Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
213

Jūs domājat, ka esat redzējuši dīvainus vilcienus? Šis ir īru izcelsmes austrāliešu izgudrotāja Luisa Brennana žiroskopiskais viensliedes vilciens, kas tika prezentēts 1909. g.

Attēlā redzamais viensliedes... Autors: Lestets Brennana žiroskopiskais viensliedes vilciens
Attēls no: www.facebook.com
1.

Attēlā redzamais viensliedes vilciens tika izgatavots pēc 1903. g. patenta. Viņa pirmais demonstrētais modelis bija 76,2x30 cm liela kaste, kurā atradās balansējošā sistēma. Ar to bija pietiekami, lai Armijas padome piešķirtu 10 000 mārciņu pilvērtīga modeļa izveidei. Neskatoties uz solījumiem Brennans saņēma tikai 2000 mārciņu. Ar piesķirto finansējumu viņš izveidoja 1,83x0,46m lielu modeli, ko arī tagad var redzēt Londonas Zinātnes muzejā.

1906. g. nomainījās valdība, kas ieviesa taupības režīmu un Brennana viensliedes dzelzceļs palika bez finansējuma. Tomēr 1907. g. Indijas ofiss piešķīra nepieciešamo finansējumu un 1909. g. tika izgatavots pilna mēroga modelis.

Viensliedes vilciena... Autors: Lestets Brennana žiroskopiskais viensliedes vilciens
Attēls no: www.facebook.com
2.

Viensliedes vilciena publiskā debija notika Japānas-Britu izstādē Londonā 1910. g. Tas varēja uzņemt 50 pasažierus ar maksimālo ātrumu 32 km/h. Starp pasažieriem bija pat Vinstons Čērčils.

Neskatoties uz vispārējo entuziasmu un to, ka tas varētu būt dzīvotspējīgs transporta veids, projektam neizdevās piesaistīt turpmākus līdzekļus. Tika uzskatīts, ka tas varētu būt labs publiskais transports Indijā, bet beigu beigās  tika izveidoti vien 2 viensliedes vilcieni, no kuriem vienu pārdeva metāllūžņos, bet otru līdz 1930. g. izmantoja kā nojumi.

Iespējams ka viens no... Autors: Lestets Brennana žiroskopiskais viensliedes vilciens
Attēls no: www.facebook.com
3.

Iespējams, ka viens no iemesliem, kāpēc neizdevās piesaistīt turpmākos finansiālos līdzekļus, bija žiroskopi, kurus vajadzēja nepārtraukti darbināt. Nav zināms, vai tie nebija pārāk trokšņaini, bet jebkāda veida traucējumi to darbībā nozīmētu avāriju.

Iespējams, ka šis projekts pieder pie nenotikušās vēstures - kaut kur alternatīvajā realitātē viensliedes dzelzceļs ir kļuvis par parastu transporta līdzekli.

0
213
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [3]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
norlatvija avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ZeltrocisMedaļa Zeltrocis
  norlatvija 06.09.19 11:09  
7
0
Ļoti interesants,nedzirdēts projekts! Kkur mūsdienās redzēti močveidīgie ar tādu sistēmu kurus nevar apgāzt.
Drakonvīrs avatars
Medaļa MobiļņiksMedaļa RainisMedaļa Burvju klana biedrs
  Drakonvīrs 06.09.19 14:41  
4
0

Ideja neslikta,+

Wolfy Shadowsong2 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  Wolfy Shadowsong2 01.10.19 18:24
0
0

Nebiju dzirdeji par sadu vilcienu.