Otrkārt, par kodolstacijas slēgšanu. Uzskatu ka šāds lēmums bija pārsteidzīgs. Jā, uz to mirkli pec katastrofas visa pasulē radās paniskas bailes no atom enerģētikas, bet kā jau teicu, ja nebūtu cilvēku nolaidības vai karstgalvīgas rīcības katastrofas nebūtu notikušas. Tajā mirklī tika pieņemts lēmums, ka stacijas darbība ir jāaptur. Zinātniska, ekonomiska pamatojuma un lēmuma loģiska izskaidrojuma tā īsti nebija. Vairāk bija emocijas un spiediens no starptautisku organizāciju puses, kuras kā reiz tika ietekmētas no minēto naftas un gāzes industriju parstavju puses. Tas viss un vienkārša avarijas seku izraisīta psihoze ietekmeja lēmumu pieņemšanu. Jeb kurā gadījumā apturot šīs AES darbību avārijas upuriem no tā vieglāk nekļuva, vēl jo vairāk, bojā gājušos šaj saulē neatgriezīs.
Piekrītu, ka 3. reaktors bija jāslēdz, jo tā darbība bija cieši saistīta ar ceturtā- uzsprāgušā reaktora kopīgām komunikācijām. Toties 1. un 2. reaktors nebija skarti un tie pēc būtības bija pavisam cita tipa reaktori salīdzinajumā ar 3. un 4. Ar laiku arī reaktori noveco un tie ir jārekonstruē. Šajā gadījumā, kur varētu būt vēl labāka vieta, kā to varētu darīt šeit- Černobiļā! Infrastruktūra ir gatava, nav jāizposta daba jaunu elektro staciju celšanai. Vēl jo vairāk, arguments tiem, kuri baidās. Stacija jaunā vietā būtu daudz bīstamāka, kā šeit. Ja nu teoretiski pieņemsim, ka varētu kas notikt tad tas būtu daudz sliktāk jaunā vietā nekā šeit, kur faktiski vairs nav ko sabojāt.
Tiem,kas saka, ka šādai darbībai ir janodrošina stacijas darbinieku drošība un labvēlīgi apstākļi veselībai varu pateikt, ka tas ir iespējams. Vēl jo vairāk, ja arī nebūtu, tad ņemiet vērā, ka arī patreiz un vēl vairākas tuvākās desmitgades neskatoties, ka elektro stacija enerģiju neražo lielakajai daļai stacijas darbinieku tik un tā šeit būs jāstrādā. Tas tādēļ, ka kodolstacijau nevar apturēt kā automobīli dažās sekundēs. Tam ir nepieciešam ilgs laika periods, vairāku gadu garumā un arī pēc tam būs kaut kas jādara ar pamesto staciju. Tādā garā laika periodā ir pilnīgi iespējams attīrīt darbībai nepieciešamās teritorijas un telpas lai tajās būtu droši stradāt un būtu iespējams AES darbību nodrošināt arī turpmāk.
Lai kā arī tur būtu, reaktori uz šo brīdi elektro enerģiju neražo, bet vairāk kā divi tūkstoši darbinieku ikdienas ierodas šeit un strādā.