atbildot uz jauki komentāru " Pirmkārt, ja es kādu citēju, tad to es rakst... "
Tad viens trešklasnieks, kurš reizrēķinu tabulā ātrāk spēj aprēķināt cipariņus ir ātrdarbīgāks, nevis gudrāks. Labi, saimnieciskajai dzīvei vēl vajag rindu ar profesionālo žargonu. Datorprogrammas labi spēj modelēt situācijas, izmantojot izejošos un arī nepilnīgos datus. Viņiem iracionāli secinājumi nav jāpieņem. Viņi apstrādā tikai informāciju. Tāpat arī gudrs cilvēks iztiek bez iracionalitātēm, kas , savukārt, ir tiešais ceļš uz to pašu informācijas apstrādi. Tikai dators ir sauss, bet cilvēks radošs. Bet tas pilnībā neatbild uz jautājumu, kurš gudrāks, jo smadzeņu potenciāls ir pavisam kas cits.
No Tava vērtējuma par subjektīvu un objektīvu nepieciešama tikai viena lieta. Dieva zīmoga uz vārda objektīvs un uz jebkura tāda fakta. Tam ir jābūt apstiprinātam augstākās instancēs, lai cilvēkiem būtu saistošs. Es neticu Globālai Sasilšanai... Nekas vēl nav pierādīts, bet likumus pieņem. Arī Einšteina E=mc2 daudzi par objektīvu uzskata, lai gan parādās arī tur robi. Kas ir pierādāms un kas saistošs šajā gadījumā? Kurš apstiprina autentiskumu? Ja jau intelektu precīzi vēl nevar nomērīt un cilvēka smadzeņu potenciāls ir lielāks kā datoram, tad kāpēc jau uzreiz likt punktu visam un teikt, ka intelekts ir objektīvs mērs un cilvēks ir gudrāks par datoru. Gudrība ir cilvēka izdomāts salīdzinājuma mērs ar tur iepītiem filozofiskiem pamatojumiem.
Par Tavām pēdējām divām rindkopām. Ētika ir subjektīva zinātne, kas mēģina apgāzt dabas likumus. Tāpat kā tieši tie paši pipari definēja vārdu "gudrība" , tā arī tagad definē, kā "pareizi dzīvot"... Un re, kā. Karojam, attīstamies. Nogalinam, uzzinām ko jaunu. Testējam lietas uz dzīvniekiem. Attīstīties var arī dirsu urbinot un sēžot dubļos, bet runāt garīgas lietas, gluži kā jamaikiešu regeji , kad sakurījušies zāli. Un es nezinu vai datora izveide ir visu būtņu interesēs. Stipri to apšaubu. Saliekot visu pasauļu būtņu intereses un pieliekot tās pie cilvēka interesēm un, pasakot, ka viss notiek pareizi, tiks apstiprināts vēlreiz apgalvojums, ka cilvēks ir radības kronis un viņam viss ir pie kājas... Un to pašu modelē ētika. Izdomāt likumus, ko attiecināt uz citiem.