Nav nekā Einšteina relativitātes teorijā, kas nepieļautu ceļojumus laikā, bet šāda iespējāmība grauj pašus fizikas pamatus - sapratni par cēloņsakarību. Ja sekas un cēloņi vairs nav piesaistīti viens otram. izceļas virkne problēmu, kas ir saistīta ar ceļošanu laikā. Tālāk būs uzskaitīti paradoksi, kuru dēļ zinātniekiem un ceļošanas laikā filmu fanātiem ir nācies piedzīvot vairāk nekā vienu negulētu nakti daudzu gadu garumā.
Laika ceļošanas paradoksus var iedalīt divās plašās kategorijās. Vienā ietilpst pašnoslēdzošas cēloņsakarības cilpas. Šada laika cilpa pastāv paša par sevi, kur cēlonis un sekas rodas veins no otra. Lai arī šāda cilpa ir bezgalīga, tā notiek saskaņā ar vēsturi un garantē, ka vēsture vienmēr būs tāda, kāda tā ir bijusi iepriekš. Otrā daļā ietilpst konsekvences paradoksi, kur pagātni izmainījušais notikums rada novirzes laika līnijā.
Lai izvairītos no paradoksiem, mēs varam pieņemt, ka ceļojot laikā situācijas, kas būtu pretrunā ar cēloņu - seku pamatprincipu, nav iespējamas, bet tas var būt tad, ja notikumi laikā ir noteikti, nevis tikai gadījuma rezultāts.