Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
278

Ar saules baterijām darbināma bezpilotu militāra lidmašīna tikko kā ir pārspējusi kosmisko lidojumu rekordu - Zemes orbītā tā ir pavadījusi 719 dienas. Kāds tieši ir tās orbītā atrašanās mērķis, nav zināms.

Tā ir pazīstama ar nosaukumu... Autors: Lestets Mistiska lidmašīna atrodas Zemes orbītā jau 719 dienas, un neviens nezina kāpēc
1.

Tā ir pazīstama ar nosaukumu X-37B. Lidmašīna pieder ASV Gaisa spēkiem un tā jau ir lidmašīnas piektā misija.

 

Ko gan tā īsti dara orbītā?

 

ASV Gaisa spēki izvairās par to runāt vai arī stāsta par to tikai kopējos vilcienos. Ir dažas lietas, kas ir zināmas par šo lidmašīnu. Tā izskatās kā mazāka NASA kosmiskā šatla versija. Ar saules baterijām darbināmas lidmašīnas ir uzbūvējis Boeing un tādas ir vismaz divas. Pēdējā misija, kas tagad vēl turpinās, sākās 2017. g. 7. septembrī, kad SpaceX Falcon 9 raķete to nogādāja orbītā.

Lai gan nav skaidrs, kad misija beigsies, bet lidmašīnai atgriežoties tā nolaidīsies uz saviem riteņiem. Par to var spriest pēc Gaisa spēku tvīta 2017. g.

 

Kā galvenie misijas mērķi esot vairākkārtlietojamu kosmisko lidaparātu testēšana un citu eksperimentu veikšana, kurus vēlāk varētu turpināt uz Zemes. Vairāk nekādu detaļu.

Spekulācijas ir dažādas, iespējams, ka tiek testēts EmDrive jeb radiogfrekcvences doduma dzinējs jeb dzinējs, kura darbināšanai nevajag degvielu. To ir pētījusi arī NASA un Ķīna apgalvo, ka to jau izmēģina.

Reālākas misijas šķiet, ka tiek testēti dažādi ieroči un novērošanas tehnoloģijas, neskatoties uz to, ka 2010. g. tas ir ticis noliegts.

 

Sākumā iecerētās misisjas laiks ir bijis 270 dienas, bet tas, ka tā joprojām turpinās, vien liecina par veiksmīgu risinājumu ar saules baterijām darbināmai lidmašīnai.

Atliek vien skatīties, kas notiks tālāk

0
278
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [19]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 27.08.19 18:12
13
0

atbildot uz SETI1YZ komentāru " jācer ,ka krievi to jeņķu  kara li... "

Krieviem sprāgst tikai viņu pašu raķetes   

norlatvija avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  norlatvija 27.08.19 16:33  
10
0
Sazin kas tur vēl lidinās starp kosmiskajiem atkritumiem!
GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 27.08.19 20:28
8
0

Kāds jau zina, vienkārši nesaka visiem, klusē kā partizāni

Drakonvīrs avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 27.08.19 19:23  
8
0

atbildot uz SETI1YZ komentāru " jācer ,ka krievi to jeņķu  kara li... "

 

atbildot uz SETI1YZ komentāru " jācer ,ka krievi to jeņķu  kara li... "

Nu tad uz priekšu, sāc iznīcināt varoni Ha Ha Ha , vai arī tu tikai internetā esi drosmīgs?  

mazais muks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Baloni
  mazais muks 27.08.19 17:59  
6
0

atbildot uz norlatvija komentāru " Sazin kas tur vēl lidinās starp kosmisk... "

Tur nu japiekrit - kas to zin kas tur lidinas ! 

Un KAPEC ? !   

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 28.08.19 03:51
5
0

atbildot uz maks37 komentāru " Šitais   x-37  jau ... "

....X37  var  lidot  tuvējā  kosmosā   kā  satelits tik ilgi  cik   visi pārējie neģeorbitalie sateliti lido.... Un starpība starp  satelitu un x37 ir tajā, ka x37  var atgriezties   tuvējā kosmosā    pēc tam kad no kosmosa  ielido  zemes atmosfērā.....  un   ja tiks dota  pavēle, tad var  lidot  uz zemi  un ieņemt   ....ķīnu   ...")    bet kstrā  ziņā    X-37    ir   slepens   pojekts   ,ko finans;;e   pentagons......ASV   jau ap šo  projektu   plakanzemīši    un  follijas   galvassegu  lietotāji      ir  daudz   norūpējušies    ............

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 28.08.19 03:38
5
0

Šitais   x-37  jau    lido  tuvējā   kosmosā   gadus   10+  un  veiksmīgi   veic   lidojumus  no tuvējā  kosmosa    līdz   50 kilometrus atmosfērā  un atgriežas    tuvējā kosmosā  līdz    450 km....  ...   X-37       .... ir  jaunākās  paaudzdzes  space shuttle....       ....

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.08.19 10:16
4
0

Atbilde ir elementāra:

1. tam ļotakam ir lēno neitronu kodolreaktora dzinējs ar RTG tipa ģeneratoru, bez cilvēkiem tas var darboties vismaz 20gadus pie nosacījuma, ka nav jāmaina lidojuma trajektorija. Ja ir jāmaina trajektorija, tad ir nepieciešams papildināt šķidras vielas daudzumu, kas tiek izmantots dīzēs, kuras attiecīgi tad arī kruķī uz visām pusēm to aparātu. Ar aparātu būs iespējams aizlidot ne tikai līdz marsam, bet arī atlidot no tā atpakaļ ar kravu (cilvēki paliks strādāt uz marsa). 

2. ķīna blefo, ka tai ir tāds aparāts, ķīnai varētu būt tikai raķete ar tāda tipa dzinēju. 

3. krievija arī grib tādu ļotaku, bet ir tikai stadijā, kad izmanto tikai raķetes, un pēdējais eksperiments izgāzās ar smagu blīkšķi (jeb sprādzienu), kuru centās noklusēt, jo raķetē tika uzstādīts līdzīga tipa dzinējs. krievija ir aiz ķīnas šādas tehnoloģijas izstrādē.

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 29.08.19 20:36
3
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " Atbilde ir elementāra: 1. tam ļotakam ... "

 

atbildot uz gelandewagen komentāru " Atbilde ir elementāra: 1. tam ļotakam ... "

Laikam tapēc ,kad X37B atgriezās no 700 dienu misijas tuvējā kosmosā, apkalpojošais personāls uz zemes, šo modeli apkalpokja  saģērbti  speciālajajos aizsargtērpos. Kad tuvējā kosmosā  ,laikam  tika testētas kādas tehnoloģijas kas var radīt vai nu ķīmisko vai radioaktīvo noplūdi!    Par X37B publiskā telpā maz informācijas.Jo šo projektu no NASA pārņēma ASV  aizsardzības ministrija(PENTAGONS....NASA jau tā pat ir  zem PENTAGONA budžeta,  bet PENTAGONAM šis projekts bija  vairāk saistoš, nekā NASAi)     Cik ir lasīts internetā, tad  tēmas analītiķi  izsakās ka X37B  atrodoties tuvējā orbitā esot regulāri mainījis  lidojuma orbitas augstumu un trajektorijas....  Ja ir kā saki, ka testēja jaunu  raķešu dzinēju uz jaunākās paaudzes degvielas izmantošanu, tad  tā varētu būt, ka 700 dienas lidinoties tuvējā kosmosā un regulāri mainot orbitālo augstumu unj traektoriju, X37B bija kaut kad jāatgriežās uz zemes....  Šī lidaparāta tēmas entuziasti-līdzi sekotāji pieņem, ka   ASV militāristiem ar šo projektu ir savas stratēģiskās intereses kā šo lidaparātu izmantot tuvējā kosmosa telpē, bet NASAI protams  interese ir kā perspektīvā  apgūt tālējo kosmosa telpu jau nākamajā tehnoloģiju līmenī lidojumi  un atgriešanaš uz Zemes   Marsa !!! 

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 28.08.19 04:42
3
0

atbildot uz maks37 komentāru " ....X37  var  lidot  tuvējā&nb... "

Space  Shutlle  varēja    orbītā  lidot  līdz 450 kilometrus  virs zemes, un  zemāko orbītu  sasniegt līdz  80km  virs zemes     , bet  tie 80km  bija tikai  kad  izrēķināts   ielidojuma moments no   orbītas  atgriežoties     tuvējā  kosmosā     .. bet x37  var  veikt  dažādas   manipulācijas ,atrasties  orbitālā telpā, un mainīt  virzienu un  lidot   stratosfērā  un atgriezties   tuvējā kosmosā      ...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.08.19 00:32  
3
0
atbildot uz SETI1YZ komentāru " jācer ,ka krievi to jeņķu  kara li... "Pāràk daudz tu esi propogandu saklausījies. Vispār jau bruņošanās un kari mūsdienās ir bizness, nevienam nebūtu izdevīgi, ja pazustu piemēram tevis pieminètà jeņķlande vai Krievija. Un pat ja pazustu, uzrastos citi globāli spēki , kuri konkurè par ietekmes sfērām. Tu zini kādas naudas apgrozās militàrajā budžetà, cik milzīgas ir militàràs industrijas , cik daudz darbavietu cilvēkiem tiek dotas, tà ir milzīga nozare. Ir naivi domāt , ka eksistē tikai Krievija un ASV, tā pati Vācija, Polija, Ukraina, UK , Indija , ĶĪNA ir ar milzīgiem resursiem un militàro spēku, bet par to mēs nedomājam , jo pārsvarā klausās visi to, ko saka pa TV , par aktuàlajām tēmām. Dzīvotu mēs Japānā, tad Ķīna būtu bubulis lielais piemēram un vispàr mēs par tādu Krieviju neaizdomātos. Nav tā, ka pasaule sastāv no ASV un Krievijas , paskaties kartē , tur ir arī citas valstis. Un katra kaut ko grib..
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.08.19 02:14
4
2

atbildot uz Toms Melderis Meldriņš komentāru "Pāràk daudz tu esi propogandu saklausījies. V... "

 

Tev domāšana kā daždien kalpam.Nos ākuma tu saki ,ka daudz esmu propogandu saklausījies,tad tūlīt tu atatisno karus sakot.vispār jau tas ir bizness--_))

kad nogāza jeņķu dvīņus ,tad bojā aizgāja ap 3000 vai tev zināms cik civilo cilvēku gāja bojā ,kad jeņķi bombardēja Afganistānu!!??  50 000  !! Vai tev zināms ,coik gāja bojā ,kad tie amerikāņu cūkas bombardēja iraku ,mekle'jot pašizdomātos ieročus..irakai uzbruka tāpēc ,ka zināja ,ka tiem NAV nopietnu ieroču,ZK neuzbrūk tādēļ ,ka zin a-ZK ir atomieroči..Japānu nomētājot ar atombumbām--cik cilv;eku tika noslepkavoti>??  u.t.t. bet tu liekulīgi verga garā spriedelē par darba vietām??? kad jeņķi nogalinās nejauši tavējos --visus --tad tu varēsi priecāties par darba vietām.))

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 18.09.19 01:56
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " šatls varēja aizlidot līdz pat 600 Km augstu ... "

GW,    ...  SHUTLUS      ASV s;aka    izstr;adt      paralēli, kad   PSRS   savus   spiegu   sputņikus     pāri   ASV lidināja, kad    SR-71,  black  bird    3-MAX   +  GW,kapēc   pentagons  izbeidza     SR programmu????     Nejau  ka nauda beidzas, bet  ...ka    tas  funcionali   nav    vajadzigi   ..tā pat kā     F-22   nahren    tas vajqadzīgs, jja   ir    F-35......

 

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 18.09.19 00:51
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " šatls varēja aizlidot līdz pat 600 Km augstu ... "

SHatlu ,ja kas    ASV   sāka   izstrādāt   tad kad     Apollo  vel  lidoja  uz mēnesi   .....SHUTTLAM   sākum funcija   jau bija    noāķēt  krievu  sputņikus   un novest  uz Zemes.... PSRS   spiegu sputņikus   ....bet    starpība starp   ASV  un  bijušo PSRS  ir tajā, ka      ESA( eiropas kosmosa  aģentura)        vairs  neizstada        raķešu dzinējus......         GW,  uz doto  brīdi       Reaktīvo   raķešu     tehnoloģijās ir ...pzdts....... Jo   krievi  ar savu  veco  tech  SOJUZ  vairs   nevar  konkuret   ar    Space-x.....

 

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 17.09.19 22:49
0
0

atbildot uz maks37 komentāru " Nu jā, Hubble  bija jāremontē  &nbs... "

..kapēc  ASV radās SHUTTLE  , jo PSRS tik lielos daudzumos  šāva  kosmosā   SPIEGU  SPUTŅIKUS   ,un PSRS  raķešu šaušanā kosmosā ASV bija apsteigusi, ka ASV neko citu izdomāt nevarēja, kā  izštukot kā tos PSRS kosmiskos  spiegu konteinerus savākt kosmosā  un novest atpakaļ uz zemes.....     Kanādieši speciāli prekš NASA izstrādāja  kosmisko roku ar kuru   savākt   PSRS   spiegu konteineru kosmosā...)   

maks37 avatars
Medaļa Spoks
  maks37 17.09.19 22:42
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " šatls varēja aizlidot līdz pat 600 Km augstu ... "

Nu jā, Hubble  bija jāremontē   !!   Habla teleskops   kad sasniedza vajadzīgo augstumu, sāka pats no sevis riņķot...niķoties un nevarēja no Zemes vairs  nostabilizēt Hublu........     NASAI bija SHUTLS  un lidoja remontēt problēmas!!!   

Bez Habla  teleskopa , mēs nebūtu  ieraudzījuši  Kosmosu un zvaigznes   tādā skatā, kas cilvēka acīm nav nerdzams  no zemes .....    

Šhatliem jau sākuma funkcija bija  kā  savākt PSRS spiegu sputņikus-konteinerus no tuvējā kosmosa   un novest lejjā uz Zemes...tapēc jau arī   NASA izbeidza  Mēness lidojumus, jo  visas finanses tika sāktas  novirzīt uz SHUTTLE!!  !!   Jo PSRS   aukstās kara laikā  pāri ASV lidoja ik pēc  10 minūtēm kāds spiegošanas sputņiks visos virzienos!! ASV toreiz tādi spiegošanas sputņiki nebija......ASV izgudroja SHUTTLE, ar ko  no tuvējā kosmosa nocelt lejā   PSRS spiegu sputņikus,konteinerus!!!   ...)

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 16.09.19 20:45
0
0

atbildot uz maks37 komentāru " Space  Shutlle  varēja   ... "

šatls varēja aizlidot līdz pat 600 Km augstu - neaizmirsti ka to pat izdarija veselas 2 reizes - kad Habl teleskopu laboja..  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 31.08.19 16:33
0
0

    

SETI1YZ avatars
Medaļa Spoks
  SETI1YZ 27.08.19 17:16
8
12

jācer ,ka krievi to jeņķu  kara lidmašīnu vienreiz notrieks---nav pieļaujams ,ka Zemes orbītā vai aiz tās notiek bruņošanās..tas mēsls ,tāpat kā acīmredzot visa jeņķlande ir jāiznīcina..būs mierīgāk..paliks mazāk  karu ,būs mazāk agresijas