Agrīnie patstāvīgie valstiskie veidojumi Ziemeļkaukāzā, tajā skaitā vainahu apdzīvotajās teritorijās, izveidojās IV-XII g.s. Sākotnēji Čečenijas un Dagestānas kalnos pastāvēja tā saucamā Serīras karaliste. Vēlāk daļa no Čečenijas un Ingušija tika iekļauta agrīnās feodālās valsts Alānijas sastāvā. Sekojoši Alānijas zemes nonāca Hazāru kaganāta valdījumā. Šajā laika periodā vainahi kopā ar citām Kaukāza mazajām tautām vairākkārt mēģināja izveidot arī patstāvīgas valstis. Kādu īsu brīdi pastāvēja vainahu valstisks veidojums Dzurdzukija. Tomēr īsti līdz galam, spēcīga vainahu valsts tad arī netika izveidota. Tajā pat laikā, pilnu kontroli pār pašiem vainahiem nespēja iegūt arī citi. Nenoliedzami arī ir tas, ka paši vainahi ir ņēmuši nopietnu dalību iepriekš minēto valstu, kā arī viduslaiku Gruzijas, politiskajā un saimnieciskajā dzīvē, un tie ietekmēja savu kaimiņu zemju vēsturi.
Savukārt jau XIII-XIV g.s. Kaukāzs, tajā skaitā vainahu zemes, tiek pakļauts tatāru mongoļu uzbrukumiem, kā rezultātā čečēnu un ingušu priekšteči bija spiesti pamest līdzenumus gar Terekas un Sunžas upēm, un tie patvērās augsto kalnu reģionos. Turpmāk tieši Kaukāza kalni, ne vienu reizi, būs tie, kas pasargās vainahu tautas no iekarotājiem . Viens no šādiem kalnu reģioniem, kur no draudiem varēja paglābties vainahi, atrodas tieši šeit, Targimas ieplakā un to no visām pusēm ieskauj augstas, grūti pieejamas, Kaukāza kalnu grēdas. Tā tad ne par velti šo apvidu arī dēvē par Targimas katlu! Pie kam, domājams, ka tieši šajā laikā un šajā vietā, sāka veidoties viena no vainahu tautām, tātad – inguši, jeb galgaji.
Tabajerdi templis
Par vēsturi vel parunāsim nedaudz vēlāk, bet tagad turpinām ceļojumu. Tā kā līdz pašam Targimas aulam, nebrienot pāri straujajai un bīstamajai upei nav iespējams nokļūt, tad no šādas domas atsakāmies. Tādēļ aprobežojamies ar Targimas pasakaino panorāmu baudīšanu un izmetam nelielu loku pa pakalnu, iepretim aulam. Tālāk turpinām ceļu atkal ar auto.