21

 154  0

Lai būt skaidrāks, kas ir 'stalkeris', iesākumā uzrakstīšu nedaudz par stalkeriem, savas domas, vai arī domā tā, vai arī tev ir savs viedoklis, protams atstāj komentārā zem šī raksta. Uz kuru gan es nesolu atbildēt, bet svarīgākais ir saprast vai arī citiem ir līdzīgs viedoklis.

Stalkeris - ir kāds, kurš ar savu klātbūtni tevi novērš no lietām, kuras centies paveikt neviena netraucēts. Bieži vien stalkeri tiek asociēti ar uzmācīgām personām, kuras līdzīgi kā spiegi jaucas lietās, kuras uz viņiem neatiecas, taču pacentīšos izdalīt vairākus stalkera veidus.

Stalkeru veidi:
o uzbāzīgie - kuri uzrodas tikai un tieši tad, kad gūsti kaut kāda veida panākumus un grib, lai tu viņus asociē ar saviem panākumiem
o klačeri - kuriem interesē viss par tevi, lai varētu nodrošināt apkārtējos ar pēdējām tenkām
o klusie - kuri līdzīgi kā rēgi tev seko un izliekas, ka viņu klātbūtne ir parasta sakritība

Iespējamie cēloņi stalkeru esamībai vai kas stalkeriem liek par tādiem kļūt:
Tas ir vien mans pieņēmums, tāpēc savas versijas par stalkerības iemesliem variet atstāt komentāros. Manuprāt stalkeri rodas kādam pārskatoties reklāmas un sagribot kādu lietu, kuru vecumam viņi nav atbilstoši vai kaut ko tādu, ko viņi nevar atļauties - jaunu auto, dzīvokli, ceļojumu uz siltajām zemēm utt. Vai stalkerim tava klātbūtne ļauj just to, ka viņš spēj kaut ko panākt, kas viņam, iespējams maldīgi, liek domāt, ka kaut kāda veida tevis iesaistīšana viņa dzīvē, ļauj viņam virzīties uz nesasniedzamo.

Stalkeru menedžēšana
Ja tev rodas aizdomas par to, ka kāds tev pievērš vairāk uzmanības nekā peināktos un viņa nodomi nav no tiem tīrākajiem, tad atliek vien viņa uzmanību novirzīt pareizajā virzienā. Vai iegūt kādu kārotu produktu vai sagaidīt vecumu, kad vari pats noteikt dažādus savas dzīves apstākļus ir krietni vien veiglāk, ja nenovērs uzmanību uz blakus lietām, bet koncentrējies uz apstākļiem, kuri tev ļauj sasniegt iecerēto.

Etaps pirmais
Uzsākt sarunu ar stalkeru un noskaidrot, kas ir viņa iekārotākā prece vai iecere, lai gan pie šīs lietas noskaidrošanas jābūt ir uzmanīgiem, jo nereti stalkera domas var būt visai aptumšotas un viņš satraukumā vai ātrumā var pateikt kaut ko prātam neaptveraumu, kas parasti ir tāpēc, ka mūsdienās visiem ir pieietama visneiedojamākā informācija, ar visneiedomajākām vizualizācijām. Tāpēc jābūt ir gatavam stalkerim norādīt, ka viņš savā iztēlē var jaukt tevi ar kādu, ko redzējis kādā šokējošā attēlā vai videomateriālā. Svarīgākais ir neapmulst un likt stalkerim saprast, ka esi pret šokējoša materiālu izplatīšanu sabiedrībā. Ar klusajiem stalkeriem var būt nedaudz sarežģītāk, jo viņi nelaprāt atklājas, ka ir ieinteresēti jebkādās tavās aktivitātēs, tāpēc vajag izvēlēties mirkli, kad klusais stalkeris ir aizdomājies vai novērsies no sekošanas tev, kad vari nedaudz vairāk noskaidrot, kas aizņem klusā stalkera domas.

Etaps otrais
Kad esi izdibinājis, kas īsti nodarbina tava stalkera domas, tad ir pienācis laiks viņam palīdzēt saprast, ka viņam būtu jākoncentrējas uz savu mērķu sasniegšanu, nevis savas uzmanības novēršanu uz tavu izsekošanu. Katram ir kāda nākotnes iecere, kura ir saistīta ar dzīves kvalitātes uzlabošanos, iegūšanu stāvokli sabiedrībā vai kādas lietas paveikšanu, ko neviens cits līdz šim nav spējis panākt. Ja stalkera domas mēdz aptumšoties un viņš nespēj skaidri saskatīt kaut kāda pārdzīvojuma atrisinājumu redzētā pēc, tad labākais ir iztēloties, ka tevi arī interesē kāda vispāratzīta lieta, kura stalkerim šķiet pieņemama, tāpēc spēj stalkeru pārliecināt, ka jums ir kopīgi mērķi uz ko tiekties nākotnē.

Etaps trešais
Parasti ar šo etapu ir pietiekami un lielākā daļa stalkeru atzīst savas spējas uz mērķi virzīties straujāk un labāk par tevi, tāpēc vari ļaut stalkerim noticēt, ka zaudē savas spējas būt tik labs kā viņš, lai panāktu kaut ko slinkuma pēc vai kāda regulāra pienākuma pēc. Respektīvi jāsāk apbrīnot stalkera spēja, kaut ko zināt labāk par tevi vai kaut ko izdarīt ātrāk, kas protams stalkerim liks vairāk un vairāk uzmanības veltīt nākotnes mērķu sasniegšanai kā tevis izsekošanai vai aprunāšanai.

Etaps pēdējais
Šis etaps vien ir piemērojams, ja kāds stalkeris ir īpaši neatlaidīgs un ir spējīgs iesaistīt arī citus pasākumos, kuri saistas ar tavas privātās dzīves izsekošanu. Tādā gadījumā labākais ir atrast kādu, tā saucamo, ķēdes mārketinga projektu, kurā iesaistīt stalkeri ar visiem viņa aktīvistiem. Pakāpeniski stalkeris vairāk laika sāks veltīt ķēdes mārketinga aktivitātēs un viņam aizvien mazāk laika paliks tevis izsekošanai.

Vispār dažādu reklāmu veidošanā tiek izmantotas tehnoloģijas, kuras izmanto cilvēka instinktus, tāpēc nereti kādam pārprotot reklāmā pausto var rasties nepareiza sapratne par realitāti. Lai kā arī nebūtu lielās kompānijas ļoti augstu vērtē dažādas aktivitātes, kuras ir saistītas ar viņu produktu virzīšanu tirgū, mājaslapu apmeklējumu, labu atsauksmju rakstīšanu par pakalpojumiem, produktiem vai piedāvājumiem. Nereti tādi, kuri ir sajūsmā par kādas kompānijas produktiem vai darbību arī tiek materiāli atbalstīti no pašas kompānijas vai kompānija ar sava peidāvājuma labākajiem izmantotājiem, nereti vienojas par atbalstu, kas var būt līdzīgi kā ienākumi strādājošajiem kādu algotu darbu. Ja kādam jo īpaši labi padodas stalkeru menedžēšana, tad tādas spējas var uzskatīt par kādas kompānijas publiskā tēla spodrināšanu un popularitātes nodrošināšanu, kas kompānijas zīmolu padara atpazīstamāku tirgū. Tāpēc labs stalkeru menedžētājs arī var vienoties ar kādu kompāniju par savas kompānijas apakšstruktūras izveidi, kura kompānijai ļauj gūt stabilus un paredzamus ienākumus, no kuriem stalkeru menedžētājs var izveidot pats savu uzņēmumu.

lasi, vērtē, komentē

Komentāri 21

0/2000

Vislabāk stalkot var feisbukā, jo nav statistikas

 4  0 atbildēt

Viss ļoti vienkārši - neliec vairāk bildes, postus, tvītus un visu pārējo lai kā to sauc un nevienam stalkerim nebūsi vairāk vajadzīgs. Bet ja nevar atturēties no katras ēdienreizes un tualetes apmeklējuma publicēšanas, tad nav ko sūdzēties. 

 4  0 atbildēt

Autoram, skatos, ļoti maza pieredze ar stalkeriem   

 3  0 atbildēt

Tagad zināšu.   

  

 2  0 atbildēt

Būsim zināt, man gan stalkers vairāk asociējās ar zinātnisko fantastiku - pavadonis dažādās anomālās zonās..+

 2  0 atbildēt

  

 2  1 atbildēt
Te derētu tl;dr opciju
 0  0 atbildēt