: Sperovs Latvijas zivis
29. Plicis, mauris, plīte (Blicca bjoerkna) Latvijā sastopams daudzās upēs un ezeros, kā arī jūras piekrastē, īpaši upju grīvu tuvumā. Nelielās upītēs un nelielos vai stipri aizaugušos, īpaši slēgtos ezeros parasti nav sastopams. Pazīmes: Ķermenis augsts, no sāniem saplacināts. Mute vērsta nedaudz uz leju. Mugura zilganpelēka, sāni un vēders sudrabains. Pirms nārsta tēviņiem uz muguras un žaunu vākiem izveidojas nārsta kārpiņas. Saldūdens zivs. Uzturas baros. Sevišķi lielas koncentrācijas veido rudenī pirms izvietošanās ziemošanas bedrēs. Ziemā mazaktīvs. Novērota līdz 84 km tāla migrācija, pārvietošanās ātrums 8 km diennaktī.
Salate Mežavimba Aspius... Autors: Sperovs Latvijas zivis
30. Salate, Mežavimba (Aspius aspius) Latvijā sastopama visās lielākajās upēs, kā arī jūrā upju grīvu tiešā tuvumā. Pazīmes: Ķermenis slaids, no sāniem saplacināts. Mute vērsta uz priekšu. Mugura zilganpelēka vai zaļganpelēka, sāni un vēders sudrabains. Krūšu spuras, vēdera spuras un anālā spura brūngan-sarkana. Pirms nārsta tēviņiem uz ķermeņa izveidojas nārsta kārpiņas. Saldūdens vai puscaur-ceļotāja zivs. Mazuļi uzturas baros, pieaugušie īpatņi parasti pa vienam. Nelielus barus veido nārsta laikā un ziemojot. Novērota līdz 300 km tāla migrācija.
« 1  2  3  4  5 »
1
76
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ElisaMelisa avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa BetmensMedaļa Teamwork
  ElisaMelisa 07.05.13 18:04
5
0

Labs rakstiņš,palīdzēja mājasdarbam

Treiseris avatars
Medaļa KomiķisMedaļa Twittera ekspertsMedaļa Admins iesaka
  Treiseris 08.02.10 03:54
3
0

Reiz pludmalē kaijai atņēmu kaut ko līdzīgu kaķzivij xD tikai nebija saplacināta, bet gan apaļīga :D kā regbij bumba xD iedevām šaij uzpīpēt  un palaidām atpakaļ jūrā xDDD

RedBull21 avatars
Medaļa Spoks
  RedBull21 08.02.10 11:07
3
0

27 sugas esmu noķēris no šīm kas te ieliktas :)

Ciepanick avatars
Medaļa TulpīteMedaļa TrumpeMedaļa Soarkana Rūžeņa
  Ciepanick 25.07.15 23:29
3
0

 

HEYCO avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Tīģeris
  HEYCO 08.02.10 09:29
2
0

Jugliņš(spidiļķis) nav tas pats, kas vīķe!

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 08.02.10 14:07
2
0

Bļitkotājiem pašreiz topā ir stintes

momonta avatars
Medaļa SpoksMedaļa Pilnu klēpi tulpēm
  momonta 03.06.12 11:52
2
0

Es upe noķēru akmēngrauzi (pirms tam nezinaju kā viņu sauc) un ielaidu akvārijā, dzīvo jau kādu laiku un viss ir kārtībā arī pa dienu peld ar citām zivīm.

mariks avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Vidusskolnieks
  mariks 24.03.10 04:23
1
0

kur tu dabuji ka butei vienmer acis ir kreisajaa pusee taas ir mulkiibas ir arii labajaa pusee

GuessWho avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesaka
  GuessWho 09.12.11 23:47
1
0

Paldies, palīdzēja veidot projektu :D