Tu pamosties, aizej uz vannas istabu un paskaties spogulī. Nē, tu to neiedomājies. Tev pa nakti ir izveidojušās grumbas uz sejas. Tās ir miega grumbas, kas gan ir pārējoša parādība, bet, tā kā āda zaudē savu elastību novecojot, tās var nostiprināties. Lūk, ko varat darīt, lai samazinātu to veidošanās iespējamību.
Miega grumbas ir īsta lieta un tās parāda, kā tu guli4
Kā gulēšana uz sāniem ietekmē seju?
Āda sagrumbojas vairāku iemeslu dēļ, tostarp novecošanās, saules radīto bojājumu, smēķēšanas, sliktas mitrināšanas, ierasto sejas izteiksmju (piemēram, smīnēšanas, raustīšanās, pieres saraušanas, šķielēšanas) un gulēšanas pozu dēļ.
Guļot uz sāniem vai vēdera, sejas āda tiek saspiesta un nostiepta daudz vairāk nekā tad, ja guļat uz muguras. Kad jūs guļat uz sāniem vai vēdera, gravitācija piespiež seju pret spilvenu. Sejas āda ir izkropļota, kad āda tiek izstiepta, saspiesta un vilkta visos virzienos, kad pārvietojaties miegā.
Šos ārējos spēkus, kas iedarbojas uz seju, var samazināt, guļot uz muguras vai bieži mainot pozas.
Ārsts var pateikt, uz kura sāna jūs guļat, skatoties uz seju
Jaunā sejā miega grumbas ir pārejošas un pazūd pēc pamošanās.
Pagaidu miega grumbas var kļūt noturīgas pēc kāda laika. Novecojot, mūsu āda zaudē elastību (atsitienu) un spēju izstiepties (staipību), radot ideālus apstākļus, lai miega krunciņas vai līnijas nostiprinātos un saglabātos ilgāk.
Laiks, kas pavadīts katrā gulēšanas stāvoklī, ārējo spēku apjoms, kas tiek pielikts katrai sejas zonai, kā arī virsmas laukums saskarē ar spilvena virsmu, ietekmē arī miega grumbu veidošanās modeli un ātrumu.
Ādas speciālisti bieži to var atpazīt. Cilvēkiem, kuri dod priekšroku gulēšanai vienā ķermeņa pusē, parasti ir plakanāka seja guļošajā pusē un redzamākas miega grumbas.
Vai nakts ādas kopšanas rutīna var ļaut izvairīties no miega grumbām?
Kolagēns un elastīns ir divas galvenās dermas (iekšējā slāņa) sastāvdaļas. Tie veido ādas struktūru un saglabā ādas elastību.
Kolagēna papildināšana, izmantojot ādas kopšanas procedūras, lai uzlabotu ādas elastību, var palīdzēt samazināt grumbu veidošanos.
Hialuronskābe ir cilvēka organismā dabiski sastopama molekula. Tas notur mūsu ādas kolagēnu un elastīnu pareizā konfigurācijā, stimulē kolagēna ražošanu un pievieno mitrināšanu, kas var palīdzēt palēnināt grumbu veidošanos. Hialuronskābe ir viena no visizplatītākajām aktīvajām sastāvdaļām ādas kopšanas krēmos, gēlos un losjonos.
Mitrinātāji var mitrināt ādu dažādos veidos. "Okluzīvas" vielas rada plānu eļļas slāni uz ādas, kas novērš ūdens zudumu iztvaikošanas dēļ. "Mitrinātāji" piesaista un notur ūdeni ādā, un tie var atšķirties pēc spējas saistīties ar ūdeni, kas ietekmē ādas mitrināšanas pakāpi.
Vai zīda spilvendrānas patiešām ietekmē?
Zīda spilvendrānas var ietekmēt grumbu veidošanos, ja tās ļauj ādai slīdēt un kustēties, nevis pievienot berzi un spiedienu uz vienu vietu. Ja iespējams, izmantojiet zīda palagus un zīda spilvenus.
Pētījumi ir arī parādījuši, ka spilveni, kas paredzēti, lai samazinātu mehānisko stresu miega laikā, var novērst ādas deformācijas. Šāds spilvens varētu noderēt noteiktu mīmikas krunciņu rašanās palēnināšanā un novēršanā.
Gulēšana uz muguras var samazināt miega līniju risku, tāpat kā nakts rutīna pirms gulētiešanas.
Pretējā gadījumā dzīvesveida izvēle un paradumi, piemēram, smēķēšanas atmešana, ūdens dzeršana, veselīgs uzturs (ēdot pietiekami daudz dārzeņu, augļu, riekstu, sēklu, veselīgu tauku, jogurta un citu raudzētu pārtiku) un regulāra saules aizsargkrēmu lietošana var palīdzēt uzlabot sejas ādas izskatu.