Viņi patiešām lido. Leģendārie Šaoliņas mūki Ķīnas Henanas provincē var darīt vairāk nekā tikai kung fu, pateicoties latviešu arhitektam Austrim Mailītim viņi tagad var arī lidot. Viņa firma Mailitis Arhitectects ir uzbūvējusi Šaoliņas lidojošo mūku templi - unikāļu paviljonu un teātri, kas ar gigantiska vēja tuneļa palīdzību ļauj mūkiem un apmeklētājiem izjust lidošanu. Būves kalnam līdzīgā struktūra iedvesmu ir guvusi no apkārtējiem Songu kalniem. Tā ir veidota arī saskaņā ar apkārtejo vidi, dzenbudisma un kung fu rašanās vietu.
Šaoliņas mūki patiešām lido un var cīnīties gaisā8
Tas ir unikāls austrumu un rietumu sajaukums, Šaoliņas lidojošo mūku templis ir vieta teatrāliem uzvedumiem. Austris Mailītis sadarbības piedāvājumu no Šaoļinas saņēma Šanhajas Expo izstādē 2010. g.
"Koncepts ir daļēji balstīts uz uz levitācijas fenomenu, ko Šaoliņas mūki ir pētījuši jau gadsimtiem" saka Mailītis, "Tagad viņiem būs iespēja izmēģināt levitāciju. Ideja fokusējas uz attīstību, tā ir garīga un fiziska iespēja veikt nākamo soli, lai atrisinātu levitācijas mistēriju."
Būves forma ir saskaņā ar Šaoliņas vārdu, ko var tulkot kā "kalns mežā". 230 vietu lielais amfiteātris reprezentē Zemes horizontālo plānu, bet vēja tunelis ir veidots gigantiska koka formā un simbolizē vertikālo garīgo dimensiju.
"Būvēšanas metode apvieno sevī modernās un senās tehnoloģijas - tērauda superkonstrukcija ir griezta ar lāzeru, bet akmens pakāienus ir veidojuši vietējie meistari ar rokām" apgalvo arhitekti
Tajā ik nedēļu notiek izrādes un vēja tuneli ir veidojis Aerodium. Vēja tuneļa motortelpa ir paslēpta zem skatuves un noklāta ar skaņu necaurlaidīgu materiālu.