Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
154

Lai būt skaidrāks, kas ir 'stalkeris', iesākumā uzrakstīšu nedaudz par stalkeriem, savas domas, vai arī domā tā, vai arī tev ir savs viedoklis, protams atstāj komentārā zem šī raksta. Uz kuru gan es nesolu atbildēt, bet svarīgākais ir saprast vai arī citiem ir līdzīgs viedoklis.

Stalkeris - ir kāds, kurš ar savu klātbūtni tevi novērš no lietām, kuras centies paveikt neviena netraucēts. Bieži vien stalkeri tiek asociēti ar uzmācīgām personām, kuras līdzīgi kā spiegi jaucas lietās, kuras uz viņiem neatiecas, taču pacentīšos izdalīt vairākus stalkera veidus.

Stalkeru veidi:
o uzbāzīgie - kuri uzrodas tikai un tieši tad, kad gūsti kaut kāda veida panākumus un grib, lai tu viņus asociē ar saviem panākumiem
o klačeri - kuriem interesē viss par tevi, lai varētu nodrošināt apkārtējos ar pēdējām tenkām
o klusie - kuri līdzīgi kā rēgi tev seko un izliekas, ka viņu klātbūtne ir parasta sakritība

Iespējamie cēloņi stalkeru esamībai vai kas stalkeriem liek par tādiem kļūt:
Tas ir vien mans pieņēmums, tāpēc savas versijas par stalkerības iemesliem variet atstāt komentāros. Manuprāt stalkeri rodas kādam pārskatoties reklāmas un sagribot kādu lietu, kuru vecumam viņi nav atbilstoši vai kaut ko tādu, ko viņi nevar atļauties - jaunu auto, dzīvokli, ceļojumu uz siltajām zemēm utt. Vai stalkerim tava klātbūtne ļauj just to, ka viņš spēj kaut ko panākt, kas viņam, iespējams maldīgi, liek domāt, ka kaut kāda veida tevis iesaistīšana viņa dzīvē, ļauj viņam virzīties uz nesasniedzamo.

Stalkeru menedžēšana
Ja tev rodas aizdomas par to, ka kāds tev pievērš vairāk uzmanības nekā peināktos un viņa nodomi nav no tiem tīrākajiem, tad atliek vien viņa uzmanību novirzīt pareizajā virzienā. Vai iegūt kādu kārotu produktu vai sagaidīt vecumu, kad vari pats noteikt dažādus savas dzīves apstākļus ir krietni vien veiglāk, ja nenovērs uzmanību uz blakus lietām, bet koncentrējies uz apstākļiem, kuri tev ļauj sasniegt iecerēto.

Etaps pirmais
Uzsākt sarunu ar stalkeru un noskaidrot, kas ir viņa iekārotākā prece vai iecere, lai gan pie šīs lietas noskaidrošanas jābūt ir uzmanīgiem, jo nereti stalkera domas var būt visai aptumšotas un viņš satraukumā vai ātrumā var pateikt kaut ko prātam neaptveraumu, kas parasti ir tāpēc, ka mūsdienās visiem ir pieietama visneiedojamākā informācija, ar visneiedomajākām vizualizācijām. Tāpēc jābūt ir gatavam stalkerim norādīt, ka viņš savā iztēlē var jaukt tevi ar kādu, ko redzējis kādā šokējošā attēlā vai videomateriālā. Svarīgākais ir neapmulst un likt stalkerim saprast, ka esi pret šokējoša materiālu izplatīšanu sabiedrībā. Ar klusajiem stalkeriem var būt nedaudz sarežģītāk, jo viņi nelaprāt atklājas, ka ir ieinteresēti jebkādās tavās aktivitātēs, tāpēc vajag izvēlēties mirkli, kad klusais stalkeris ir aizdomājies vai novērsies no sekošanas tev, kad vari nedaudz vairāk noskaidrot, kas aizņem klusā stalkera domas.

Etaps otrais
Kad esi izdibinājis, kas īsti nodarbina tava stalkera domas, tad ir pienācis laiks viņam palīdzēt saprast, ka viņam būtu jākoncentrējas uz savu mērķu sasniegšanu, nevis savas uzmanības novēršanu uz tavu izsekošanu. Katram ir kāda nākotnes iecere, kura ir saistīta ar dzīves kvalitātes uzlabošanos, iegūšanu stāvokli sabiedrībā vai kādas lietas paveikšanu, ko neviens cits līdz šim nav spējis panākt. Ja stalkera domas mēdz aptumšoties un viņš nespēj skaidri saskatīt kaut kāda pārdzīvojuma atrisinājumu redzētā pēc, tad labākais ir iztēloties, ka tevi arī interesē kāda vispāratzīta lieta, kura stalkerim šķiet pieņemama, tāpēc spēj stalkeru pārliecināt, ka jums ir kopīgi mērķi uz ko tiekties nākotnē.

Etaps trešais
Parasti ar šo etapu ir pietiekami un lielākā daļa stalkeru atzīst savas spējas uz mērķi virzīties straujāk un labāk par tevi, tāpēc vari ļaut stalkerim noticēt, ka zaudē savas spējas būt tik labs kā viņš, lai panāktu kaut ko slinkuma pēc vai kāda regulāra pienākuma pēc. Respektīvi jāsāk apbrīnot stalkera spēja, kaut ko zināt labāk par tevi vai kaut ko izdarīt ātrāk, kas protams stalkerim liks vairāk un vairāk uzmanības veltīt nākotnes mērķu sasniegšanai kā tevis izsekošanai vai aprunāšanai.

Etaps pēdējais
Šis etaps vien ir piemērojams, ja kāds stalkeris ir īpaši neatlaidīgs un ir spējīgs iesaistīt arī citus pasākumos, kuri saistas ar tavas privātās dzīves izsekošanu. Tādā gadījumā labākais ir atrast kādu, tā saucamo, ķēdes mārketinga projektu, kurā iesaistīt stalkeri ar visiem viņa aktīvistiem. Pakāpeniski stalkeris vairāk laika sāks veltīt ķēdes mārketinga aktivitātēs un viņam aizvien mazāk laika paliks tevis izsekošanai.

Vispār dažādu reklāmu veidošanā tiek izmantotas tehnoloģijas, kuras izmanto cilvēka instinktus, tāpēc nereti kādam pārprotot reklāmā pausto var rasties nepareiza sapratne par realitāti. Lai kā arī nebūtu lielās kompānijas ļoti augstu vērtē dažādas aktivitātes, kuras ir saistītas ar viņu produktu virzīšanu tirgū, mājaslapu apmeklējumu, labu atsauksmju rakstīšanu par pakalpojumiem, produktiem vai piedāvājumiem. Nereti tādi, kuri ir sajūsmā par kādas kompānijas produktiem vai darbību arī tiek materiāli atbalstīti no pašas kompānijas vai kompānija ar sava peidāvājuma labākajiem izmantotājiem, nereti vienojas par atbalstu, kas var būt līdzīgi kā ienākumi strādājošajiem kādu algotu darbu. Ja kādam jo īpaši labi padodas stalkeru menedžēšana, tad tādas spējas var uzskatīt par kādas kompānijas publiskā tēla spodrināšanu un popularitātes nodrošināšanu, kas kompānijas zīmolu padara atpazīstamāku tirgū. Tāpēc labs stalkeru menedžētājs arī var vienoties ar kādu kompāniju par savas kompānijas apakšstruktūras izveidi, kura kompānijai ļauj gūt stabilus un paredzamus ienākumus, no kuriem stalkeru menedžētājs var izveidot pats savu uzņēmumu.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Stalkeru menedžēšana
1.
Autora bilde
 Autors: Strāvonis Stalkeru menedžēšana
2.
Autora bilde
0
154
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [21]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Missgirl avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa Testu veidotājsMedaļa Spoks
  Missgirl 17.06.18 16:20
4
0

Viss ļoti vienkārši - neliec vairāk bildes, postus, tvītus un visu pārējo lai kā to sauc un nevienam stalkerim nebūsi vairāk vajadzīgs. Bet ja nevar atturēties no katras ēdienreizes un tualetes apmeklējuma publicēšanas, tad nav ko sūdzēties. 

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 19.04.17 21:01
4
0

Vislabāk stalkot var feisbukā, jo nav statistikas

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.04.17 22:07
3
0

Autoram, skatos, ļoti maza pieredze ar stalkeriem   

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 19.04.17 21:12
3
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Jes, profilu jau redzēt var, bet to, kas iekš... " nezinu, neesmu mēģinājis, šad tad, vien esmu pameklējis kādas popularitātes bildes viņa attēlu galerijā

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 19.04.17 21:06
2
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " tad vienīgais jāstādas priekšā, bez tam, man ... " Profila aktivitāti tikai, bildīti tāpat var redzēt.   

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 19.04.17 21:13
2
0

atbildot uz exkluzīvais komentāru " Profila aktivitāti tikai, bildīti tāpat var r... " vajag galerijās savietot vien melnas bildes

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 19.04.17 21:21
2
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " vajag galerijās savietot vien melnas bildes ... "   

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 19.04.17 21:24
2
0

atbildot uz exkluzīvais komentāru "    "

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Drakonvīrs 27.11.17 16:28  
2
0

Būsim zināt, man gan stalkers vairāk asociējās ar zinātnisko fantastiku - pavadonis dažādās anomālās zonās..+

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 19.04.17 21:05
2
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " tad vienīgais jāstādas priekšā, bez tam, man ... " Jes, profilu jau redzēt var, bet to, kas iekšā un draugos nea! tas ir tīri jauki! 

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 19.04.17 21:03
2
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Vislabāk stalkot var feisbukā, jo nav s... " tad vienīgais jāstādas priekšā, bez tam, man šķiet, feisbukā var uzstatīt iestatījumus, ka tevi var tikai redzēt tavi draugi un draugu draugi

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 19.04.17 20:56
2
0

atbildot uz exkluzīvais komentāru " Tagad zināšu.      ... "

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 19.04.17 20:21
2
0

Tagad zināšu.   

  

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 25.11.17 17:58
1
0

atbildot uz SAMSS komentāru "    "

SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa Pavasara laiksMedaļa Vecīša cepure
  SAMSS 25.11.17 17:57
2
1

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 16.09.19 17:34
0
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Būsim zināt, man gan stalkers vairāk as... "

Vārds stalkeris ir mākslīgi radīts, un nozīmē cilvēks kas iekļūst aizliegtā zonā..  Vārdu radijā krievu rakstnieki brāļi Strugacki ..  darbā "Pikniks ceļa malā" .. 1972 gadā, tā kā darbs ir izdots ļoti daudzās valstīs - esot versija ka tas ir visvairāk tulkotais krievu rakstnieku darbs.. 

Tā kā vārdam ir pavisam cita nozīme..  vismaz Latviešu valodā, un vel daudzās pasaules valodās.. 

P.S. Angļu valodā šim vārdam ir arī cita nozīme - sekotājs.. - atvasinājums no vārds stalking (izsekot).. 

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Drakonvīrs 16.09.19 21:36  
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru "Būsim zināt, man gan stalkers vairāk asociējās ... "

 

Savā laikā Brāļi Strugacki bija manu mīļāko autoru skaitā, biju savācis gandrīz visus viņu izdotos darbus! Diemžēl vairākkārtīgas pārvākšanās dēļ kolekcija nav saglabājusies.. Arī mūsdienu Krievijas fantasti raksta par līdzīgiem personāžiem..

 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 16.09.19 22:02
0
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru "Savā laikā Brāļi Strugacki bija manu mīļāko aut... "

Jā krieviem ir daudz izcilu fantastikas autoru, arī mūsdienās.. - tajā ziņā tur trādīcijas ir stipras..  - kautgan Latviski praktiski vairs neko netulko, esmu iemanījies lasīt krieviski, orģinālvaloda tomēr ir krietni labāka par tulkojumu, pie tam tur tulko arī citu valstu autorus.. 

-Tā patī "Nerūsējošā tērauda žurka" - latviski iznāca 300 lapušu grāmatele, no vairākiem 800 lappušu sējumiem.. 

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Drakonvīrs 16.09.19 23:48  
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru "Jā krieviem ir daudz izcilu fantastikas autoru,... "

 

Ja tu pieminējis Harija Harrisona Tērauda žurku, tad krieviski esmu lasījis vairāk kā 10 romānus, precīzu skaitu neatceros.. Savukārt no Krievijas autoriem varu ieteikt nu jau pagājušajo gad aizsaulē aizgājušo Vasīliju Zvjagincevu kurš visu mūžu rakstīja vienu romānu vairāk kā 20 turpinājumos un tā arī to nepabeidza.. pirmais romāns "Odisejs atstāj Itāku" iesākts 1988 gadā.. Papīra formā var mēģināt meklēt Polarisa grāmatnīcās, bet ir arī pieejams elektroniski.. man pašam ir 20 grāmatas, trūkst tikai divas.. tik tiešām iesaku..

Banančiks00 avatars
Medaļa DeputātsMedaļa KomiķisMedaļa Profesionālis
  Banančiks00 17.09.19 12:41  
0
0
Te derētu tl;dr opciju