Vai patiešām dzīšanās pēc sasniegumiem var kādu mirkli pārspēt veselo saprātu un novest pie katastrofālām sekām? Tā droši vien jau ir noticis, bet roboti, kas var sevi apmācīt identificējot savus trūkumus un pēc tam izmanotot mākslīgo intelektu, lai tos uzlabotu, ir pavisam noteikti biedējoši
Roboti var paši sevi apmācīt un tas nemaz nav biedējoši4
MIT pētnieki ir devuši robotiem visu nepieciešamo, lai pārņemtu pasauli. Jauns algoritms ar nosaukumu “Estimate, Extrapolate and Situate (EES)” drīz ļaus robotiem apmācīt sevi bez cilvēka palīdzības. Šis robotu pašmācības algoritms varētu šķist ērts, taču tas varētu radīt lielu ažiotāžu starp pasaules gala sludinātājiem.
EES algoritms ne tikai ļauj robotiem pašiem trenēties, bet arī noteikt viņu prasmju vājās vietas. Pēc tam viņi var novērst šīs nepilnības un izmantot tās, lai noteiktu, kur viņiem jāuzlabo savas prasmes. Roboti to dara, izmantojot redzes sistēmas, lai novērtētu savu apkārtni un viņiem uzticētos uzdevumus, piemēram, uzkopt istabu vai slaucīt.
Pēc tam robots var izmantot EES, lai noteiktu, vai ir nepieciešama papildu prakse, lai uzlabotu robota veiktspēju. Ja tā ir, tad robota pašmācības algoritms izveidos robotam mācību materiālu un liks to lietā. Pētnieki pārbaudīja algoritmu ar vienu no "Boston Dynamic" Spot robotsuņiem, kuriem jau ir ļoti spēcīga vēsture ar nenozīmīgiem uzdevumiem.
Tomēr šoreiz Spots darbu paveica vēl gudrāk. Protams, ir lielas bažas par robotiem un pašreizējo mākslīgā intelekta stāvokli. Daudzi cilvēki ir nobažījušies, ka mākslīgais intelekts gāzīs cilvēci, un pat makslīgā intelekta krusttēvs ir pārliecināts, ka tas kaut kad varētu notikt. Taču ir arī skaidrs, ka MIT darbinieki, iespējams, izstrādāja šo algoritmu, lai uzlabotu robotu darbu ar niecīgiem uzdevumiem, nevis ar karadarbību vai citām bīstamām lietām.