Paskatoties ziņas un palasot sociālos medijus, šķiet, ka pasaule brūk. Vēl nedaudz un beigas klāt. Tomēr neskatoties uz šķietamo katastrofas priekšvakaru mēs dzīvojam salīdzinoši miermīlīgā laikmetā
Labākie zinātnes atklājumi 20163
2016 HO3
Tā sauc Zemes otro pavadoni. Tieši tā! NASA atklāja, ka Zemei ir otrs pvadonis, vismaz tagad. Tas ir asteroīds, kas apriņko Zemi reizi 100 gados, kas nozīmē, ka pēc kāda laika tas varētu vienkārši aizlidot no Zemes orbītas.
Oglekļa sagūstīšana
Fosilā kurināmā sadedzināšana rada daudz CO2 un atstāj negatīvu ietekmi uz dabu. Islandes zinātniekiem savukārt ir izdevies radīt tehnoloģiju, kas sagūsta kaitīgas emisijas un nogādā zem zemes. Vienkārši runājot, viņi rada akmeni no jauna.
Gravitācijas viļņi
LIGO zinātnieki, iespējams, ir atklājuši gravitācijas viļņus. LIGO ir labaratorija Kalifornijā, bet to atklāsana nozīmētu, ka Einšteinam ir taisnība un viņa pieņēmums pirms 100 gadiem ir patiess. Gravitācijas viļņi, pirmām kārtām, būtu jauns veids kā petīt Visumu.
Venēras okeāni
Venēra ir vieta, kas pilnībā atbilst elles aprakstam, bet tas tā vienmēr nav bijis. Pagātnē tā bija vēsāka. Iespējams, ka pagātnē planētu klāja okeāni un tur varēja būt dzīvība. Taču okeānu galvenā sastāvdaļa būtu bijis oglekļa dioksīds.
2^74,207,281 − 1
Tas ir lielākais zinānaims pirmskaitlis. No matēmātikas atceramies, ka tas ir tāds skaitlis, kas dalās ar 1 un pats ar sevi. Tajā ir 22 338 618 cipari. Vienīgais veids, lai to pierakstītu ir šāds. Kam tas vajadzīgs? Kaut vai neuzlaužamiem kodiem.
EM dzinējs
Ja tā ir taisnība nevis kļūda aprēķinos, tad mēs drīz ceļosim līdz zvaigznēm. Problēma ar ceļošanu kosmosā ir degvielas nepieciešamība, bet šis dzinējs darbojas uz elektromagnētiskajiem viļņiem. Citiem vārdiem tas rada vilkmi atgrūžoties pret neko. To sauc arī par radio frekvences rezonanses dzinēju.
Proxima B
Planēta atrodas pie Saules sistēmas tuvākās zvaigznes un zonā, kas nav par karstu un ne par aukstu. Iespējams, ka citplanētiešu dzīvība atrodas mazāk kā 5 gaismas gadu attālumā
Vertikālā raķetes nolaišanās
To mēs esam redzējuši filmās, bet reālajā dzīvē nesējraķetes vai nu sadeg atmosfērā , vai arī nokrīt okeānā. Elons Musks un Space-X veica veiksmīgu raķetes vertikālu piezemēšanos.