NASA kosmiskais aparāts ir uzņēmis fotoattēlu, kas daudzus ir pārsteidzis. Attēls ir biedējošs kadrs no Jupitera, kur neona zaļš apgaismojums ir redzams kvēlojošas lodes formā. Kopā ar to kosmosa aģentūra piedāvāja skaidrojumu par zibens krāsu.
NASA nobildēja zaļu zibeni uz Jupitera12
NASA Juno misijai 2020. gada 30. decembrī pavērās diezgan interesants skats. Kad tā pabeidza savu 31. tuvo lidojumu garām Jupiteram, tā saskārās ar virpuli netālu no planētas ziemeļpola. "JunoCam", kas atradās 32 000 kilometru virs Jupitera mākoņu virsotnēm, iemūžināja šo virpuli un tajā redzamo zaļo lodi, ko NASA speciālisti tagad ir apstiprinājuši kā zibeni.
Tomēr tikai 2022. gadā aizraujošo attēlu apstrādāja Kevins M. Gils, kāds, ko NASA dēvē par “pilsoņu zinātnieku”. Nesen NASA atklāja, ka Juno orbīta tiks pozicionēta tā, lai tā būtu tuvāk milzu planētas nakts pusei, nodrošinot vairāk iespēju noķert ar kameru Jupitera zibeņus.
Aptuveni tā zaļais zibens varētu izskatīties tuvumā
Zaļais zibens ir sastopami arī šeit uz Zemes, taču mēs tos bieži nevaram redzēt, jo tie parasti paliek paslēpti mākoņos. Tomēr saskaņā ar NASA datiem Jupitera zibens atšķiras no tā, kas ir sastopams uz mūsu planētas. Atrodoties uz Zemes, zibens spērieni rodas no ūdens mākoņiem. Tie visbiežāk ir sastopami ekvatora tuvumā; uz Jupitera parādība rodas "mākoņos, kas satur amonjaka-ūdens šķīdumu, un to visbiežāk var redzēt poliu tuvumā".