Šoreiz par lietām, kas tika izgudrotas nejaušos starpgadījumos!
Baudiet rakstu gardēži!!!
Šoreiz par lietām, kas tika izgudrotas nejaušos starpgadījumos!
Baudiet rakstu gardēži!!!
1853. gadā Ņujorkas šefpavārs Džordžs Crum nejauši izgudroja kartupeļu čipšus, kad kaitinošs franču patrons viņam vairākas reizes atpakaļ sūtīja frī kartupeļus, jo tie bija slapji. Cenšoties pārmācīt klientu, viņš kartupeļus sašķēlēja ekstra plānus un apkaisīja ar sāli. Bet šefpavāram par pārsteigumu, francūzim šādi griezti kartupeļi pat ļoti patika un tā tika izgudroti čipsi.
Coca Colu izgudroja ASV pilsoņu kara veterāns, farmaceits Džons Pembertons. To viņš bija paredzējis kā pretsāpju zāles(Sākumā kokaīns bija tā viena no sastāvdaļām, tādēļ tāds nosaukums).
Saldējums pildīts konusiņā tika izgudrots tikai 1904. gadā. Kādā saldējuma izstādē to iepildīja konusiņos, lai labāk tas izskatītos, bet cilvēkiem tas tik ļoti patika, ka tas kļuva par revolucionāru gardēžu stila lietu.
18. gadus vecais ķīmiķis Williams Perkins meklēdams zāles malārijai izmainīja modes pasauli. 1856. gadā viens no viņa eksperimentiem nogāja galīgi greizi, radīdams tikai tumšu putru. To pārbaudīdams viņš secināja, cik tomēr tai ir skaista krāsa. Un tādējādi tapa pirmā sintētiskā krāsa pasaules vēsturē-gaiši violeta.
Percy Spencer bija radaru speciālists kurš pētīja mikroviļņus. Kāda pētījuma laikā viņš sajuta, ka šokolāde viņam kabatā sāk diezgan strauji kust. Un tā viņam radās ideja izmantot mikroviļņus pārtikas gatavošanā. 1945. gadā tika radīta pirmā mikroviļņu krāsns.
Wilson Greatbatch strādāja pie atklājuma, kas varētu piefiksēt cilvēka sirdspukstus, bet nejauši pieslēdza nepareizo rezistoru. Tas beidzās ar to, ka ierīce lieliski atdarināja sirdspukstus. Tā radās pirmais implantējamais elektrokardiostimulators.
1900. gadā bija jūtama vajadzība pēc vieglākiem un drošākiem šķidrumu uzglabātājmateriāliem, kā stikls, koks. Šī iemesla dēļ Leo Hendriks Baekelands ķērās pie darba un atklāja plastmasu. Tiesa tā nebija droša karstu temperatūru iespaidā, toties uzglabāšanas funkcijas veica labi. Tagad bez plastmasas mūsu dzīve nebūtu iedomājama.
1905. gadā, kad Soda Pop bija kļuvis par populārāko dzērienu, 11 gadus vecais Frenks Eppersons nolēma ietaupīt naudu, pagatavojot to mājās. Izmantojot pulverus un ūdeni viņš ieguva diezgan labu produktu, bet atstāja to pa nakti uz mājas lieveņa visu nakti. Tā kā nakts bija auksta, Soda Pop dzēriens bija sasalis ar visiem maisīšanas kociņiem iekš tā. Tā tapa Popsicles jeb saldējums uz kociņiem.
1968. gadā Spencer Silver strādāja pie eksperimenta, meklējot ideālo līmi. Tas ko viņš atklāja tomēr nebija līme, ar kuras palīdzību visi materiāli arkātīgi spēcīgi cieši turās. Viņš atklāja līmi, kura pretēji, ne parāk cieši piesaistās. Ar kolēģiem tomēr izsprieda, ka šādu līmi var izmantot, lai grāmatā liktu grāmatzīmes, nesaplēšot lapiņas, kad tās atkal grib izņemt. Tā radās lipīgās piezīmju lapiņas.
1896.gadā fiziķis Henry Becquerel centās radīt luminiscējošu materiālu izmantojo saules gaismas starus. Viņa eksperiments tomēr piedzīvoja neveiksmi, jo visu nedēļu bija mākoņains laiks. Pēc nedēļas atgriezies eksperimenta vietā viņš pamanīja, ka viņa atstātais urāna akmens bez saules gaismas palīdzības bija atstājis savu attēlu netālu esošajā foto platē. Tā tika atklāta radioaktivitāte.
Nu jā, mūsdienās vienīgais kam var uzgrūsties ir tējas krūze un atklāt sabojātu paklāju bet nu raksts bija interesants +
Par superlīmi esmu dzirdējis,ka tā tika radīta priekš Vjetnamas kara,lai nebūtu ilgi jāķēpājas ar brūču aizšūšanu. Neesat ievērojuši cik forši pirksti ar viņu salīmējas?
nevis jauna viela dinamīts, bet porains materiāls piesūcināts ar nitroglicerīnu, ko sauc par dinamītu.
Tik debīlu komentāru tu noteikti raksti tāpēc, ka pats neko normālu un cilvēkiem interesējošu izveidot nevari, tāpēc piesienies rakstam, kas ir vairāk nekā labs.
P.S. Pilnīgs tumsonis.
16. man šķiet gluži otrādi - narkotiskās vielas sākotnēji lietoja tikai medicīniskiem mērķiem un tad tikai saprata, ka var reibināties arī tāpat :D
Daudzi no minētajiem atklājumiem nav patiesi. Kā konkrētus piemērus varu minēt teflonu, kas tika izmantots dzesēšanas sistēmā, bet kondensējās. Ekspermenta vadītājs atklāja kondensēto balto pulveri un tā īpašības. Kā arī par kelogsiem ir nepareizi, ja interesē pasakat vēlāk sameklēšu izgudrojumu enciklopēdiju, kas man otrās mājās glabājas.
2. Nū kokaīns nu nebija gan kolā, bet kofeīns gan bija, gan ir vēl tagad.....
Lai gan lielākādaļa studentu būtu apbēdināti, kad viņu mājasdarbs eksplodētu viņiem sejā, Jamie Link tā viss nedomāja. // SAY WHAAT?/
raksts jau jauks bet trukst nejausa saujam pulvera kurs radas meginot dabut dzivibas eleksiru....