Ko gan var ieraudzīt debesīs? Ne vienmēr tas ir saprotams vai arī viegli izskaidrojams. Pasaule apkārt mums ir dīvaina un nav iespējams visu izskaidrot. Zinātne spēj darīt daudz, bet citreiz tā rada vien vairāk jautājumu. Taču ne vienmēr to, ko mēs redzam, būs iespējams izskaidrot.
8 mistiskas gaismas debesīs8
ASV flotes rakešu tests
Informācijas trūkums par geismu debesīs, ko varēja redzēt Kalifornijā, Nevadā un Arizonā, lika izteikt cilvekiem dažādākos pieņēmumus sociālajos tīklos kopā ar nopublicētājām bildēm un video. Daudzi domāja, varbūt arī cerēja, ka tas bija pierādījums NLO. Taču ne šoreiz. Tas bija tikai ASV flotes raķešu tests. Tādi testi tiek veikti bieži, bet informācija par tiem pirms to sākuma ir slepena.
Kauja virs Losandželosas
Daudzi to joprojām uzskata par NLO fenomenu. Jāņem vērā, ka 79 dienas pirms notikuma, japāņi bija uzbrukuši Perlharborai un daudzi uzskatīja, ka Rietumu krasts ir nākošais. 1942. g. naktī uz 25. februāri atskanēja gaisa sirēnas, kas liecināja par lidmašīnu uzlidojumu. Tika izšauts vairāk ka 1400 lādīnu, bet 8 cilvēki mira, 5 no krītošajām lādiņuatlūzam, bet 3 no sirdstirekas. Bet kas notika? Vai ticēsiet, ka tie bija tikai gaisa baloni? Pietāda secinājuma 1983. g. nonāca Gaisa spēku vēsturnieki. Gaisa balonus izmantoja kā aizsardzību pret lidamšīnām toreiz.
Saules brīnums
1917. g. maijā trīs bērni Portugālē apgalvoja, ka ir satikuši Jaunavu Mariju. Vecākajai Lusijai viņa pateica, ka parādīsies katra mēneša 13. dienā nākamos sešus mēnešus. Ziņas par to ātri izplatījās un pēdējā reizē, 13. oktobrī, Jaunava Marija esot paveikusi Saules brīnumu. Daudziem likās, ka saules dejoja, zigzagveidīgi pārvietojās vai spīdēja neparastās gaismās. Iespējams, ka tā bija mērena masu histērija, bet tas ko cilvēki redzēja nekas vairāk par sauleszaķīšiem.
Ledus kristāli
Šis notika ne tik sen un šeit pat Latvijā. Siguldas debesīs 2008. g. decembrī varēja redzēt mistikus gaismas pilārus, kas gan nebūtu pierādījums citplanētiešiem bet gan vienkārši aukstā laikā ledus kristālu radīta ilūzija. Tomēr, kāpēc no tiem gaisma atspīd tieši šādā veidā, nav gluži skaidrs. Tā ka, ja redzat, droši fotografējiet.
Gaisa ugunis
Daudzus cilvēkus izbrīnīja krāsainās gaismas debesīs virs San Jusidro, netālu no ASV-Meksikas robežas. Gaismas bija zilas, zaļas un sarkanas, tās mainīja izkārtojumu un pārvietojās. Kā apgalvo NLO pētnieki tad šis varētu būt bijis vienkārši atspīdums. Proti, debesīs izveidojas sava veida lēca, kura atspoguļo gaismas virs zemes.
Varavīksnes mākoņi
Varavīksnes krāsās spīdoši mākoņi tika pamanīti virs Kostarikas debesīm 2015. g. septembrī, atstājot daudzus cilvēkus neizpratnē. Tādus redzēja virs San Hose, Parrita, Pavas, Eskazu un Hatillo. Daudzi fotogrāfēja šos mākoņus, uzskatot par apokalipses priekšvēstnešiem. Eksperti gan apgalvo, ka tas ir rets laikapstākļu fenonems, kad augšējā atmosfērā veidojas ledus kristāli, kas šādi atstaro gaismu.
Hesdalenas gaismas
Šīs gaismas regulāri parādās Hesdalenas ielejā, Norvēģijā un nevar tikt izskaidrotas kā optiskā ilūzija. Gaismām ir dažādas formas un dažkārt tās sadalās vairākās gaismas bumbās. Ir vairākas teroijas, tai skaitā arī Koulumba kristāli. Tie veidojas no plazmas, ko rada gaisa jonizācija. Zinātnieki ir atklājuši, ka šajā ielejā ir paaugstināta radiācija klintīs. Tas tad arī var radīt šādas gaismas.
Taurīdu meteorītu lietus
2015. g. novembrī cilvēkus virs Saskačevanas, Kanādā, pārsteidza spožas gaismas un sprādzienu skaņas. Tā bija Taurīdu meteorītu plūsma, kas tajā gadā bija krietni aktīvāka. Katru gadu var redzēt vairākas meteorītu plūsmas, bet lielākoties tie sadeg atmosfērā. Ja gadās dzirdēt spradziena skaņas, tad meteorīti ir nokrituši uz zemes.