local-stats-pixel

Mākslīgās inteliģences katastrofa nebūs kā filmā "Terminator".Tas būs biedējošāk8

130 0

Runā, ka Silikona ielejā cilvēki pirms pieciem gadiem esot sākuši uztraukties par to, ka mākslīgā inteliģence izraisīs cilvēces izmiršanu. Tas nelikās nopietni, jo kura gan kompānija uzbūvētu robotus un "Skynet", kas iznīcina visu savā ceļā? (Kur tad būtu peļņa?).

Šī kļūdainā intepretācija daudziem mākslīgās inteliģences pētniekiem liekas neapmieronoša. Kā uzskata, piemēram, Neits Soaress, Mākslīgās Inteliģences Pētniecības institūta vadītājs, tad tas, kas mūs sagaida nākotnē, drīzāk līdzināsies "Sorcerer's Apprentice" ainai no multfilmas "Fantasia". Ne jau pēkšņi roboti izdomās būs nogalīnāt, bet gan mūsu instrukcijas nebūs pietiekami precīzas un mākslīgais intelekts tās izpildīs savādāk nekā iecerērs.

130 0 8 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 8

0/2000

ja maksliigajais intelekts vispar tiks radiits, nevis parodijas kas tagad, tiek sauktas par maksliigo intelektu, tad viss var buut, ari scenaarijs ka cilveki tiek iznicinaati... tas nav maaksliigais intelekts kam nav savas spriestspeejas...  vispirms vajag pastudeet terminu - intelekts un tad buus skaidrs... viss paareejais ir vnk suuda enciklopeedija vai kkas tabliidziigs, kam nekaada sakara nav ar intelektu... chatu boti kas generee atbildes uz jautajumiem, tos tak nesauc neviens par maksliigo intelektu emotion

3 0 atbildēt

Reāls AI vel kādu laiciņu nebūs, bet kļūdainas programmas - tās jau tagad reāli nogalina ..

Boing 737 MAX .. - skat mazliet virs 300 cilvjiem jau gatavi..  

Un tie noteikti nav vienīgie, programmēšanas kļudu upuri.. 

Bet ar AI - tam nav nekāda sakara, jo visas darbības ir programmējis cilvēks - mašīnas nekļūdās vispār, ja vien nav salūzušas.   

2 0 atbildēt

Visdrīzāk draud lēna izmiršana. AI arvien vairāk ienāk dažādās jomās un izspiedīs cilvēku. Palielinoties cilvēku skaitam, samazināsies darba vietu skaits un līdz ar to arī cilvēku rocība. Līdz ar to cilvēki mirs no slimībām un bada. Tas radīs arī sabiedrībā spriedzi un noteikti ka būs iekšēji konflikti, kas arī veicinās mirstību.

2 1 atbildēt

Viss, kas bremzē cilvēka populācijas izplatīšanos - ir dabai draudzīgs!

1 0 atbildēt
The 100 ļoti labi parāda AI scenāriju
0 0 atbildēt
Man liekas filmā ,, I, robot” 🤖 arī labi parādīja iespējamo scenāriju sakarā at nākotnes tehnoloģijām.
0 0 atbildēt

Cilvēki paliks mazāk un tas nav slikti. Japānā jau tas notiek.

Mākslīgais intelekts? Nedomāju gan.

0 0 atbildēt