Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
320

Senie grieķi fetišēja vīrieša ķermeni skulptūrās, kas attēloja spēcīgus un slavenus vīriešus ar stingirem un izteiktiem muskuļiem. Dažkārt tēli bija apģerbti, bet bieži vien tie bija pilnīgi kaili.

Pēc mūsdienu uzskatiem viņu ķermeņi ir ideāli, izņemot vienu mazu detaļu. "Viņiem ir mazi vai ļoti mazi dzimumorgāni, salīdzinot ar cilvēces vidējo", apgalvo Endrjū Līrs, mākslas vēsturnieks, specializējies senās Grieķijas mākslā, "un parasti tie ir ļengani".

Mūsdienu mākslas cienītājus ir pārsteiguši imperatoru un dievu statuju pieticīgie fallosi. Mazie draudziņi liekās dīvaini salīdzinājumā ar viņu masīvajiem ķermeņiem, bet grieķiem bija savi iemesli.

nbspNonākot senajā Grieķijā... Autors: Lestets Kāpēc grieķu statujām ir tik mazi krāniņi?
Attēls no: pixabay.com
1.

 

Nonākot senajā Grieķijā, ap 400 gadu pr. Kr., jūs atklāsiet, ka lieli, stāvoši locekļi netika uzskatīti par iekārojamiem, tāpat tie nebija spēka vai varas simboli. Aristofāns savā lugā "Mākoņi" ir aprakstījis sava laika ideālo vīrieti. Tam jābūt ar mirdzošām krūtīm, gaišu ādu, platiem pleciem, mazu mēli, spēcīgu pakaļu un mazu draudziņu.

Saskaņā ar vēsturnieka Paula Kristala teikto, tad mazs loceklis bija saskaņā ar grieķu vīrieša ķermeņa skaistuma ideāliem. Tā esot bijusi augstākas kultūras zīme un paraugs civilizācijai.

Seno grieķu mākslā daudzas izcilu vīriešu īpašības tika attēlotas kā plašas, stingras un spīdošas,tad kāpēc šie estētiski principi neattiecās uz fallosu? Kā vēsturnieki apgalvo, tad daļa no atbildes slēpjās tajā, kā tika attēloti mazāk iekārojami vīriešu fallosi.

nbspGriboscaronie un... Autors: Lestets Kāpēc grieķu statujām ir tik mazi krāniņi?
Attēls no: pixabay.com
2.

 

Gribošie un samaitātie satīri tika attēloti ar ļoti lielām un erektētām ģenitālijām, dažreiz pat tik pat lielām kā viņu torsi. Saskaņā ar mitoloģiju, šie radījumi bija pa pusei cilvēks, pa pusei dzīvnieks un viņiem pilnībā nemācēja sevi savaldīt - īpašība, ko tik ļoti necieta grieķu augstākā sabiedrība. "Lieli locekļi tika uzskatīti par vulgāriem un ārpus kultūras normām, kaut kas, kas raksturīgs barbariem." raksta Kristals savā grāmatā. Tik tiešām, uz daudzām amforām var redzēt bagātīgi apveltītus satīrus, kas dzer un apmierinās 

Tāpat grieķu komēdijās muļķiem bija raksturīgas lielas ģenitālijas - "stulbības pazīme, vairāk dzīvnieks nekā cilvēks", saskaņā ar Kristalu. Tāpat tika atainoti ēģiptieši, kas bija grieķu ilggadīgie ienaidnieki. 

Šādā veidā satīri, muļķi un ienaidnieki bija pretstats dieviem un varoņiem, kas izcēlās ar paškontroli un inteliģenci. Ja lieli fallosi simbolizēja nepieēdināmu apetīti, tad mazas, ļenganas ģenitālijas savukārt simbolizēja paškontroli. 

nbspMūsdienās bagātīgi... Autors: Lestets Kāpēc grieķu statujām ir tik mazi krāniņi?
Attēls no: i.imgur.com
3.

 

Mūsdienās bagātīgi apveltīts tiek saistīts ar varu un pat vadību, tad falloss senajā Grieķijā nekad nebija vīrišķības zīme, kā tas bija citās kultūrās. Potence nāca no intelekta, kas bija nepieciešams, lai būtu par tēvu bērniem, turpinātu savu ģimeni un uzturētu polisu (pilsētvalsti)

Fallosa attainojums senajā Grieķijā bija simbolisks. Tas varētu būt arī kā skaidrojums kāpēc mākslinieki veidotās statujas bija kailas, pat ja tas nebija nepieciešams saskaņā ar tēlu. Tas norādīja uz vīrieša stāvokli sabiedrībā. Kamēr šis ir mainījies, tikmēr vīriešu sekss joprojām tiek uzskatīts par spēju dominēt.

Izmantotie avoti:
http://tulkots
0
320
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
matss avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SviestmaizeMedaļa Draugu draugs
  matss 12.08.18 09:48  
6
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Nu ar taadu kraanu tiem grieku viiriesi... "

tas nav obligāti
bombongs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Maska
  bombongs 13.08.18 09:28  
4
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Nu ar taadu kraanu tiem grieku viiriesi... "

Jaaaaa... Neizgītotība lien pa visām šķirbām ārā...
Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 20.08.19 19:33  
3
0
"Un parasti tie ir ļengani". Ko tad tu gribēji, lai stāv stalts kā lielgabals?
Anonīms
Anonīms 12.08.18 18:57  
1
0
Diezvai sievietes tādus uzskatīja par ideāliem.
The Legend avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  The Legend 20.08.19 14:48
1
1

Ja par garu griez nost!  

The Legend avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  The Legend 20.08.19 14:50
1
1

Interesanti uzzināt kko jaunu.

Kangarusta avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa SpoksMedaļa Maska
  Kangarusta 21.08.19 12:53
0
0

Sanāk, ka senajā Grieķijā ideālais vīrietis bija mūsdienu geju ideālais vīrietis   

Nu, vēl varbūt senajā Grieķijā tie makslinieki paši bija geji?!