Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
komentāri [198]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 06.04.19 01:45  
4
0
Toties caur blatu varēja dabūt visu ko...
rasiks avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Teicamnieks
  rasiks 06.04.19 10:24
4
0

Aizmirsi pierakstīt, ka mums nevienam nebija mobīlā telefona un par datoriem pat nesapņojām. Bērniem nebija citas izklaides kā bezmaksas sporta skolas, mūzikas skolas  visādi pulciņi un vasaras nometnes. Skolas brīvdienās pat praktiskos darbus bez samaksas bija obligāti jāstrādā. Tīrās šausmas, brīnos, ka esmu izdzīvojusi bez tualetes papīra. Uz pretīgajām melno un sarkano lašu ikru bļodām un lielajiem mencu, reņģu un siļķu kalniem, kas rēgojās centrāltirgū, pat tagad vairs negribētu skatīties. 

Anonīms
Anonīms 06.04.19 08:02
4
0

atbildot uz Naete komentāru " Pilniigi piekriitu, un tos kuri bljauj ... "

zini kas psrs bija labāk-cilvēki viens pret otru izturējās cilvēcīgāk, un draudzīgāk. kaimiņi bija izpalīdzīgi, sirsnīgi. Tagad tas sen ir zudis, un to vairs neatgriezt. 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.04.19 20:09
4
1

atbildot uz Zanzanīte komentāru " Šo savārstījumu ir uzcepis tīnītis, kur... "

Kur vispār ir diršana? Te komentāros cilvēki runā par dabūšanu, kad ir runa par PSRS laika pārtikas produktiem. Stāvēja rindās vai dabūja, kaut viens ir uzrakstījis, jā, viss bija labi, aizgājām uz veikalu un nopirkām vajadzīgo? Manis rakstītais var būt patiess vai arī nepatiess, bet ja visi komentāros runā par dabūšanu, tad tas laiks bija nenormāls, kā kaut kāda perversija.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.04.19 15:46
3
0

atbildot uz ivs komentāru " ,ha ha,  dzīve  ussraā bija labāka,... "

apmēram, bet īstenībā bija milzīgs saraksts ar to, ko ir aizliegts publicēt. Reāli neviens nezināja kā patiesībā dzīvo un tikai tāpēc arī laimīgi. PSRS sabrukums tikai atklāja problēmas, kas eksistēja un turpinājās 90-tajos. Vairs nebija cenzūras, kas aizliedz to publicēt ziņās

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 14:58
3
0

atbildot uz Lestets komentāru " Man patīk, ka šajā rakstā ir tāda diskusija ... "

Te tu kļūdies - cilvēka dzīvi padara nožēlojamu nevis desu trūkums, bet gan mērķu neesamība, kas bija gan toreiz, an ir arī mūsdienās!

Anonīms
ivs 06.04.19 15:17
3
0

atbildot uz coldasice komentāru " nu nebija tā,tas deficīts tika mākslīgi radī... "

.rīgā jau arī bija pilnas noliktavas ar gumijas zābakiem un filčiem!!!???      Bet cilvēkiem nebija  preces kuras viņu ikdienas vajadzībām   pietrūka!!??     Kaut vai elementāra lieta, kā  tualetes papīrs.....???     Visi kas dzīvojuši  psrtsā, ļoti labi zina kur var izmantot  jaunāko drukāto avīzi...)    

Anonīms
Vitālijs 08.04.19 22:04  
4
1
Tik traki jau nu nebija, galdi uz jubilejām lūza no pārpilnības un pēc desām laida tepat kaimiņos pie igauņiem, tiem bija tā manta! Piepirka pilnu bagāžnieku ar desām un visu pārējo un lieta darīta! Un konfektes šokolādes arī veikalos bija un īstā maize arī, pie tam silta, tikko no ceptuves! Arī kefīra bija ne vainas!
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.04.19 15:56
3
0

atbildot uz JOHO komentāru " TIAKI NEVAJAG DIRST--DESA VEIKALOS BIJA... "

Nav iespējams apdirst šo pagātni, jo tā pati sevi pataisīja maksimāli sliktu un neciešamu.

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Veiksmes lāde
  DarknessRose 06.04.19 19:50
4
1

atbildot uz ivs komentāru " .tu esi dzīvojis, vai kaut mirkli izbaudījis&... "

Tagad arī zina, kā marinēt! Arī ievārījumu vārīšana nav aizmirsusies.

coldasice avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa FledermausisMedaļa Sensācija
  coldasice 06.04.19 01:30
3
0

atbildot uz Naete komentāru " Pilniigi piekriitu, un tos kuri bljauj ... "

katram laikam  ir savi plusi un  mīnusi...

leons kimmelis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas doma
  leons kimmelis 06.04.19 21:34
4
1

Lai varētu spriest par dzīvošanu padomju laikā,tad tanī laikā arī bija jādzīvo,visu pasniegt tikai ar negācijām ir galīgi garām. Taisnību neraksta ,jo bija daudz laba,par to klusē,to ka bija daudz slikta ,to var izlasīt cik uziet.

Anonīms
Uldis 06.04.19 08:21
3
0

atbildot uz Ostaps Benders komentāru " Par tām konservu bundžu piramīdām tiešām tā b... "

Atceros kā šodien, ka MINSKAS lielveikalā piena  produktu stendos piena pudeles un trīstūrīgās piena pakas bija stāvgrūdēm sakrāmēts, un konzervu nodaļa ar lielajām siļķu buņdžām bija sakrāmēts kā maz neliekās!  gaļas nodaļā lai dabūtu doktora desu un cīsiņus bija pat reizēms pāris stundas rindā jāsdtāv, lai dabūtu kārotos desas un cīsiņu izstrādājumus.....bija reizes , kad izstāvot rindu doktora desa jau bija beigusies..)

coldasice avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa FledermausisMedaļa Sensācija
  coldasice 06.04.19 15:20
3
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Tad jau tavi vecāki bija partijas funkcionāri... "

man bija tikai mamma,bet vecamtēvam bija šādi tādi gali,kā jau katram tā laika iedzīvotājam,ta kā ar veselību bija švaki,tad vecaistēvs uzskatīja,ka jaēd lielopa gāla un tāpat ,lai būtu gudrāks jāēd ikri,tad arī gribot negribo nācās to visu rīt.. vietējā gastronomā un gaļas nodaļā bija diezgan plāna izvēle,bet nebija tā,ka nebūtu ,ko ēst un nebūtu darba..

Anonīms
Anonīms 06.04.19 17:09
3
0

Patiešām muļķības.Neatceros nevienu reizi kad nebūtu bijis ko ēst,un veikalā desu arī varēja nopirkt.

KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 06.04.19 21:19
3
0

Igauņi domā, ka pie mums viss ir labāk... mēs atkal otrādāk... kam taisnība?

Anonīms
Anonīms 07.04.19 12:54
3
0

atbildot uz Zanzanīte komentāru " Ja kāds stāsta ka krievu laikos veikalos neva... "

Ko tu muldi!!Salami vispār bija tāds deficīts ko veikalos normāls ierindas cilvēciņš nekad savā dzīvē nebija redzējis veikala plauktā!!!   Pasaki tad kapēc cilvēki bariem brauca uz igauniju npēc doktora desām un cīsiņiem!!!  Desas visā PSRS maksaja vienādi, un teikt ka brauca uz igauniju pēc lētākas desas nesanāks!!!    Cilvēki bariem brauca uz igauniju pēc desām tapēc ka Latvijā  80-tajos no veikalu plauktiem pazuda normāla desa un ja doktora desu izmeta veikalu plauktos, tad  laidesu dabūtu bija sāstāv garās rindās un reizēms pat pēdējie to desu nemaz nedabūja!!!   gandrīz visas desas no Latvijas desu cehiem veda prom uz plašo PSRS.Igauņi to neļāva darīt, tapēc Iagunijā desu deficīts neeksistēja!!!!

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.04.19 15:33
3
0

atbildot uz anice komentāru " Ja godīgi, tad pirms 40 gadiem cilvēki bija l... "

Man ir lielisks materiāls par to, kā šī laime tika sasniegta. Seko līdzi maniem rakstiem, redzēsi

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 16.04.19 08:47
2
0

atbildot uz eiropa10 komentāru "Padomijas beigas no bērnības labi atminos un vi... "

AIzvēturiska domāšana!

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Veiksmes lāde
  DarknessRose 16.04.19 22:24
3
1

atbildot uz eiropa10 komentāru " Te kādam idiotam ir galvā mūžīgais neka... "

Nebija tādu slimību, jo par tādām nerakstīja avīzē! Tāpat kā "nenotika" dažādi nelaimes gadījumi un citas likstas. Tagad, kā kāds dabū briesmīgu slimību, mēs to uzzinām un pat varam ziedot tādam cilvēkam! Nemaz nerunāsim vēl par visādām retām veselības likstām, par kurām agrāk (vienalga, padomijā vai ārpus tās) ārsti vienkārši nezināja. Turklāt tagad nevajag pat avīzes pirkt, lai kaut ko uzzinātu - ieej jebkurā ziņu lapā vai ieslēdz televizoru. Nu nebija visiem pilni ledusskapji ar visu ko, zini, visi nestrādāja restorānos un veikalos. Tie, kam bija pilnie ledusskapji, tos pilnus piepildīja, pateicoties blatam (šī tradīcija joprojām dzīva, bet tā kā desu var nopirkt katrs, kuram ir nauda, tad šodien blata "preces" mēdz būt citas - piemēram, amati), īpašam statusam (piemēram, kara veterāni) vai elementārai zagšanai. 

Šodien daudzi tiešām ir necilvēcīgi, bet tādi elementi bija arī tajos laikos, tikai šodien informācija ir tik brīvi pieejama, ka ātri vien redzam, kur te nejauceņu pilns. Bet tu jau arī neesi cilvēcības paraugs - atnāc te, lai apsaukātu raksta autoru par idiotu. Pieklājīgi cilvēki spēj izteikt viedokli, neapvainojot citus. Cilvēcība šeit joprojām pastāv, pretējā gadījumā nebūtu, kas ziedo naudu, asinis un dažādas mantas tiem, kam to visu patiesi vajag! Pie tam, šodien nevajag censties pieglaimoties pārdevējai, lai dabūtu kaut ko no veikala. Vismaz tiem, kam nepatīk uzturēt mākslīgas draudzības, nav arī vajadzības to darīt.

Man tev ir jautājums - ja padomju sistēma tiešām radīja labi izglītotus un cilvēcīgus cilvēkus, tad kāpēc Latvijā ir problēmas? Vai arī jāprasa savādāk - kādi cilvēki veidoja un turpina veidot esošo politiku?

Vēl viens jautājums - ja padomju veselības sistēma bija tik laba, tad kāda velna pēc zīdainis varēja nomirt no slimnīcā saķertas infekcijas? Un ne jau viens rets gadījums. Tagad, kolīdz kāds bēbis nomirst, tā ir traģēdija pa visām ziņu lapām. Un šī jaukā zobārstniecība! Tiešām gribi iet pie īsta padomju zobārsta? 

Un tagad - mazs uzdevums. Atver, lūdzu, ss.com un cv.lv. Ja ar to vēl nepietiek, tad palasi ziņas - kuru profesiju pārstāvji mums trūkst? Kuras profesijas pārstāvji regulāri ir pārstrādājušies, tāpēc tiem jau ir grūti sniegt kvalitatīvu pakalpojumu? 

« 1  2  3  4  5 »