Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
komentāri [198]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
polis2 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Fraktālis
  polis2 20.04.19 15:00
8
1

Nu bišk pārspīlēts gan.Šokolāde un končas bija pietiekami! Un piens bija ĪSTS piens! Pietika.Ja netika izlietots termiņa laikā,pārlēja burkā un pēc dažām dienām bija gardumgards rūgušpiens! Kvalitāte ēdamajam tik tiešām BIJA laba - īsta garša! Iepējams,ka kādu brīdi bišk bija indīga,kad visur uz laukiem DDT kaisīja...  ,bet laikam jau apķērās un aizliedza...Resnu cilvēku bija daudz ,daudz mazāk un nejau no bada,bet pateicoties normālai pārtikai kādu mūslaiku pārpildītajos neatrast! Tā ka beigās sanāk - tagad veikalos tāpat,kā agrāk,nekā nav!       

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 06.04.19 13:52
7
0

atbildot uz anice komentāru " Atkal vaimanas un pārspīlējumi.  ... "

Nu re, man nebūs jāraksta par PSRS laiku pozītīvajām lietām, Tu gandrīz visu uzskaitīji!

Aizmirsi tikai to, ka toreiz cilvēks-cilvēkam bija draugs, brālis, biedrs, tagad - cilvēks-cilvēkam ir vilks un upuris apčakarēšanai!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.04.19 07:53
6
0

Labi atceros tos laikus. Ja toreiz pārdevējas no konservu bundžām veidoja visādas piramīdas, tad tagad pat pa vienam preču paraugam problemātiski izlikt. Un vispār veikalu vadītāji bija paši cienījamākie ļaudis. Ja ar kādu biji pazīstams, tad visu varēja dabūt.

Vigvams avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  Vigvams 06.04.19 10:59  
6
0

atbildot uz TTT komentāru " Mums laukos tikai tēja nebij deficīts. ... "

 

atbildot uz TTT komentāru " Mums laukos tikai tēja nebij deficīts. ... "

Sūdīgos laukos esi dzīvojis, taču tas ir vērojams pat mūsdienās par dažiem ciemiem liecina tikai ceļa zīme, bet citi ir sakopti, ar bruģētām ieliņām, skolu, veikliem un regulāru satiksmi ar tuvējo pilsētu. Tas laikam ir atkarīgs no ciema vadības un iedzīvotāju uzņēmības. 

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  197403 06.04.19 09:34
7
1

krietni pārspīlē tik traki nebija

TsarAlexander avatars
Medaļa Spoks
  TsarAlexander 06.04.19 23:53
6
0

atbildot uz DarknessRose komentāru " Par manu lasītprasmi vari nešaubīties. Tu pa... "

Skatos, ka visi jūs spējat tikai vienpusēji skatīties uz lietām. Vai nu viss slikts, vai viss labs. PSRS laikos bija perioditāte, dažādu apsvērumu dēļ, galvenokārt, karu ietekmē bija pārtikas trūkumi, bet pārējā laikā to dabūt nebija problēmas. Tajos laikos pārtika bija ekoloģiska un tā pati gaļa netika pumpēta ar antibiotikām, hormoniem un visiem pārējiem draņķiem. Tagad veikalos ir visa kā, bet paskaties uz cilvēkiem, uz dzīves kvalitāti. Vai tev viņā sobrīd šķiet labāka? Cilvēki ir vienā stresā, streso par naudu, streso par valsts birokrātiju, saistībā ar reklāmām un plašo informācijas apjomu streso par kaut kā neesamību - kaimiņam jaunāka mašīna, tev arī vajag, iznācis jaunais iphone, tev arī vajag utml. Dzīves kvalitāte, manuprāt, ir zemāka nekā tā bija Krievu laikos, jo laime un stress to vairāk nosaka kā kaut kādas desas vai margarīna esamība veikalā.

Anonīms
Maigonis 10.04.19 11:22
6
0

atbildot uz Cocodrillo komentāru " Te arī pilns ar troļļiem. "

Nē, te pilns ar mazgadīgajiem, kas par padomijas labumiem uzzin tikai no jutuba un krievu propogandas kanāliem.

eliizaaa avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  eliizaaa 06.04.19 18:16
5
0

Protams, nav tā, ka bija šo produktu pārpilnība, bet pastāvot garās rindās vairākumu tiešām varēja dabūt

anice avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  anice 21.04.19 08:27
5
0

atbildot uz KRIEVPLĒSIS komentāru "Ko tu te slavē krievu okupācijas laikus? Laikam... "

Tu labāk savu enerģiju un aklo naidu būtu tērējis lietderīgi, cīnoties pret korupciju valdībā, pret budžeta izzagšanu un pret "šofera dēlu" likšanu siltās vietiņās, nevis cīnījies pret manām atmiņām. Labums šodienas tautai no tādas tavas darbošanās būtu lielāks. Citādi tu ne ar ko neatšķiries no sevis nicinātās PSRS valdības - slavē esošo iekārtu, negribot redzēt tās trūkumus, bet gribi aizliegt tautai runāt labu par citām valstīm un citiem laikiem. PSRS laikā tieši tāpat nedrīkstēja teikt, ka Latvijas brīvvalsts laikā bija arī labas lietas. Atšķirības starp tevi un PSRS ideoloģiju nav nekādas.

Anonīms
Anonīms 09.04.19 14:09
5
0

atbildot uz Vitālijs komentāru " Tik traki jau nu nebija, galdi uz jubil... "

Viesībās klāt pārpilnības galdus bija sava veida izrādīšanās tam kā ikdienā ļoti pietrūka----radīt tādu kā ilūzijas un  laimes sajūtas .Ikdienā ne kā tada ko viresībās lika uz galdiem nebija, nu varbūt izņemot rasolu un kotletes!   Desas jau ikdienā bija jo visi Vidzemnieki vismaz reizi nedēlā brauca uz igauniju pēc desām, jo Latvijā izņemot zirga un maizes desu bez blata dabūt nevarēja! Kas gan netrūka tās bija olas,maize,piens un biezpiens un kefīrs un zivias varēja dabūt cik tik vēlies.Tagad tik dārgos lielos sarkanos jūras asarus PSRS laikā varēja katru dienu kaut pirkt par kapeikām kilogramā!!  Karpas bija katru dienu zivju veikalos svaigas no baseina,siļķes un skumbrijas un stavridas bija pilni veikali.Laši gan bija liels retums, bet dabūt svaigus un kūpinātus lašus no piejūras paziņām  nebija problēmas!!  

rasiks avatars
Medaļa CielaviņaMedaļa PingvīnsMedaļa Masons
  rasiks 06.04.19 10:24
4
0

Aizmirsi pierakstīt, ka mums nevienam nebija mobīlā telefona un par datoriem pat nesapņojām. Bērniem nebija citas izklaides kā bezmaksas sporta skolas, mūzikas skolas  visādi pulciņi un vasaras nometnes. Skolas brīvdienās pat praktiskos darbus bez samaksas bija obligāti jāstrādā. Tīrās šausmas, brīnos, ka esmu izdzīvojusi bez tualetes papīra. Uz pretīgajām melno un sarkano lašu ikru bļodām un lielajiem mencu, reņģu un siļķu kalniem, kas rēgojās centrāltirgū, pat tagad vairs negribētu skatīties. 

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 06.04.19 01:45  
4
0
Toties caur blatu varēja dabūt visu ko...
Anonīms
JOHO 06.04.19 15:58
4
0

atbildot uz anice komentāru " Atkal vaimanas un pārspīlējumi.  ... "

Šis ir patiesākais no rakstiem kādi vien bijuši par PSRS laikiem...oficiāliem"'autoriem""  ir dots vektors---nodirst padomju laikus ,slavējot šodienas ĢM pārtikas surogātus u.t.t

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 10.04.19 08:53
4
0

Padomijas beigas no bērnības labi atminos un viennozīmīgi varu teikt, ka šodien ir daudz labāk, jau 90tajos varēja just uzlabojumus. Badā gan nebijām un sevišķi arī pamatpreču trūkumu nejutu, bet par jebkādām ekstrām gan varēja tikai sapņot. Ikdiena šķita pelēcīga. Tam, kam bija žigulītis, uz tevi skatījās no augšas. Šodien arī mazturīgais var kādu ekstru atļauties, toreiz nekādu.

Valsts ekonomika noteikti nebija tā sliktākā totalitāro valstu griezumā, bet ar brīvo tirgu noteikti nav salīdzināma. Valsts pastāvēja uz papīra - daudz ko vienkārši pierakstīja kā izpildītu. Ražošanā galveno lomu spēlēja militāri rūpnieciskais komplekss - viss labākais aizgāja armijai, vēl liela daļa saržotā vienkārši nogūla noliktavās un aizmiršanu, ražoja ražošanas pēc, lai izpildītu normu, nevis ražoja to, ko vajadzēja. Valsts ekonomika pastāvēja uz "naftas dolāriem" nevis "vareno ražošanu". Un rezultātā sabruka.

Ja krievs būtu bijis spējīgs savu plašo valsti, kur ir visi iespējamie resursi, uzcelt tādu kā Ameriku vai Eiropu, man nebūtu nekas pret palikšanu tādā savienībā un simtu gadu mums nevajadzētu ne Eiropu, ne Ameriku.

Kam padomijā bija labāk kā šodien - lašarikiem! Sociālisms vispār "nerullē". Kam man jādalās ar tiem, kas nevar vai negrib darīt lietas?

Čeirāne avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa OligarhsMedaļa Admins iesaka
  Čeirāne 06.04.19 17:43
4
0
Padomju laikā visu ko varēja dabūt, bet tas aizņēma laiku. Mamma vēl tagad atceras stāvēšanu rindā pēc desas. Mums bija pazīstami jūrnieki, varējām tikt pie ārzemju drēbēm, kurpēm, u.c. Ģimene regulāri brauca uz Lietuvu iepirkties - gan saimniecības preces, gan pārtiku. Tādus saldumus kā Flamingo un Nomeda pirkām kastēm.    Labāk, protams, būtu bijis, ja visu varētu nopirkt bez skraidīšanas apkārt un pazīšanās.
Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 06.04.19 10:48
4
0

atbildot uz coldasice komentāru " nezinu par kuru laika posmu ir runa,bet... "

Tad jau tavi vecāki bija partijas funkcionāri ar pieeju specveikaliem. Parastajam cilvēkam pēc gaļas ļeckām bija jāizstāv vismaz divu stundu rinda, un no paša rīta, pēcpusdienā veikalā tikai smaka bija palikusi.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.04.19 18:53
4
0

atbildot uz Zanzanīte komentāru " Tu lasīt māki? Pēc sviesta neviens rindā nes... "

Oficiāli taču nebija nevienas rindas. Kā tad varēja stāvēt?

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  DarknessRose 06.04.19 19:43
5
1

atbildot uz anice komentāru "Ja godīgi, tad pirms 40 gadiem cilvēki bija lai... "

Bet kas pie tā ir vainīgs, ja viena daļa neprot priecāties par biti pienenē? Pēc kā var pateikt, ka tiešām pirms 40 gadiem cilvēki bija laimīgāki? Es joprojām varu priecāties gan par biti, gan par ziedu, gan par zvaigžņotām debesīm. Man prieku spēj sagādāt pastaiga miglainā vasaras rītā, kad zāle pilna rasas dimantu. Kas liedz priecāties šodien? Tikai lūdzu, nesakiet, ka valdība un naudas trūkums. Bite pienenē nemaksā necik un tās vēl nav izmirušas. Starp citu - par dzīvi sūdzās arī tur, kur mēs paraduši skatīties kā uz Leiputriju, kur piena upes plūst ķīseļa krastos. 

Anonīms
Normunds 08.04.19 11:45  
5
1
Esmu dzimis un audzis PSRS laikos. Mācības 2skolā un mācību grāmatas bija par velti. Medicīna par velti.Dienēju PSRS armijā, ko ne reizi neesmu nožēlojis. Brīžiem uznāk nostaļğija pēc padomju laikiem.Nebija jau nemaz tik slikti kā daudzi to tagad iztēlojas. Jā- bija kaut kādas preces,ko nevarēja dabūt, bet kāds bija prieks ja kaut ko tādu izdevās nopirkt! Rindas pēc desām parādijās tikai ap 1986 gadu un ilga līdz deviņdesmito gadu sākumam.Tad vairāk stāvējām rindā pēc šņabja.Tāpēc nevajag teikt,ka padomju laikā viss bija sūdīgi. Darbs bija visiem, pensionāri badā nemira ko nevarētu teikt par tagadējiem laikiem.Tai dzīvē bija savs śarms!
Anonīms
ivs 06.04.19 16:11
4
0

atbildot uz JOHO komentāru " nedirs ,kretīn!!  tev ar ķieģeli purnā..... "

......cik redzams, ka tu esi viens no  nekvalitatīvo prezervatīvu    sekām!!! būtu jau labāk, ja  tevi vecais būtu  izskalojis   pirms lietoja nākošā reizē  gumiju......

« 1  2  3  4  5 »