Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
81

Zinātniskās fantastikas autors ir radījis patiešām ikoniskus darbus. Savā 53 gadu ilgajā mūžā viņš kļuva par autoru vairāk neka 40 romāniem un aptuveni 121 īsstāstiem. Iespējams, ka jūs neesat par viņu dzirdējuši, bet tieši viņš ir "Blade Runner" autors. Tāpat kā viņa spalvai pieder "Minority Report" un "The Man in the High Castle".

Neskatoties uz viņa panākumiem zinātniskās fantastikas jomā, viņa krietni apreibinātā dzīve bija pārpildīta ar narkotiku lietošanu un patiešām fantastiskām vīzijām, kas līdzinājās ar neprātu.

nbspViņa paranormālās... Autors: Lestets Filips Diks un viņa paranormālā pieredze
Attēls no: www.wired.it
1.

 

Viņa paranormālās pieredzes sākās 1973. g. Viņš bija precējies ar savu piekto sievu un izlēma pārtraukt narkotiku lietošanu, lai varētu kaut cik sakārtot savu dzīvi.

Pēc 1974. g. zobārsta vizītes, kuras laikā viņam izrāva gudrības zobu, viņš atgriezās mājās un mirklī, kad pretsāpju līdzekļi pārstāja darboties, pie durvīm piezvanīja. Viņš atvēra durvis un viņu sagaidīja jauna sieviete, kas paziņoja, ka ir atnesusi zāles no aptiekas. Jaunajai un simpātiskajai sievietei ap kaklu bija piekariņš zivs veidā, kas, kā tā paskaidroja, ir sens kristiešu simbols. Tas izraisīja F. Dikā spēcīgu deja vu sajūtu. Paņēmis paciņu viņš atgriezās istabā un piedzīvoja pirmo no daudzajām dziļajām un noslēpumainajām vīzijām, kas stricināja viņa uzskatus par realitāti.

Kā apgalvoja F. Diks, tad pēc atgriešanās istabā viņu esot ieskāvis rozā gaismas stars, kas pilnībā viņu atslēdza no realitātes, bet tajā pašā laikā piepildīja viņa prātu ar dīvainiem attēliem, ģeometriskiem simboliem, vietām no pagātnes, filozofiskām domām un mehānismu rasējumiem.

Nākamo mēnešu laikā šīs vīzijas atkārtojās, bet, kā to raksturoja pats F. Diks, tad vīzijas radīja iespaidu, ka viņš agrāk ir bijis traks, bet tikai pēc vīziju sākšanās esot atguvis veselo saprātu.

Vīzijām turpinoties autors sāka ievērot, ka apkārtne ap viņu arvien vairāk sāk atgādināt Seno Romu. Pieredzētais bija tik reāls, ka viņš nonāca pie pārliecības, ka Senā Roma nav nekur pazudusi, bet joprojām turpina eksistēt kaut kādā mums paralēlā tumšā nostūrī. Vīzijas par Romu papildināja trīsacaini ceļotāji laikā, kas viņam paskaidroja, ka laiks ir apstājies 70 gadā pēc Kristus, kad romieši iznīcināja Jeruzalemes templi un ka visa vēsture ir vien ilūzija ar nosaukumu "Melnais Dzelzs cietums".

Lai arī cik dīvaini tas neizklausītos viņa psihiatrs apliecināja, ka pēc vīziju sākšanās F. Diks sāka ievērot veselīgāku un saprātīgāku dzīvesveidu. Pateicoties viņa vīzijām viņš pat esot spējis uzlabot savu finansiālo situāciju.

F. Diks aprakstīja savu pieredzi ar vīzijām 8000 lappušu garā žurnālā, ko nosauca par "ekseģēzi". Tāpat vīzijas kļuva par avotu romānam "VALIS" un "The Divine Invasion".

Savā semiautobiogrāfiskajā romānā "Radio Free Albemuth" F. Diks centās izskaidrot, kas ir šī rozā gaisma. Var droši apgalvot, ka viņš apskatīja visus iespējamos variantus, sakot, ka tie var būt spoki vai citplanētieši, tāpat starpdimensionālas būtnes, datora radītas virtuālās realitātes, ceļotāji laikā, viņš pats no alternatīvajām realitātēm un VDK aģentu prāta kontroles eksperiments. Diemžēl viņš nespēja atrast apmierinošu izskaidrojumu savām vīzijām. Vai tas bija rezultāts viņa ilgstošajai narkotiku lietošanai?

Tas ir vairāk nekā dīvains stāsts bez izskaidrojuma par vienu no labākajiem zinātniskās fantastikas autoriem.

 

0
81
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
The Legend avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa Nedēļas hītsMedaļa Darbaholiķis
  The Legend 01.12.19 11:26
8
0

Narkotiku pēdas

Skarlete avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Rainis
  Skarlete 01.12.19 13:21
1
0

Kā es gribētu, ka pie mani atnāk šī pati jaunā sieviete ar paciņu un zivs piekariņu kaklā.    

Drakonvīrs avatars
Medaļa Patīk rakstsMedaļa Dienas joksMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 01.12.19 12:03  
0
0

Dīvains storijs.. Bet "Cilvēks augstajā pilī" ir lielisks romāns!+

StāvNoVakardienas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa NostradamsMedaļa Dienas joks
  StāvNoVakardienas 01.12.19 12:16
0
0

Nu tur točna bija pārlietojies un ''vīzijas'' bija sekas tam visam.    Bet bija interesanti palasīt.