45

 482  3

ASV vairāku gadu desmitus, var teikt pat gadu simtiem, ir glābusi Krieviju no bada. Bēdīgākais mūsdienu Krievijā ir tas, ka viss ir apgriezts ar kājām gaisā, un tieši ASV ir pasludināta par ienaidnieku Nr. 1. nevis Padomju vara, kas gadu desmitiem mērķtiecīgi ir iznīcinājusi tautu, rīkojusi mākslīgus badus un izsūtījusi cilvēkus uz gulagu.

Tas fakts, ka ASV ir vairākkārtēji palīdzējusi, tiek noklusēts, bet, kad nav iespējams noklusēt, jo palīdzība ir bijusi pārāk vērienīga, tad attieksme ir vienkārši tāda "nu un, ka mums palīdzēja, ko viņi vispār tur palīdzēja, mēs arī paši būtu tikuši galā, amerikāņi var iet p*kaļā". Tas atgādina stāstu par bezpajumtnieku. Kāpņu telpā atrasto "bomzi" pabaroja, iedeva karstu tēju, uzdāvināja vecu kurtku, bet pateicības vietā viņš ņēma un piedirsa pie durvīm.

Komentāri 45

0/2000
Jā,pret šāda tipa vēsturiskiem notikumiem Krievijai ir amnēzija! Propaganda par varenību pirmajā vietā! Kā saka:Krievija ir kā veca pufaika ar divām zelta pogām,Maskava un Sanktpeterburga!
 32  0 atbildēt

Krievija nekad īsti nav spējusi sevi pabarot, vienmēr ir izmantojusi citas valstis, vai teritorijas..  paskataties taču kartē, cik krievija patiesībā ir maziņa - pārējās ir federālās zemes, nevis krievija..  Latvija pilnībā sevi var apgādāt ar pārtiku, un vel simtiem tonnu eksportēt, katgan pēc zemes auglības krievijā ir priekšā (Latgalē zeme ir stipri mālaina)

PSRS laikos tika importēti graudi, gan no kanādas (kas ir ziemeļu valsts, ar daudz skarbāku klimatu), gan no ASV..   Tas ka krievijā nemāk saimniekot- tas ir fakts..  Latviešus kas sibīrijā spēja izaudžet kartupeļus uzskatija par tautas ienaidniekiem- jo redz tikai "kulakiem" raža padodās.. 

ir dzirdēts stāsts kur latvieša lauku krievs pa nakti noecēja - domādams ka visus kartupeļu stādus iznīcinājis, tie kas nezina, kartupeļi ir jāecē, lai raža būtu lielāka.. 

Vāciešiem kara laikā bija plāns kā pilnībā sibīrijā iznīcināt krievus- pie katra krievu ciema, 1 Vācu paraug ciems, un krieviem brīvi pieejams spirts, bet ne ēdiens..  - bija sarēķināts ka tas attīstīs sibīrijas ekonomiku, jo krievu mužiki un bābas strādās pie vācu saimniekiem par ēdamā un spirta tiesu.. 

 

 14  0 atbildēt

Visiem vajag ārējo ienaidnieku, sākot jau no  cilvēka parastā līdz valstij. Un mūsdienu Rus plosās uz vella paraušanu.  Par lendlīzēm runjot, ASV tādu  deva arī Ķīnai, kad tā kāvas ar japāņiem. Tikai neesmu dzirdējis vai Mao režīms ir kaut ko atmaksājis štatiem.

 13  0 atbildēt

Krievi vienmēr ir meklējuši kādu vainīgo pie savām nelaimēm (stulbuma) - gan iekšējos ienaidniekus (kulaki), gan ārējos (ASV). Mani fascinē viņu lielīšanās par krieviem, kuri dzīvodami ārpus Krievijas, ir guvuši kādus panākumus - zinātnieki, aktieri utt. Kaut gan patiesībā tās citas valstis ir devušas viņiem iespēju izpausties, ko galīgi nevar teikt par Krieviju - pretējā gadījumā viņi nebūtu emigrējuši.

 10  0 atbildēt

1) Tas, ka milzīgā Krievija nespēj sevi pabarot - tas ir fakts. Saprotu, ka arī šobrīd gana daudz pārtikas tiek importēts. Diezgan paradokslāli valstij ar tik plašām auglīgām zemēm.

2) Rietumvalstis ir eksportējušas pārtikas produktus uz PSRS pat visdziļākajā attiecību saspīlejuma brīdī. Arī nešķiet loģiski, bet ne jau labdarības nolūkos, bizness paliek bizness.

3) Krievija jau ir norakstīta ar to, ka blakus ir Ķīna, kas pēdējos pārdesmit gados ir attīstījusies neticamā ātrumā visās būtiskajās sfērās.

 9  2 atbildēt
9. Humānā, nevis humanitārā palīdzība! 👍🏽😄
 4  0 atbildēt

Interesants raksts!

 3  1 atbildēt

Ai, ai ai atkal krieviem kļūda, smaga kļūda!

 1  1 atbildēt

skats no vienas puses

 0  1 atbildēt

Tas viss ir amerikāņu izdomajums   

Klaji meli   

 2  3 atbildēt

Es atvainojos, bet jābūt godīgiem pašiem pret sevi - tieši šī ir vistīrākā propaganda. Kāpēc? Jo rakstā ir samests vienā katlā viss - no tiešām brīvprātīgas palīdzības līdz Lendlīzei (kura bija ASV interesēs, jo tā nebija bezmaksas plus labāk ir maksāt un izmantot svešu armiju kā lielgabalu gaļu pret kopējo ienaidnieku nekā tērēt savu pilsoņu dzīvības. Principā nekas jauns, tā jau angļi ar naudu un ieročiem balstīja jebkuru koalīciju pret Napoleonu gadiem). Rezumē - būtu labs raksts, ja būtu palikts tikai pie tiešām palīdzības faktiem. 

Bez tam ārpolitikā ir tā, ka tuvākais draugs var pēkšņi palikt par lielāko ienaidnieku un pretēji. Piemēri tālu nav jāmeklē - līdz 1939.gadam 3.Reihs bija PSRS ideoloģiskais ienaidnieks Nr.1, pēc tam 2 gadus lielākie draugi, pēc tam atkal ienaidnieki.

 5  7 atbildēt

Čali, tu ko rusofobs esi? Krievijas impērija un PSRS vienītī varēja pabarot / uzvarēt kaujās / iznīcināt visu pasauli! Visi rietumu zinātnieki ir veselu gadsimtu atpalikuši no saviem kolēģiem no krievijas!!!! 9 MAJ 

 0  4 atbildēt

raksta cepējam izsist zobus !!

 1  7 atbildēt

propogandas raksts pret Krieviju---ASV nekad neko Krievijai nav devusi par velti--krievija par to visu ir maksājusi..arī par tā saucamo ASV palīdzību ww2  nevienu zābaku ASV nav devusi par velti---tātad ..TO NEKĀDI NEVAR SAUKT PAR PALĪDZĪBU...asv UZ TĀ RĒĶINA IEDZĪVOJĀS..Bet šodien jeņķi uz Krievija srēķina  vairs nevar uzvārīties ,tad nu šie besījas un grib izraisīt karu pret Krieviju.Ne juau ponta pēc pie Krievija srobežām tiek koncentrēts uzbrūkošs karaspēks .

 2  8 atbildēt