7

 27  1

Līdz šim vēl nevienam nav izdevies iedzīt kvantu četrstūrī. Taču neskatoties uz to ir daudzi, kuri šo uzdevumu uzskata par pietiekami nopietnu un ir apņēmušies kvantu iedzīt kādā no četrstūra stūriem. Kritiķi gan apgalvo, ka tas neesot iespējams, jo iedzenot kvantu kādā no stūriem, nebūšot iespējams noteikt, kurā no stūriem kvants atrodas. Pats dīvainākais ir tas, ka kvantu līdz šim vēl nevienam nav sanācis atrast un to ieraudzīt, jo kvanta īpašības nosaka to, ka kvants nevar būt izteikts matērijā, tāpēc nevienam neesot iespēja aprakstīt tā izskatu. Kvantu pētnieki pat rīkojot konkursus, kurā konkursa dalībnieki varot piedāvāt savas kvantu ilustrācijas, kuru patiesumu nevienam nesanākšot pierādīt. Kvanta izskats esot pats svarīgākais, lai tie kuri apņēmušies kvantu iedzīt četrastūra stūrī varētu to atrast. Bet vēl sarežģītāks uzdevums esot noskaidrot to, cik kvantu var būt iespējams savietot vienā četrstūrī, jo kvantam neesot nedz tilpuma, nez laukuma, lai to varētu salīdzināt, jebkādā veidā, ar kādu zināmu ģeometrisku figūru.

Kas raksturo kvantu:
+ kvants ir ar matēriju neizsakāma enerģētiska vērtība
+ kvantam nevar piedēvēt formu
+ kvanta atrašanās vieta nav nosakāma nedz laikā, nedz telpā

Ir tādi kuri apgalvo, ka kvanti esot burvju izdomājumi, lai varētu runāt par lietām, kuras nav iespējams pierādīt. Taču līdz šim nevienam nav sanācis noformulēt, kāpēc ar kvantiem saistītās parādības ir tik mīklainas un kāpēc nevienam nesanākšot iztēloties kvanta iespējamo izskatu.

lasi, vērtē, komentē

Komentāri 7

0/2000

  

 2  0 atbildēt

Kvantu, vai fotonu nevar nekur "iezīt", jo kvants pats par sevi ir enerģijas porcija, un miera stāvoklī kvants vienkārši neeksistē, tas eksistē tikai kustībā

 2  0 atbildēt

Vai nebūtu labāk kvantu iedzīt kubā, nevis četrstūrī? Kā nekā kubā vieglāk noteikt tilpumu.

Pieņemsim ka kubā tiek ievietota gaisma, jo gaisma ir kvantu daļiņa. Atkarībā no padotā enerģijas daudzuma gaisma kļūst vai nu spilgtāka, vai nu blāvāka. 

Tas nozīmē, ka kuba iekšpusē būs vai nu ļoti gaišs, vai nu tumšs. 

Ja tiek padots viens enerģijas daudzums kubā, tad gaisma spīdēs noteiktā spilgtumā. Taču ja kubu palielinātu, vai gaisma paliks blāvāka? Jo palielinot kuba izmērus, gaismas blīvums varētu samazināties un gaisma paliktu blāvāka???

  

 0  0 atbildēt