14

 567  0

Nav nekā Einšteina relativitātes teorijā, kas nepieļautu ceļojumus laikā, bet šāda iespējāmība grauj pašus fizikas pamatus - sapratni par cēloņsakarību. Ja sekas un cēloņi vairs nav piesaistīti viens otram. izceļas virkne problēmu, kas ir saistīta ar ceļošanu laikā. Tālāk būs uzskaitīti paradoksi, kuru dēļ zinātniekiem un ceļošanas laikā filmu fanātiem ir nācies piedzīvot vairāk nekā vienu negulētu nakti daudzu gadu garumā.

Laika ceļošanas paradoksus var iedalīt divās plašās kategorijās. Vienā ietilpst pašnoslēdzošas cēloņsakarības cilpas. Šada laika cilpa pastāv paša par sevi, kur cēlonis un sekas rodas veins no otra. Lai arī šāda cilpa ir bezgalīga, tā notiek saskaņā ar vēsturi un garantē, ka vēsture vienmēr būs tāda, kāda tā ir bijusi iepriekš. Otrā daļā ietilpst konsekvences paradoksi, kur pagātni izmainījušais notikums rada novirzes laika līnijā.

Lai izvairītos no paradoksiem, mēs varam pieņemt, ka ceļojot laikā situācijas, kas būtu pretrunā ar cēloņu - seku pamatprincipu, nav iespējamas, bet tas var būt tad, ja notikumi laikā ir noteikti, nevis tikai gadījuma rezultāts.

Komentāri 14

0/2000
Mainot pagātni, mainās nākotnē,tātad mainot pagātni iespējams ka notikumu virkne mainās un pats laikā mašīnas izgudrotājs iespējams neizgudro to jaunajos notikumos un ne viņš pats ne arī kāds cits nekad neuzzina,ka ir mainījis pagātnes notikumu virkni,kurā noveda pie jaunas,kuru atkal kāds cits vēlas mainīt, un iespējams to arī dara, jo atkal ir kautkas kas to neapmierina un tā tas var būt mūžīgi.. 😊
 6  0 atbildēt

ir tikai viens sīkums - laiks NEEKSISTē.

 9  3 atbildēt

Interesanti bija to visu palasit,bet ir jau diezgan daudz norades,ka sen viss notiek un tatad agrak vai velak(cerams vel musu dzives laikaa) to uzzinasim.

 4  0 atbildēt

Kā vienmēr, ļoti labs, pārdomāts un konstruktīvs raksts no tevis! Paldies!

 3  0 atbildēt
Tradicionālās zinātnes nostāja, tas nevar būt tāpēc ka nevar būt.
 1  0 atbildēt

Tu jau nezini varbut tā ir bijis, bet tas nenotiek dēļ tā ka ja viņi mums tagad iedos laika mašinu to nākotne nevarēs izgudrot un mums iedot !

 1  0 atbildēt

Vienīgais, kas izjuktu būtu Ņūtons pasaules uzskats, kur viss ir noteikts un izskatļojams, bet jau tagad kvantu mehānika piedāva kaut ko daudz aizraujošāku.

 1  0 atbildēt

Varbūt tāpēc, ka nevar atceļot uz laika periodu pirms laika mašīnas izgudrošanas.

 1  0 atbildēt
Zinātnoski ir pierādīts kad laiks ir matērisks. Tam piemīt fizikālas īpašības kas ietekmē mayēriju. Līdzīgi kā siltums, masa, spiediens, un citi spēki.
 0  0 atbildēt
Mēs visi mirsim agri vai vēlu, nav nozīmes par ko tu domā vai vēlies izdarīt.
 1  1 atbildēt