Man liekas, ka mēs nedzīvojam nākotnē, bet gan kaut kādā pagātnes izsapņotā sapnī. Kā gan savādāk izskaidrot to, ka mūsdienu lietas ir tikušas paredzētas jau iepriekš? Vai mūsdienu zinātnieku prognozes arī izrādīsies patiesība? Nākotne vienmēr sola kaut ko negaidītu un par laimi ne visas lietas ir iespējams paredzēt.
15 lietas, kas tika paredzētas ilgu laiku pirms to parādīšanās11
Smartfoni
Nikolajs Tesla savu paredzejumu par smartfoniem aprakstīja 1926. g. "New York TImes" intervijā, bet Aizeks Azimovs 1964. g. iedomājās, ka nākotnē varēs piezvanīt uz jebkuru zemeslodu vietu caur satelītiem un tam nevajadzēs vadus (ko mēs ikdienā arī darām)
Augsti attīstīta apmācības sistēma
Man šķiet, ka "En L'An 2000" ir izteicis biedējoši daudz precīzu paredzējumu par nākotni. Tā bija franču radīta kartiņu sērijā, kura mēģināja iztēloties zinātnes progresu 2000. g.
Mums nav ķiveru un vadu, bet toties ir datori un, lai kaut ko uzzinātu, nevajag doties uz bibliotēku.
Austiņas un platekrāna televizori
1953. g. ikoniskā Reja Bredberija distopija "Fahrenheit 451" ir paredzejusi austiņas, tāpat kā aprakstījusi plakanus ekrānus, kas ir līdzīgi mūsdienu televizoriem
Transplanti
Vai lasot Frankenšteinu, vai arī skatoties filmas par to jūs neesat iedomājušies, ka tas ir paredzējums par tranplantiem? Kas ir pats pārsteidzošākais, tad tas romāns tika uzrakstīts jau 1818. g.
Airbusi
Viens no "En L'An 2000" paredzējumiem. Lidmašīnas kļūst aizvien lielākas un tās patiešām varētu līdzināties kaut kam kā to iztēlojās agrāk.
Datoru uzvaras gājiens
Laikam Aizeks Azimovs bija patiešām cilvēks ar skatu uz nākotni, jo daudzi no viņa paredzējumiem ir bijuši ļoti precīzi. Tas attiecās arī uz datoriem. Viņš izteicās, ka jau 80-tajos gados mēs nevarēsim dzīvot bez datoriem.
Kredītkartes
Zinātniskā fantastika pastāvēja jau 19. gs. 1888. g. Edvards Belamijs romānā "Looking Backward" iztēlojās ideju par kredītkartēm
Pašbraucošās mašīnas
Šī arī ir Aizeka Azimova ideja. Viņš aprakstīja pašbraucošu mašīnu vārdā Sallija. Tas beidzot ir noticis, Tesla un vēl citas firmas jau izmēģina tādas mašīnas un pavisam drīz tā būs ikdiena
Videočats
Vēl paredzējums no 1910. g. franču "En L'An 2000". Tajā laikā eksistēja tikai filmas, bet iztēle nav apturama un mūsdienās tā ir ikdiena
Planšetes
1968. g. Artūra Klarka "2001: A Space Odyssey" grāmata apraksta to, kā ārpuszemes civilizācija radīja inteliģentu dzīvību uz Zemes, bet tajā romānā bija arī aprakstīti elektroniskas avīzes. Mūsdienu planšetes ir ļoti līdzīgas tām.