Vakar sēdēju mājās, arā bija slikts laiks, internets bremzēja,pa māju bērni staigāja garlaikojoties. Atcerējos, ka man virtuvē kaut kur bija noglabātas padomju laiku ražojuma cukurgailīšu formītes. Sameklējām tās, atmazgājām, un process varēja sākties.
Taisām mājās cukurgailīšus.29
Sagatavojam visu nepieciešamo vārīšanas procesam, es domāju, ka katram mājās ir lielākā daļa no boldē redzamā inventāra (izņemot pašas formītes. Ja dikti grib tad, formītes var iegādāties Rīgā tirgū Latgalīte"utene" tur ir jāiet un jāprasa, jo tajā bardakā ieraudzīt vajadzīgu gandrīz nav iespējams. Maksā formīte no 5 līdz 10Ls. Cena var svārstīties no jūsu mācēšanas kaulēties.). Uz galda atrodas: 1. viena parasta ēdam karote; 2. karote ar garu kātu lai varētu ētāk maisīt karsto cukuru neaodedzinot pirkstus; 3. dziļš katliņš; 3. gaļas dēlītis (uz kura likt karstās formītes); 4. veca avīze (lai uzsūktu izlijušo eļļu); 5. cukurs; 6. augu eļļa (vajadzīga lai iesmērētu formītes un šķīvi kur tiks liets cukurs, ja neiesmērēs, tad viss cukurs pielips pie formītēm un šķīvaja kuru dabūt nost ir nereāli); 7. otiņa vai zobubirste ar kuru smērēt eļļu pa šķīvi; 8. grila kociņi gailīšu kātiņiem; 9. knaibles vai šķēres ar ko sakniebt grila kociņus; 10. galds (uz kura notiek viss process :-)). 11. gandrīz aizmirsu, bļodiņa (nav bildē) kur ieliet eļļu ērtākam procesam; 12. Nazis (formīšu atvēršanai)
Varbūt mājās kādam mētājās kādā šķūnītī šādas formītes, jo padomju laikos tās bija diezgan populāras. Maksāja 3 rubļus. Ja formītes nav, tad īpaši nav ko pārdzīvot, jo izvārīto cukuru var iezliet šķīvī (neaizmirstam šķīvi sasmērēt ar eļļu, jo savādāk cukurs pielips pie šķīvja un dabūt to nost vairs nav reāli) un pēc izliešanas to var graizīt un spaidīt un veidot dažādas formas, kādas tik sirds kāro. Var arī izmantot spieššanai metāla piparkūku formas.
Sagatavojam grila kociņus, man parasti no viena iesmiņa sanāk trīs kātiņi.
Tā izskatās pēc sakniebšanas.
Ielejam augu eļļu bļodiņā. (Augu eļļa var būt jebkāda).
Gaļas dēlītis ar nazi un avīzes eļļas uzsūkšanai savādāk eļļa izsmērējas pa visu galdu.
Atveram formītes.
Iziežam tās ar eļļu.
Sasmērējam arī šķīvi, cukura masas pārpalikuma izliešanai.
Gatavojamies pašu gailīšu vārīšnas procesam