Dažreiz zeme zem kājām pazūd gluži burtiski, ir daudz procesu dabā, kā rezultātā veidojas iegruvumi. Lielākoties tās ir karsta kritenes - nesošie ieži tiek izskaloti, bet pārsedzošie ieži vairs nevar izturēt savu svaru un iebrūk tukšumā. Tā notiek daudzviet.
Caurumi zemē - elles vārti, kas eksistē īstenībā19
Belizas zilais caurums
Diametrs 300 m, dziļums 124. Karsta kritene , kas ir izveidojusies rifā.
Darvaza, Turkmenistāna
Degošais caurums atrodas Karakuma tuksnesī, to aizdedzināja ģeologi, kas meklēja gāzi 1970-tajos gados. Neticami, bet šos gadus tas ir turpinājis degt.
Nāves jūras kritenes, Izraēla
Nāves jūra izžūst un tās krasti pārklājas ar kritenēm
Gvatemalas pilsēta, Gvatemala
Aptuveni 20 m diametrá un 30 m dziļa kritene izveidojās 2010. g. jūlijā.
Teksasas "sātana caurums"
Tā ir 12 m plata un 18 m gara sprauga 122 m dziļumā. Šeit dzīvo ap 3 miljoniem siksspārņu.
Nāves ieleja, ASV
Kāds ir tās dziļums, nav noskaidrots. Tās dibenā, 90 m dziļumā ir ūdens, bet šī vien metru platā un 5 m garā sprauga turpinās vēl dziļāk. No tās izdalās metāns, kas tās pētītgribētājus var nogalināt.
Debesu bedre, Ķīna
Tā ir dubulta karsta kritene, kas atrodas Čunciņas provincē. Dziļums ir 662 m, bet garumā ir 626 m un 537 m plata.
Čatirdaga, Krima
Dziļums ir 200 m. Tā ir ļoti vertikāla, bet par cik to ir grūti izpētīt, tad ar to saistītās alu sistēmas nav īsti izpētītas.
Sarisarinjama, Venecuēla
Venecuēlas dienvidu kalnu masīvā, gandrīz uz robežas ar Brazīliju ir vairākas kritenes ar iespaidīgiem izmēriem. Garākā no tām ir pat kilometru gara
Jamalas caurums
Sibīrijas mūžīgā sasaluma joslā šādi caurumi mēdz izveidoties pēkšņi. Kūstot mūzīgajam sasalumam, no tā atbrīvojas gāzes, kā rezultātā veidojas kriovulkāns. Sasalusī zeme vienkārši eskplodē. Šī izveidojās 2013. g.