Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
585

Par aizgājušiem laikiem mēdz teikt, ka zāle bija zaļāka un debesis zilākas. Arī PSRS laiki nav izņēmums.

Varbūt uz austrumiem no Latvijas par to nopūšās krietni vairāk nekā Latvijā (es ceru!), bet īstenībā PSRS saistās ar mūžīgo neko, Veikalos nekā nebija un to pašu varēja nopirkt izstāvot milzīgu rindu. Grūti iztēloties, ka tualetes papīrs bija kaut kas ekskluzīvs. Desa? Visa pārdota zem letes. Piens, kefīrs? Atšķaidīts un pārdots arī zem letes. Gaļa? Biedriem vajag domāt par komunisma celšanu!

Desu ražoscaronanas vēsture... Autors: Lestets Deficīts PSRS: kā bija, kad desa pienācas tikai caur pazīšanos
Attēls no: pikabu.ru
1.

Desu ražošanas vēsture PSRS ir bēdīga. No vitrīnām tās pazuda jau 60-tajos. No veikaliem brīva pārdošanā 70-gados. Lai arī bija noteikti standarti tās ražošanai, neviens bez pazīšānās desas nevarēja ieraudzīt. Bija noteikts kā to ražot, tam varbūt sekoja stingrāk nekā mūsdienās, bet nebija jau ko ražot. Cilvēkiem nepietika. Toties gastronomā bija daudz brīvās vietas (kā to var redzēt bildē)

Tā izskatījās tipisks... Autors: Lestets Deficīts PSRS: kā bija, kad desa pienācas tikai caur pazīšanos
2.

Tā izskatījās tipisks padomju laika pilsoņa pagrabs. Ja bija kaut kādas svinības, tad devās uz pagrabu, lai sagatavotu maltīti. Veikalā nekā nebija. Par kaut kādiem eksotiskiem augļiem kā banāniem vai apelsīniem vispār nevarēja būt nekādas runas. Tos varēja nopirkt Maskavā, Ļeningradā un Kijevā īpašās vietās. Atlika vien paļauties uz savu pagrabu, mazdārziņu un sakariem, lai sarūpētu vajadzīgo pārtiku, un nekādas greznības banānu veidā!

Tēja kafija vai... Autors: Lestets Deficīts PSRS: kā bija, kad desa pienācas tikai caur pazīšanos
Attēls no: lemurov.net
3.

Tēja, kafija vai šokolāde? Īpašas preces, kuras nācās importēt un tāpēc tas bija deficīts. Tēja varbūt vēl bija pieejama, bet gruzīņu tēja nebija garšīga un ar to lielākoties noformēja skatlogus. Indiešu vai Ceilonas tēju, nu caur sakariem, draugiem, paziņām, bet tāpat skaidrs, ka visiem netika. Šokolāde un tās konfektes tika izplatītas caur arodbiedrībām, bet vismaz uz Jauno gadu bija cerība to dabūt

Domājiet ka piena produkti... Autors: Lestets Deficīts PSRS: kā bija, kad desa pienācas tikai caur pazīšanos
Attēls no: lemurov.net
4.

Domājiet, ka piena produkti bija pārpilnībā? Gandrīz. Tos ilgi nevarēja uzglabāt, bet, kad atveda, tad uzreiz izpirka. Ar to bija nedaudz vienkāršāk, jo tā bija vietēja produkcija un kaut ko tomēr varēja saražot. Toties saldais krējums bija īsts deficīta produkts. Tam bija aizvietotājs, no kura labus toršu krēmus nevarēja uztaisīt.

Tādas bildes un tādu izvēli... Autors: Lestets Deficīts PSRS: kā bija, kad desa pienācas tikai caur pazīšanos
5.

Tādas bildes un tādu izvēli varēja ieraudzīt tikai specveikalos, kas bija paredzēti tikai partijas nomenklatūrai. Vai arī tādu izvēli demonstrēja, ja bija nepieciešams filmēt par ikdienas dzīvi. Tukšas letes pa televizoru nerādīja. Visiem taču bija labi jādzīvo.

Līdz 1990-to gadu sākumam par deficītu bija kļuvis visi daudz maz kvalitatīvi produkti. Ja tu dzīvoji laukos, tad vienīgā izeja bija doties uz lielpilsētu, atrast kādu spekulantu un nopirkt nepieciešamo uz ielas. Veikalos bija tukšums un dusmīgas pārdevējas.

Vai tā bija plānveida... Autors: Lestets Deficīts PSRS: kā bija, kad desa pienācas tikai caur pazīšanos
Attēls no: dnpmag.com
6.

Vai tā bija plānveida ekonomika, vai arī vienkārši nejēdzība, bet PSRS bija deficīta valsts, kur komunisma celšanas vietā biedrus un pilsoņus uztrauca, kā dabūt sev nepieciešamo. Tieši DABŪT nevis nopirkt. Nauda bija, bet no tās nebija jēgas pustukšā veikalā ar zilām vistām, kas pēc pagatavošanas diez ko labākas nepalika.

5
585
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [198]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 06.04.19 01:40
48
1

Tik traki jau nu nebija,kaa sarakstiits,ja es nebuutu piedzziivojis tos laikus,tad varbuut arii lasiitu ar vallaa muti...protams nebija taada paarpilniiba,kaa tagad,bet nebija arii tik beediigi,kaa aprakstiits.

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  anice 06.04.19 13:06
45
1

Atkal vaimanas un pārspīlējumi. 

Veikalu apgāde bija atkarīga no pilsētas vadības, kas ko varēja un gribēja izsist cauri. Kur nebija nekā, kur bija daudz. Kolhozi tāpat - kāds priekšsēdētājs, tāds kolhozs (bagāta saimniecība vai nīkulīga miskaste). 

1. 70. gadu vidū un vēlāk desu varēja nopirkt. Bija Doktordesa par 2,20, Tējas desa par 1,60 (negaršīgāka par doktordesu), Tirgus desa. Tās no vārītajām. Pusžāvētās arī bija. Pienu, krējumu, kefīru, biezpienu pieveda un pirms veikala atvēršanas salika pie durvīm (gāju garām uz skolu. Nekad neesmu redzējusi, ka kāds būtu paņēmis kaut ko). Maize vienmēr bija svaigi cepta. Bija nopērkamas ziemeļjūru zivis (kādu šodien nav, vai ir par astronomiskām cenām. Pa lēto var nopirkt tikai piesārņoto pangasiju). Produkti bija rītos, vakarā gan mēdza būt beigušies, toties negāza ārā vecus produktus kā tagad, kad ražo ražošanas pēc un tonnām lādē izgāztuvē. Skumbrija tomātos maksāja kapeikas, nevis 2 eiro. Zilās vistas nebija nemaz tik zilas. Toties tagad ir hormonālās. Pēc pirmajiem tomātiem par 3,50 stāvēja rinda, deva pa 1 kg cilvēkam. Tad stāvēja visa ģimene 3x, kamēr beidzās tie tomāti. Jā, rindas bija, bet pie mauzoleja bija garāka nekā pie veikala. Blats mūsu ģimenei nekad nav bijis, radi ārzemēs arī ne, kaut kā izdzīvojām un ne pārāk slikti. 

Pudeles un burkas nodeva un saņēma naudu. Par alus/limonādes pudeli 12, vēlāk 20 kapeikas. Nodevi pudeli par 20 kapeikām, piemaksāji 18 un nopirki limonādi. Bija veikali, kur varēja par 2 pudelēm iemainīt limonādi un vēl 2 kapeikas izdeva. 

2. Padomju pilsonim nebija apdrukātu skrūvējamu vāciņu, bija valcējami vai plastmasas. T.i., bilde ne tuvu nav no padomju laikiem.

Studenti un jaunieši par pusvelti izbraukāja visu psrs, no tundras līdz tuksnesim. Reāli varēja paļauties, ka sastaptie cilvēki no sirds palīdzēs. Tagad, protams, visa pasaule vaļā, bet par tāda apjoma ekskursijām gada alga aiziet (ja krāj un gadu neēd).

Skolās visos lauku miestos bija dažādi interešu pulciņi par velti. Manā bērnībā puikas kartingus paši remontēja, taisīja un brauca. Par velti, ar azartu. Šodien tāds pats pulciņš maksā vairāk nekā 100 eiro mēnesī, sertificēti štrunti priekšā un pakaļā, nekādas radošās domas, nekādas sapratnes par tehnikas pamatlietām. Trulam patērētājam stūri grozīt.

Darbavietas darbinieku bērniem pionieru nometnes apmaksāja. Mēnesis Jūrmalā. Tagad 5 dienu nometne vismaz pusalgu izmaksā (pilsētas domes subsidētās nometnes tāpat ir savējiem, un citiem no malas netiek). 

Pusdienas skolā nedēļai maksāja 1,80 rbļ. (Tagad mūsu pilsētā apmaksā tikai līdz 4. klasei, tālāk maksā vecāki. Nav liela starpība.) Pirmajām 3 klasēm pēc 1. stundas bija piena glāze ar bulciņu, tad nedēļā bija 2,20 rubļi. Vaimanātāji par baisajām piena plēvēm ir stulbi. Plēvi varēja novākt un dzert. Mūsdienu pienam arī ir plēve (ja gadās īstu pienu dabūt, nevis pulveršļuru). 

Apģērbu izmēri bija nevis "vidējā temperatūra palātai" S, M, L, bet, piemēram, 40/176, t.i., platums plus auguma garums. Varēja, piemēram, 40. izmēra drēbes nopirkt 1,64 m, 1,70 m, 1,76 m augumam. T.i., īsam un garam vienāda resnuma cilvēkiem bija atšķirīgi izmēri, varēja izvēlēties savai proporcijai piemērotāko. Izvēle, protams, šodien ir plašāka, bet par to, vai kvalitatīvāka, vēl ir jautājums. Es dažus jaunības džemperīšus valkāju vēl šodien (pa māju, jo vīlēm diegi pabalējuši). 

Ar apaviem nebija spīdoši, bet ja izdevās trāpīt, varēja nopirkt čehu vai citu socvalstu apavus. Labus. (Latvijas "1. Maijs" tiešām ražoja cietus un neērtus apavus. Bet bija arī citas fabrikas.) 

Medicīna bija pieejama. Sava laika līmenī, bet arī lauku miestā feldšeris pieņēma cilvēkus un ārstēja visus no visa. Tagad ir tāda specializācija, ka neviens neko neatļausies izdarīt ārpus vadlīnijām, un pat lielā pilsētā vari nosprāgt, jo slimnīca ir privāta, tur vienkārši neņem, visur citur nenormālas rindas vai nenormālas cenas. Laba līmeņa medicīna bija gan toreiz partijas bosiem, gan tagad valdībai. Atšķirības no šodienas nav. Ā, ir. Toreiz, ja bija slikti, ielika slimnīcā. Tagad pasaka, ka kvotu nav.

Starp citu, dažas kājminamā urbja un padomju zobārstu par velti liktās plombas man stāv vēl šodien. Daudzas jauno laiku baltās ir jau 3x nomainītas. Par lielu naudu, protams.

Pensijas vecums sievietēm - 55 gadi. Tagad vismaz 63 un cels vēl. Strādā, kamēr nosprāgsti. Par kaut kādu mazbērnu pieskatīšanu vari nesapņot.

1990. gads vairs nav tipisks padomju laiks un to piesaukt ir bezjēdzīgi. Tas ir pārmaiņu laiks, bet pārmaiņu laikā vienmēr ir problēmas.

Es neesmu teikusi, ka gribu atpakaļ PSRS, bet, skatoties uz to, kas notiek Latvijas politikā, kādi likumi tiek pieņemti un kādi nodokļi izgudroti, sāku šaubīties par to. Ilūzijas par brīvību un labu dzīvi te ir tikai jauniešiem, kam nav sapratnes, cik kas maksā un cik ir jāstrādā, lai to nopelnītu. Kabatasnauda, ko var nopelnīt Maķītī, neskaitās. 

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 01:22
42
1

Lasīt bija jautri.

Es tevis aprakstītajos gados biju visai apzinīgā vecumā. Jā bija dažas lietas, kas mūsdienās šķistu neparasti, bet kopumā - tavā rakstā, maigi izsakoties, - visi fakti ir nedaudz pārspīlēti!

Gan jau jauniešiem raksts patiks, tiem mīl lasīt pasakas.

drufulis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas joksMedaļa Sākumskolnieks
  drufulis 06.04.19 02:10  
35
1
Raksts baigais fufelis. Veikali tukšāki sāka palikt tikai ap 80to gadu beigām. Līdz tam viss bija, izņemot eksotiskus izstrādājumus.
coldasice avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Namejs
  coldasice 06.04.19 01:22
29
0

nezinu par kuru laika posmu ir runa,bet ikrus ēdu ar karoti,piena produkti nebija problēma,tāpat kā gaļa.......

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 11:45
26
0

atbildot uz Lestets komentāru "Par kādu vērtību skalu var runāt, ja valsts nev... "

... drausmīgi ir tas, ka toreiz no 150 rubļu lielas algas par elektrību bija jāmaksā ~ 1,50 rbl, kas ir 1:100, bet mūsdienās no 400 eur algas ir jāmaksā 40 eur, kas ir 1:10! Par siltumu un komunālajiem pat nerunāsim!

Toreiz rēķins par visu (elektrība, gāze, īres nauda un komunālie) kopā sanāca ~ 6-8 rbl mēnesī, kas ir aptuveni 6% no algas. Kā tas ir šodien?

... un es nebiju dzirdējis NE VIENU GADĪJUMU, kad par rēķinu nesamaksāšanu kādu izmeta uz ielas!

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 01:38
25
1

atbildot uz Naete komentāru " Pilniigi piekriitu, un tos kuri bljauj ... "

Nedomāju, ka kāds vēlas atpakaļ PSRS laikus. Bet muldēt muļķības, un maldināt cilvēkus nav pareizi!

Foršie ieguvumi - pilnie veikali, brīva iespēja braukt uz ārzemēm un tiesības likumīgi apzagt līdzpilsoņus nekompensē daudzas pozitīvās lietas, kas ir zaudētas!

Ja šiem PSRS apdirsējiem būtu iespēja reāli padzīvot tajos laikos kaut nedēļu - skats uz dzīvi šodien būtu daudz reālistiskāks!

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  anice 06.04.19 13:18
22
0

Par drausmīgo pionieru organizāciju arī. Pionieriem tika mācīts, ka pionieris ir visiem paraugs, palīdz citiem, ir čakls, gudrs, lasa grāmatas, ir zinātkārs, palīdz veciem un nevarīgiem cilvēkiem utt. Visas labākās cilvēkam piemītošās īpašības. Nekas īpaši atšķirīgs no mūsdienu skautiem. Tikai tagadējie piesauc dievu, toreizējie Ļeņinu. Bērniem bija, pirmkārt, pienākumi. Mācīties, palīdzēt vecākiem utt.

Ja tolaik valdīja uzskats, ka "cilvēks cilvēkam draugs, biedrs un brālis" (citāts no kaut kādiem plakātiem), tad tagad "cilvēks cilvēkam vilks". Un bērniem ir tikai tiesības. 

Es ar vienu kaklautu nostaigāju visus pionieru gadus. Mazgāju, gludināju. Ja te kādam vajadzēja katru dienu jaunu, tad tā nu nebija sistēmas vaina, bet pats nejēdzi savas lietas kopt.

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  anice 06.04.19 15:32
20
0

atbildot uz Lestets komentāru " Man patīk, ka šajā rakstā ir tāda diskusija ... "

Ja godīgi, tad pirms 40 gadiem cilvēki bija laimīgāki nekā tagad. Bija ierobežojumi, bet cilvēki iemanījās ķert prieku no visa. Tagad reti kurš māk vienkārši priecāties par biti pienenē.

Un vairākuma cilvēku garīgais līmenis tagad ir apmēram pimp... līmenī. Tolaik cilvēki lasīja grāmatas, gāja uz teātriem un koncertiem, nevis lūrēja uz Kardašjanas pakaļu un priecājās par Kiviča stulbumu.

Starp citu, mūsdienās vara dara daudz vairāk, lai cilvēki būtu nelaimigi. Parēķinot nodoklu apjomu, pieliekot mūžīgi mainīgos likumus, kad ne dienu nevari būt drošs, ka rīt tevi neskars kāda jauna nodeva vai sods, šodiena nav ne drošāka. ne laimīgāka.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 11:03
19
0

atbildot uz Lestets komentāru "Gribi pastāstīt par pozitīvo PSRS? "

Laikam vajadzēs patiešām uzrakstīt par pozitīvo PSRS, citādi - jauniešiem tiek stāstītas pēdējās muļķības.

Kas mani visvairāk tracina, tas ir tas, ka lasot šādus rakstus - sanāk, ka PSRS bija slikti, jo tad nevarēja nopirkt desu!!!!

Nožēlojami, ka tāda ir vērtību skala!

Ralpyy avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Dienas joks
  Ralpyy 06.04.19 03:48  
20
1
Neesmu dzīvojis PSRS,bet nu,manuprāt,labāk lai ir biški ar deficītu,nekā kā tagad. No katra produkta pa 10 zortēm un izvēlēties vien nespēj. Pie tam kvalitāte tajā visā ir ļoti zema,salīdzinoši... Un lielāko daļu mēs izmetam vienkārši ārā,jo neizpērk. Vismaz PSRS lietderības koeficients bija 100%. Ko saražo,to apēd.
BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas joks
  BARBARS 06.04.19 18:31
18
0

Ā un vēl, Neviens mūsdienu saldējums ne tuvu nav tik garšīgs, ka vecais labais sveramais plombīrs.. Neviens pat netuvojas... Pēdējo reiz tādu saldējumu ēdu restorānā kur tā cena bija 20 eiro par 5 piciņām

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 01:49
13
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Toties caur blatu varēja dabūt visu ko.... "

... visu ko varēja dabūt arī bez blata, ja zināji ko tev vajag, un kad to ieved veikalā. Toreiz nebija iespējams pilnīgi visu preci 100% izstumt caur sētas durvīm. Kaut ko jau vajadzēja arī oficiāli pārdot

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 15:36
13
0

atbildot uz Lestets komentāru " Es jau iepriekš minēju, ka gribēju atrast ie... "

Nu, nu - ja runāsim par pastāvošās iekārtas sasniegumiem, tad LV pēdējie 25 gadi ir pelnījuši ne mazāku kritiku, kā toreizējais PSRS!

Naete avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa BakalaursMedaļa Neglītais džemperis
  Naete 06.04.19 01:25  
16
3
Pilniigi piekriitu, un tos kuri bljauj atpakalj peec PSSR laikiem, jaaved pie psihiloga.
DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Anonīma ola
  DarknessRose 06.04.19 20:35
12
1

atbildot uz anice komentāru "To tu pastāsti tiem pensionāriem, kam no smiekl... "

Cik tev radu un draugu dzīvo kartona kastēs un mirst badā? Manā pilsētā pat sociālais cents PĀRTRAUCA pieņem ziedotās drēbes, jo nebija jau vairs kam atdot! Manā pilsētā migu zem priedītēm sataisījuši bija tikai vietējie bomži, kuriem tas ir dzīvesveids, kuru tie nevēlas mainīt. Bet vispār jautājums bija par to, kāpēc cilvēki negrib priecāties par bitītēm, taču labprāt interesējas par plikām pēcpusēm. 

No algas novelk aptuveni trešdaļu, nevis 80%, PVN ir 21%. Mūsdienās arī badā nevar nosprāgt. Pat Aizliegtais paņēmiens, pētot izmestās pārtikas problēmu, secināja, ka cilvēki pērk pārāk daudz, nespēj visu apēst, līdz ar to pāri palikušais nonāk miskastēs. Pat Rīgas bomži ir tik izlepuši, ka izmesto nevis apēd, bet jau skatās, ko tieši ēst, bet ko aiznest vietējai belašu bodītei. Darbu dabūt var - pat medmāsu mums trūkst! Jā, Leiputrijā jau arī nedzīvojam - tiešām, daudzi saņem smieklīgi mazas algas. Pensijas tiešām ir mazas, piekrītu. Un es nesaku, ka nav jāmaksā pensijas un pensionāri jāuztur tikai viņu miesīgajiem bērniem.

Bet padomā, lūdzu, loģiski. Otrajā pasaules karā mūsu tauta zaudēja daudzus. Lodes, bumbas, mīnas un granātas nešķiroja - karavīrs vai civilais, labs, sirsnīgs un gudrs vai ļauns, stulbs un cietsirdīgs. Baigais gads un vēlākās represijas samala daudzus čaklus un gudrus ļaudis. Vēl daļa ļaužu bēga (kā nu kuram paveicās). Atlikušie dzīvoja Padomju Savienībā, strādāja, dzemdēja bērnus, tie auga, mācījās... Un protams, iemācījās zagt. Savādāk jau visu to labumu nešanu mājās no veikala/būvlaukuma/restorāna un citām darba vietām jau nosaukt nevar. Un tagad lielais jautājums - kādi cilvēki tagad veido valdību? Kuri parūpējās par tādas sistēmas izveidi, lai varētu bāzt sev kabatās, nodrošināt savējos, tajā pašā laikā aplaupot citus?

P.S. Vai tu pie aukstas bļodas sprediķo?

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 13:12
11
0

atbildot uz Krīze komentāru "400 eiro alga!? "

Tev tas šķiet brīnums? Paprasi, cik Rimi vai Maxima kasierīte saņem UZ ROKAS! Paprasi, cik māsiņa saņem uz rokas. Paprasi, cik tās meitenes, kas liek siļķes bundžās saņem uz rokas! Cik tie veči, kas kropļo savas rokas un muguras gateros, cik tie saņem UZ ROKAS!

Labi, ne 400, bet ne arī 500!

500 tiem pat sapņos nerādās.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.04.19 08:17
10
0

atbildot uz Oskars Melnis komentāru " Labi atceros tos laikus. Ja toreiz pārd... "

Par tām konservu bundžu piramīdām tiešām tā bija. Nereti aiz plauktiem vēl

bija spoguļi, lai izskatītos vairāk.

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Anonīma ola
  DarknessRose 06.04.19 19:28
9
0

atbildot uz Zanzanīte komentāru " Tu lasīt māki? Pēc sviesta neviens rindā nes... "

Par manu lasītprasmi vari nešaubīties. Tu par savu rakstītprasmi gan varētu padomāt ("Sodien", "badacietīji", "jāsarūktina", pareizi ir Šodien, badaciedēji, jāsarūgtina). Zini, mēs kā bērni, lai kādos laikos un sūdos dzīvojuši, lielākoties par to neuztraucāmies un mums liekas, ka dzīvojām saulaini. Turklāt cilvēkam ir tencence censties aizmirst to, ksa slikts, bet paturēt atmiņā labo. Tagad, nezin kāpēc, ja nedzīvojam tā, kā kā kāds mūsu sociālo tīklu elks vai mīļotā slavenība glancētā žurnālā, sākas gaudošana par slikto dzīvi un mūžam sūdaino valsti. Bet par to sviestu - laikam jau tevi tomēr tēvs un māte centās pasargāt no skarbās realitātes. Vai varbūt vienkārši bija labs blats. Nāksies sagraut tev to ticību Ziemassvētku vecītim - stāvēja gan pēc sviesta rindās. Margarīns eksistēja, tāpat izmantoja cūku taukus. Pastāstīšu vēl ko šokējošu - mūsdienās, kad viss ir slikti, vecmāmiņas konservus ir atņēmuši veikali, vēl eksistē ļaudis, kas mājās gatavo konservus un kuriem dārzā aug augļkoki. Bez e-vielām un bioloģiski! Vēl šokējošāk - tagad var dabūt kādu tik sviestu gribi!  Arī bio, eko, sertificētu, pa tiešo no laukiem, sveramo klučos, vai glīti safasētu dažādu krāsu papīrīšos. 

Padomju laikos mans vectēvs reiz nonāca brīnišķīgā veikalā. Desas, gaļa! Un tad viņam paprasīja dokumentus. Izrādās, ka tas specveikals, nopirkt var partijnieki un kara veterāni. Vectēvs bija veterāns, tikai, ak tu skāde, ne tajā pusē!

Ja tā padomā, tad blatu sistēma un sava labuma gūšana, nedomājot par citiem, neskatoties, lai visiem pietiek, joprojām ir aktuāla. Tikai tagad par blatu sviestu nevienam nevajag, tagad dala amatus.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 13:00
8
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Es arī dzīvoju provincē un man par 3 fāzēm, 4... "

... vai tad es saku, ka PSRS bija baigais labums?

Es tikai aizrādu, ka nebija tik slikti, kā te viens-otrs mālē!

« 1  2  3  4  5 »