Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
482

ASV vairāku gadu desmitus, var teikt pat gadu simtiem, ir glābusi Krieviju no bada. Bēdīgākais mūsdienu Krievijā ir tas, ka viss ir apgriezts ar kājām gaisā, un tieši ASV ir pasludināta par ienaidnieku Nr. 1. nevis Padomju vara, kas gadu desmitiem mērķtiecīgi ir iznīcinājusi tautu, rīkojusi mākslīgus badus un izsūtījusi cilvēkus uz gulagu.

Tas fakts, ka ASV ir vairākkārtēji palīdzējusi, tiek noklusēts, bet, kad nav iespējams noklusēt, jo palīdzība ir bijusi pārāk vērienīga, tad attieksme ir vienkārši tāda "nu un, ka mums palīdzēja, ko viņi vispār tur palīdzēja, mēs arī paši būtu tikuši galā, amerikāņi var iet p*kaļā". Tas atgādina stāstu par bezpajumtnieku. Kāpņu telpā atrasto "bomzi" pabaroja, iedeva karstu tēju, uzdāvināja vecu kurtku, bet pateicības vietā viņš ņēma un piedirsa pie durvīm.

Kā tika glābta Krievija 19... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
1.

Kā tika glābta Krievija 19. gadsimtā

1891.-1892. gados Krievijas Melnās jūras un Pievolgas reģionus piemeklēja bads neražas dēļ. Saimniecības bija vājas un Krievijā nebija izstrādātas palīdzības programmas. Situāciju pasliktināja arī tas, ka sākās tīfa un holēras epidēmija.

Fotogrāfijā var redzēt ainu no Krievijas ciemata.

Tā izskatījās tipisks Permas... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
2.

Tā izskatījās tipisks Permas reģiona ciemats 1891-92. g.

Uzzinot par to, ka Krievijā ir sācies bads, ASV nolēma sniegt plašu palīdzību. Vairākos štatos, Nebraska, Minesota, Aiova un Pensilvānija, tika organizetas speciālas komitejas. Vēlāk arī Ņujorkā. Tika organizēti labdarības koncerti un izrādes, kuros vāca līdzekļus badu cietējiem Krievijā.

No savāktajiem līdzekļiem izveidoja tā saukto "bada floti" - 5 kuģus piekrāva ar graudiem, kukurūzsa miltiem, augļiem, dārzeņiem, medikamentiem un apģērbu. Pirmais kuģis "Indiana" pienāca 1892. g. martā un atveda 1900 tonnas ar pārtikas produktiem. Tāpat ASV valdība sniedza finansiālu atbalstu vairākām Krievijas guberņām.

Notikums bija tik ļoti ievērojams, ka Aivazovskis 1892. g. uzgleznoja divas gleznas. Pirmā saucas "Pārtikas izdalīšana"

Otrā glezna quotPalīdzības... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
3.

Otrā glezna "Palīdzības kuģis" ataino kuģa Misūri pienākšanu Krievijā. Uz tā bija 2800 tonnas pārtikas produktu.

Tā vien scaronķiet ka... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
4.

Tā vien šķiet, ka mūsdienu putiniskajā Krievijā pie bada cietējiem nevienu nelaistu klāt. Valdība visiem ar smaidu stāstītu, ka viss ir kārtībā, viss tiek kontrolēts, bet pēc tam nosūtītu kareivjus ar maisiem, lai tie savāc līķus.

 

Pievolgas bads un lendlīzs

Pagāja vien 30 gadi un Krieviju atkal piemeklēja bads. To izraisīja nemākulīga saimniekošana, bet daļēji arī jaunā Padomju valdība, kas centās "piežmiegt dumpīgos zemniekus", dažreiz cilvēkus pat speciāli nomētāja ar gāzes bumbām. Saskaņā ar oficiālo statistiku Pievolgas reģiona bada dēļ nomira 5 miljoni.

Amerika arī šoreiz nolēma palīdzēt savācot 80 miljonus dolāru (mūsdienu naudā tie būtu miljardi). Ar palīdzības sniegšnu nodarbojās aģentūra ARA, kas Pievolgā atvēra labdarības virtuves. Tā izskatījas labdarības organizācijas darbinieki.

Papildus tam ARA darbinieki... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
5.

Papildus tam ARA darbinieki dalīja produktu komplektus, kurā ietilpa tēja, cukurs, milti, tauki, rīsi, sabiezinātais piens un konservi. 1921-23. gados Krievijas bada cietēji no "nolādētajiem amerikāņiem" saņēma 1163296 šādas palīdzības pakas. Ikdienā amerikāņi baroja vidēji 7-10 miljonus cilvēku.

Tā laika krievi bija krietni... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
6.

Tā laika krievi bija krietni pateicīgāki un saprata, ka amerikāņi viņus burtiski ir izglābuši no bada nāves. Tā Samaras apgabala iedzīvotāji uz ceļiem pateicās amerikāņiem:

Pēc 20 gadiem sākās 2... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
7.

Pēc 20 gadiem sākās 2. pasaules karš, kurā ASV atkal palīdzēja "lielajam un varenajam PSRS". Principā ar visu, ko vien varēja. Tika radīta speciāla programma Lendlīzs, kuras ietvaros ASV piegādāja kaujas munīciju, tehniku, pārtikas produktus, medikamentus, pat naftu.

Lendlīza noteikumi paredzēja... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
8.

Lendlīza noteikumi paredzēja pēc kara beigām to apmaksāt. Kopēja palīdzība saniedza 10,6 miljardus dolāru, mūsdienās tie būtu 160 miljardi. PSRS vairākkārtēji centās panākt atmaksājamās summas samazināšanu, kas tai arī izdevās, bet pēdējās iemaksas veica Krievija 2006. g. Tika atmaksāti 722 miljoni, kas ir vien 6,5% no kopējās summas.

Huminatārā palīdzība... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
9.

Huminatārā palīdzība mirstošajam PSRS

PSRS pēdējie pastāvēšanas gadi raksturojās ar visaptverošo deficītu. ASV kārtējo reizi steidzās palīdzēt. Vienošanās par šo palīdzību noslēdza Mihails Gorbačovs un Džordžs Bušs. Visbiežāk cilvēki no tā laika atceras "Buša kājiņas", jo pat tāds produkts kā vistas gaļa bija deficīts. Tomēr ASV piegādāja arī daudz ko citu - dažādus miltus, ātri pagatavojamas biezputras, konservus, sauso pienu un bērnu pārtiku. Daudzās ģimenēs amerikāņu sarūpētais ēdiens bija vai vienīgais pārtikas avots.

Kas notiek mūsdienāsPar... Autors: Lestets Kā ASV glāba Krieviju no bada
10.

Kas notiek mūsdienās?

Par Krievijas galveno ienaidnieku ir kļuvusi ASV, kas ir vairrākkārtēji to glābusi no bada, nevis vienkārši palīdzējusi. Par Krievijas propagandas neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvušas šādas grāmatas - grāmatas par "nonāceņiem". Mūsdienu cilvēkiem, kas nonāk pagātnē un sāk "ieviest kārtību", mainīt vēstures gaitu. Tajās ir arī ļoti izteikta cīņa ar amerikāņiem par pasaules dominēšanu.

Tas varētu būt smieklīgi, ja vien nebūtu tik bēdīgi

3
482
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [45]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
norlatvija avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Nostradams
  norlatvija 19.08.19 08:38  
32
0
Jā,pret šāda tipa vēsturiskiem notikumiem Krievijai ir amnēzija! Propaganda par varenību pirmajā vietā! Kā saka:Krievija ir kā veca pufaika ar divām zelta pogām,Maskava un Sanktpeterburga!

spoku dienas joks

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.08.19 10:03
20
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Es atvainojos, bet jābūt godīgiem pašie... "

 

Kāda propoganda- fakti, nav propoganda.. šeit ir tikai fakti..  Landlīzes ietvaros krievija tika piegādāts tāds daudzums pārtikas- ka bez tās krievi jau kara vidū būtu visu zaudējuši..  Miljoniem autoriepu, segas, apģērbs, pat pogas.. neskaitot degvielu - kautgan krieviem naftas sibīrijā bija pietiekami.. faktiski jau no 1944 gada visa PSRS armija barojās ar ASV konserviem ..    krievi neiedomājās. ka varētu arī apsēt laukus - vinenkārši visus lopus izkāva- pat zirgus aizlaida gaļā..  - Latvijā Kurzemes katlā- zemnieki sēja labību, saprotot, ka bez tās neizdzīvot.. - Vacieši katrā lauku sētā, atstāja vismaz vienu darba spējīgu vīrieti, krievi savāca uz fronti visus.. pilnībā nerūpējoties kas apstrādās laukus..  - Vācieši atstāja arī vismaz vienu govi, un vienu zirgu.. - saprotot ka samniecībām pārtika jāražo, un bez tā nekā..  krievi kad ienāca, govis nokāva - vai pievāca kolhozos.. - tāpat ar zirdziņiem (tājā laikā traktors bija lepna lieta)..    - tāpēc paklusē par Lendlīzi un propogandu..  krievija arī šobrīd uzspļauj saviem cilvēkiem, jo ES sankcijas ir vērstas pret konkrētiem cilvēkiem - krievi sankcijas pret ES vērš- aizliedzot ievest valstī pārtiku.. krievijā kvalitatīvu sieru var nopirkt tikai "pa blatu - nelagāli ievesto", pārējie ražojumi ir siera izstrādājumi - jo krievijā siera rūpniecība jau sen ir likvidējusies.. , tāpat citas pārtikas preces ir "cenu kosmosā"..  bet putinam tas nerūp..  - mūsu ražotāji jau sen pārorentējušies uz citiem tirgiem - tātad pofig krievija..   
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.08.19 09:52
14
0

Krievija nekad īsti nav spējusi sevi pabarot, vienmēr ir izmantojusi citas valstis, vai teritorijas..  paskataties taču kartē, cik krievija patiesībā ir maziņa - pārējās ir federālās zemes, nevis krievija..  Latvija pilnībā sevi var apgādāt ar pārtiku, un vel simtiem tonnu eksportēt, katgan pēc zemes auglības krievijā ir priekšā (Latgalē zeme ir stipri mālaina)

PSRS laikos tika importēti graudi, gan no kanādas (kas ir ziemeļu valsts, ar daudz skarbāku klimatu), gan no ASV..   Tas ka krievijā nemāk saimniekot- tas ir fakts..  Latviešus kas sibīrijā spēja izaudžet kartupeļus uzskatija par tautas ienaidniekiem- jo redz tikai "kulakiem" raža padodās.. 

ir dzirdēts stāsts kur latvieša lauku krievs pa nakti noecēja - domādams ka visus kartupeļu stādus iznīcinājis, tie kas nezina, kartupeļi ir jāecē, lai raža būtu lielāka.. 

Vāciešiem kara laikā bija plāns kā pilnībā sibīrijā iznīcināt krievus- pie katra krievu ciema, 1 Vācu paraug ciems, un krieviem brīvi pieejams spirts, bet ne ēdiens..  - bija sarēķināts ka tas attīstīs sibīrijas ekonomiku, jo krievu mužiki un bābas strādās pie vācu saimniekiem par ēdamā un spirta tiesu.. 

 

 

 

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas joks
  Fēlikss Edmunda dēls 19.08.19 08:31
13
0

Visiem vajag ārējo ienaidnieku, sākot jau no  cilvēka parastā līdz valstij. Un mūsdienu Rus plosās uz vella paraušanu.  Par lendlīzēm runjot, ASV tādu  deva arī Ķīnai, kad tā kāvas ar japāņiem. Tikai neesmu dzirdējis vai Mao režīms ir kaut ko atmaksājis štatiem.

Han Solo avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Han Solo 19.08.19 20:55
10
0

Krievi vienmēr ir meklējuši kādu vainīgo pie savām nelaimēm (stulbuma) - gan iekšējos ienaidniekus (kulaki), gan ārējos (ASV). Mani fascinē viņu lielīšanās par krieviem, kuri dzīvodami ārpus Krievijas, ir guvuši kādus panākumus - zinātnieki, aktieri utt. Kaut gan patiesībā tās citas valstis ir devušas viņiem iespēju izpausties, ko galīgi nevar teikt par Krieviju - pretējā gadījumā viņi nebūtu emigrējuši.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.08.19 17:08
10
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Fakti ir fakti, propaganda ir faktu "pievilkš... "

Toreiz uzvaēja sabiedrotie, bet karu krievi tomēr ir pakāsuši..  kaujā uzvarēja karu pazaudēja.. kas krievija ir? - lauksamniecības nav, savu izgudrojumu nav, dzīvo uz naftas rēķina, pie tam Sibīrijas naftas, pašai krievijai kā federālaijai zemi, nekā nav- pilnīgi nekā nav.. kad Sibīrija sapratīs, ka ķIīna var dot daudz vairāk - tad krievi paliks- un nosprāgs badā - neviens neies palīgā.. Krievijā ir reāli divi lieli centri Maskava Un Ļeņingrada.. (no St. Peterburgas tur maz kas palicis)..  viss.. apgabalā- krievu vasarnīcas.. viss.. nekādas lauksaimniecības ražotnes ) nu ar kādiem nelieliem izņēmumiem).. 

- nav iespējams izveidot lauksaimniecības ražotnes, ja nav cilvēku kas to dara, un arī pietiekami spēcīgas tradīcijas.. (pieredze kaut vai) .. 

P.S. Es runāju par krievijui, nevis krievijas Federācijau, kur ietilpst daudzi reģioni.. nejauciet lūdzu..  - tas ka tur ir pārdalītas robežās- neko nenozīmē.. pati krievija ir maziņa.. , pat St. Peterburga, ir senā Somu teritorija (nosacīti).. 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 19.08.19 09:27
10
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Es atvainojos, bet jābūt godīgiem pašie... "

Tā nav propaganda, bet tas, ka palīdzība ir sniegta Lendlīzes ietvaros vai arī vienkārši tāpat, ir uzskatāmākā ilustrācija tam, ka neatkarīgi no situācijas Krievija nespēs tikt galā viena pati. Tā kā lendlīze netika atmaksāta, tad to var uzskatīt par labdarību

Konanss Barbars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  Konanss Barbars 19.08.19 10:53  
8
1
atbildot uz Ulrihs komentāru " Fakti ir fakti, propaganda ir faktu "pievilkš... "

Man liekas vāciešu dzīves līmenis maķenīt pārsniedz krieva dzīves līmeni pat ar visu zaudēto karu! Ja tevi tik ļoti uztrauc krievu reputācija mož aiz.is uz krieviju un anti -latvisko propogandu dzen no turienes?
jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 19.08.19 09:15
9
2

1) Tas, ka milzīgā Krievija nespēj sevi pabarot - tas ir fakts. Saprotu, ka arī šobrīd gana daudz pārtikas tiek importēts. Diezgan paradokslāli valstij ar tik plašām auglīgām zemēm.

2) Rietumvalstis ir eksportējušas pārtikas produktus uz PSRS pat visdziļākajā attiecību saspīlejuma brīdī. Arī nešķiet loģiski, bet ne jau labdarības nolūkos, bizness paliek bizness.

3) Krievija jau ir norakstīta ar to, ka blakus ir Ķīna, kas pēdējos pārdesmit gados ir attīstījusies neticamā ātrumā visās būtiskajās sfērās.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.08.19 21:01
6
0

atbildot uz BARBARS komentāru " Te nu gan tu imauci auzās. Sabiedrotie iesa... "

Es nenocinu upurus..  Krievi saņēma:  lidmašīnas mazliet zem 20 tūkstošiem, bruņu tehniku apmēram tāpat.. Smagās mašīnas apmēram pusmiljonu , motociklus apmēram 50 tūkstošus..  ap 2 tūkstoši lokomotīvju..  avio degvielu, apmēram 500 tūkjstoši tonnu.. un vel un vel un vel...  Daudzuz miljonus tonnu kravas.. pie tam sāka pievest jau 1942.. gan minimāli, bet tomēr.. mazz.. bet jau kaut kas atnāca.. tātad nevar teikt ka tikai pēc tam ka krievi jau "gandrīz" uzvarēja.. 

 pirmās HELP no PSRS bija jau 1941 gada decmbrī,  kad krievi saprata ka ar koka tankiem tālu netiks.. 

- paskaties patiesībai acīs.. krievi atkāpjoties izmantoja nodedzinātās zemes politiku - puss Baltkrievijas nodedzināja.. , vismaz labi ka Latvijā krievi vel nebija nostiprinājušies.. savādāk būtu nosvilinājuši ko vien varētu (pavēles bija, bet tik ātri skrēja ka nevarēja neko uzlasīt, kur nu izpildīt) .. 

Tāpēc.. nestāsti te lielās pasakas par krievu varonību - esmu tās 30 gadus klausijies - vairs pasakām neticu.. 

Liela daļa krievu kritušo, it īpaši kara sākumā ir čekistu upuri - skarbi bet krieviem bija ložmetēji, kas šāva uz tiem kas atkāpjās - tātad vienīgā iespēja izdzīvot bija varonīgi iet uz priekšu .. it īpaši pie Staļingradas un Maskavas.. 

Starp citu - nodedzinātās zemes taktika krieviem palīdzēja -  Vācieši nespēja pa krievu "ceļiem"  pievest tankiem degvielu .. tas ļāva krieviem mobilizēties..   

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 20.08.19 14:21
5
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Es saprotu - parādīt cik viss ir/bija slikti ... "

Ja tu vien saprastu tad neliktu klāt kaut kādas klišejas par katru lietu tādā veidā cenšoties novirzīt sarunu par pavisam ko citu. Tevis nosauktā piepušķošana ir tas, ko tu dari. Un tev tas lieliski sanāk, katru reizi lietojot nevajadzīgus stereotipiskus salīdzinājumus kā pasakot, ka uzskatīt, ka Krievijā viss ir slikti, nozīmē būt rusofobam.

Konanss Barbars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  Konanss Barbars 19.08.19 11:28  
6
1
atbildot uz Ulrihs komentāru " Spēlīti "izrauj tekstu no konteksta" nespēlēš... "

Protams! Klasiska kremplina taktika... di.rst visādus ,,faktus,, noliegt faktus ,aplauzties un aizlaisties! Zinu es tādus kā tu...
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 20.08.19 15:15
5
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Kas tad tas ir? Es piemēram nebāžu degunu kai... "

Ja tev tāpat nav skaidrs, man vairs nav ko piebilst. Mēģinājums skaidrot pilnīgi noteikti beigsies ar kārtējo tavu klišeju devu.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 20.08.19 18:37  
5
0
atbildot uz Ulrihs komentāru "Ok, paliksim pie tā kā ir... Ja negribi vai nes... "

Tu rīkojies kā jau es teicu. Paldies, ka stāsti, kas tu esi
Konanss Barbars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  Konanss Barbars 19.08.19 11:10  
6
1
atbildot uz Ulrihs komentāru " Parasti cilvēki ar savu stulbību nelielās... ... "

Tātad kad ir runa par uzvaru karā tad tu salīdzini abas šīs tautas ,bet kad kāds norāda uz krieva atpalicību tad nav korekti salīdzināt,jo cita mentalitāte zini ko Ulrih,ej di.st!
Ķīmiķe avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa NostradamsMedaļa Nastijs
  Ķīmiķe 19.08.19 23:49  
4
0
9. Humānā, nevis humanitārā palīdzība! 👍🏽😄
Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa TrumpeMedaļa Patīk komentārs
  Ulrihs 20.08.19 14:09
3
0

atbildot uz Lestets komentāru " Tas noteikti ir labākais veids kā tu vari ar... "

Es saprotu - parādīt cik viss ir/bija slikti PSRS/Krievijā. Tam ir apzīmējumi - rusofobija utt. Manis pēc tā var arī palikt, krievus mums nav baigi daudz par ko mīlēt, bet kāpēc ir jāpiemelo/jāpiepušķo kaut kas, ja reiz faktu jau pietiek? To es nesaprotu un man liekas tas nepareizi un uz to norādu vairākos rakstos, kas ir bijuši.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 20.08.19 14:03
3
0

atbildot uz Ulrihs komentāru "Nesaprotu uzstājību man kaut ko pierādīt par Kr... "

Tas noteikti ir labākais veids kā tu vari argumentēt. Ja nevari piekasīties pie faktiem, tad vajag pie manas teorijas, bet nelaime tā, ka tu pat nesaproti kāda tā teorija ir   

The Legend avatars
Medaļa MērisMedaļa Izglītojošs testsMedaļa Arheologs
  The Legend 19.08.19 10:33
3
1

Interesants raksts!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.08.19 21:50
2
0

atbildot uz BARBARS komentāru " Es gribētu redzēt ko darītu mūsu humānie ģen... "

Labs jautājums, ko darīt ja uzbrūk Citplanētieši.. , pagaidām esam NATO.. izņemot citplanētiešus jaudīgākas militārās apvienības nav..

- tātad, KO DARĪT JA UZBRŪK CITPLANĒTIEŠI..  vabūt kāds var pakomentēt?

 

« 1  2  3 »